Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2009 o 18:03, ArekForn napisał:

Prowadził w Prusach.Tam go zabili.

no tak to mialem na mysli piszac ,,do Polski" ale czy do jakichs innych krajow prowadzil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 18:02, wybrany4567 napisał:

/.../


Niestety źle Ci się wydawało. Wojciech przed wyprawą misyjną do Prus chrystianizował już na terenach, podbitej ówczas przez Węgrów, Słowacji. Pracował tam w latach 992-993 niestety z marnym skutkiem.

Za to udało mu się ochrzcić króla Węgier Stefana (póżniej też zresztą świętego). Nie było to samo w sobie działaniem misyjnym, niemniej jednak można o tym wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu matma i znowu ciągi... ;/

zad.1
a)Szósty wyraz ciągu arytm. jest równy 0. Oblicz sumę jedenastu początkowych wyrazów tego ciągu
b)Oblicz sumę jedenastu początkowych wyrazów ciągu arytm. o nr. nieparzystych, jeżeli jedenasty wyraz tego ciągu jest równy 20.

zad.2
Oblicz pierwszy wyraz i różnicę ciągu arytm.(an), spełniającego podane warunki:
a2+a4=2
a1:a5=21

zad.3
Wyznacz ciąg arytm.(an):
a) a1+a2=7
a1*a2=10
b)a4-a2=4
a2*a4=32
c)a1*a2=6
a2+a4=8

Szczególnie liczę na pomoc w tych równaniach, w ogóle tego nie jarzę ; / Dodatkowo nie było mnie na kilku lekcjach... z góry dzięki za pomoc ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłby ktoś czy dobrze zrobiłem?

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

1. Gaz wywiera na ścianki naczynia o powierzchni 4dm2 ciśnienie o wartości 5 Pa. Ile
wynosi całkowita siła parcia działająca na ścianki?


P=F/S F=P*S

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

2. Na jakiej głębokości wysokość oceanie panuje ciśnienie 200 MPa.
Przyjmij do obliczeń gęstość wody morskiej d = 1150 kg/m3


P=P(atmosferyczne)*d*g*h

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

3. Kombajn zbożowy ścina zboże na szerokości 4m. W jakim czasie zbierze on zboże z działki
równej 2ha, jeżeli średnia prędkość jego ruchu wynosi 5km/h?


Tego nie będzie na sprawdzianie :)

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

4. Ile czasu upłynie, aby statkiem przebyć drogę równą 15km w jedną stronę i z powrotem
po rzece, w której prędkość nurtu wynosi 2km/h?
Prędkość statku na wodzie stojącej jest równa 8km/h


(Nie wiem, o co biega z "Vsv", może ma być samo "V" :))
Vsv=S/t tx=S/Vsv tx=t1+t2 (pod "t1" strzałka idąca w prawą stronę, pod "t2" w lewą)
V1=Vs+Vr
V2=Vs-Vr

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

5. Z punktu A oddalonego od punktu B o 20 km wyszedł piechur z prędkością 5km/h. Jednocześnie
z punktu B w stronę punktu A wyruszył rowerzysta z prędkością 25 km/h. Po jakim czasie
i w jakiej odległości od punktu A spotkają się pieszy i rowerzysta?


Va=5km/h Vb=25km/h
S1=Va*tx
S2=Vb*tx
Sab=S1+S2

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

6. Tramwaj poruszał się z prędkością 72km/h i został zahamowany w czasie 10 sekund. Wyznacz
opóźnienie ruchu i drogę hamowania tramwaju, zakładając, że jest to ruch jednostajnie
opóźniony.


V=72km/h t=10s a=?

a=(delta v)/(delta tx) (delta tx) = (delta v)/a

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

7. Jaka jest masa ciała fizycznego, które pod wpływem dwóch przeciwnie zwróconych sił:
F1 = 240N i F2 = 60N uzyskuje przyśpieszenie 0,6 m/s2 ?
Opory ruchu zaniechaj.


Tego nie wiem :| Pomógłby ktoś?

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

8. Żelazko o masie 3 kg stygnie od temperatury 150°C do temperatury otoczenia. Ile odda
ono energii cieplnej w czasie tego procesu? Przyjmij ciepło właściwe substancji żelazka
(stal ) Cw= 460 J/kg °C .


Jak wyżej.

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

9. W instalacji domowej włączone są 3 żarówki o mocy 100W i grzałka elektryczna o mocy
2000W. Jakie natężenie prądu płynie przez bezpiecznik instalacji domowej?


Jak wyżej.

Dnia 21.03.2009 o 19:49, Gumiś2 napisał:

10. Światło potrzebuje około 4,5 minuty aby dotrzeć z Marsa na Ziemię. Ile wynosi odległość
tych planet, jeżeli wiadomo, że prędkość rozchodzenia się światła w próżni wynosi około
300 000 km/s?


4,5 min = 270s
270s*300,000km=81,000,000 km.

Wszelkie pomoce i uwagi mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę o pomoc z języka niemieckiego w tym zadaniu.
1.Hast du letzen Jahr eine Reise gemacht? Wohin?
I tutaj proszę napisać, że byłem w Grecji
2. Wohin fahrst du gern in die Ferien? Warum?
I tutaj, ze lubię jeździć do Grecji, ponieważ jest tam ciepło
3. Wiem kommst du jeden Tak zur Schule?
tutaj, że na piechotę
4. Wo wohnt dein Freund oder deine Freundin?
tutaj , że w Gdańsku dwa skrzyżowania od mojego domu
5. Wie kommst du von deinem Raus oder deiner Wohnung zum nachsten Kaufhaus?
tutaj, że najpierw idę na przystanek autobusowy, jade autobusem do centrum wysiadam i idę do galerii handlowej Madison

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z Matematyki;)

1.Boki trójkąta są zawarte w prostych: 4x-3y+6=0, 3x+4y-8=0 oraz 7x+y-27=0. Uzasadnij, że ten trójkąt jest prostokątny. Wyznacz współrzędne wierzchołków tego trójkąta.

2.a)Wyznacz równania prostych, w których zawierają się boki trójkąta o wierzchołkach: A(-3;2), B(1;-6), C(9;6).
b)Wyznacz równania prostych, w których zawierają się boki trapezu o wierchołkach: A(-2;-3), B(6;3), C(-1;4), D(-5;1).

Z góry dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z fizyki z działu optyka. Dlaczego brudny płat śniegu topi sie szybciej niż otaczający go czysty śnieg?
Odpowiedz będzie taka że przez zanieczyszczony śnieg promienie słoneczne sie nie załamują i skupiają sie w jednym miejscu co powoduje szybkie jego topienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dosyć nietypowe zadanie domowe. Muszę dopasować muzykę do fragmentu z Dywizjonu 303 "Wróg tańczy Taniec Śmierci" Bardziej by tu pasowała jakaś muzyka filmowa. Głównie to chodzi o to, żeby utwór był dynamiczny. Samolot wzbija się, nagle staje, za chwilę spada, potem znowu wzbija się. Jeśli ktoś zna jakiś pasujący utwór to będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 17:00, Red Rabbit napisał:

A ja mam dosyć nietypowe zadanie domowe. Muszę dopasować muzykę do fragmentu z Dywizjonu
303 "Wróg tańczy Taniec Śmierci" Bardziej by tu pasowała jakaś muzyka filmowa. Głównie
to chodzi o to, żeby utwór był dynamiczny. Samolot wzbija się, nagle staje, za chwilę
spada, potem znowu wzbija się. Jeśli ktoś zna jakiś pasujący utwór to będę wdzięczny
za pomoc.


Mogę ci polecić kilka kawałków, ale nie widziałem tej sceny więc mogę nie trafić. Moje typy to "Introduce a little anarchy" z Mrocznego rycerza, "Barbarossa is hungry" z Piratów z Karaibów. Po za tymi dwoma niezłe są jeszcze "Always a catch", "Like a Dog Chasing Cars" i "Agent of Chaos", wszystkie z Mrocznego Rycerza. Lepiej utwory odsłuchaj w całości, najwyżej je przytniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 17:53, Dark ziom napisał:

Mogę ci polecić kilka kawałków, ale nie widziałem tej sceny więc mogę nie trafić. Moje
typy to "Introduce a little anarchy" z Mrocznego rycerza, "Barbarossa is hungry" z Piratów
z Karaibów. Po za tymi dwoma niezłe są jeszcze "Always a catch", "Like a Dog Chasing
Cars" i "Agent of Chaos", wszystkie z Mrocznego Rycerza. Lepiej utwory odsłuchaj w całości,
najwyżej je przytniesz ;)



Wielkie dzięki, ten pierwszy kawałek będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do analizy wiersz Juliana Tuwima - "Żydek":

Żydek
Śpiewa na podwórku, tuląc się w łachmany,
Mały, biedny chłopiec, Żydek obłąkany.
Ludzie go wygnali, Bóg pomieszał głowę,
Wieki i wygnanie pomieszały mowę.
Drapie się i tańczy, płacze i zawodzi
O tym, że się zgubił, że po prośbie chodzi.
Pan z pierwszego piętra patrzy na wariata:
Spójrz, mój bracie biedny na smutnego brata.
Kędy nas zaniosło? Gdzieśmy się zgubili,
Światu ogromnemu obcy i niemili?
Pan z pierwszego piętra, brat twój opętańczy
Głową rozpaloną po wszechświecie tańczy.
Pan z pierwszego piętra wyrósł na poetę:
Serce swe, jak grosik, zawinie w gazetę –
I przez okno rzuci, żeby się rozbiło,
Żebyś je podeptał, żeby go nie było!
I pójdziemy potem każdy w swoją stronę
Na wędrówki nasze smutne i szalone.
Nie znajdziemy nigdy ciszy i przystani,
Żydzi śpiewający, Żydzi obląkani.


Moglibyście mi pomóc w interpretacji tego wiersza? Sam ?Tuwim pochodził z rodziny zasymilowanych Żydów. Jak sądzicie tytułowy Żydek jest symbolem całego narodu Żydowskiego? Co jeszcze byście powiedzieli o wierszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę pisać interpretacji, ale co do tytułowego Żydka, to znalazłem takie coś:

Jest bardzo ładny wiersz Juliana Tuwima pt. "Żydek". O małym chłopcu, który chodzi po podwórkach i śpiewa. Dla Tuwima był on symbolem poety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 13:48, Gumiś2 napisał:

Nienawidzę pisać interpretacji, ale co do tytułowego Żydka, to znalazłem takie coś:

Jest bardzo ładny wiersz Juliana Tuwima pt. "Żydek". O małym chłopcu, który chodzi
po podwórkach i śpiewa. Dla Tuwima był on symbolem poety.


Dzięki, sprawdzę dokładnie biografię poety, to pewnie klucz do interpretacji;) O samym wierszu jest w ogóle mało co w internecie;/ Czyli pewnie chodzi o to że w wierszu poeta kryje się pod liryką maski i opowiada o swoim poczuciu obcości i zagubieniu w świecie. Zdecydowanie wolę analizy lektur a nie wierszy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff dzisiaj napisałem Plan ramowy na maturkę z polaka. Nie mam pojęcia czy jest on w ogóle dobrze napisany:). Jest może na forum jakiś Polonista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomóc? Bo głupawka mnie ogarnęła :|

1. Jaka jest masa 15-procentowego roztworu, w którym rozpuszczono 10 g cukru? Powinno wyjść 133 i 1/3.
2. W 12 gramach węgla jest ok. 6*10^23 atomów. Ile jest atomów w tonie węgla? Powinno wyjść 5*10^28.
3. Przepis zaleca 5-procentowy roztwór soli do kiszenia ogórków. Ile trzeba dodać soli do 1 kg wody, by otrzymać taki roztwór? Powinno wyjść ok. 5,3 dag.

Proszę oczywiście o obliczenia lub wyjaśnienia, bo z samych wyników człowiek nie wyżyje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę. Nie mam w domu słownika języka polskiego czy tam ortograficznego, a muszę wyjaśnić zasady pisowni u/ó w niżej wymienionych wyrazach:
1. Kierujesz
2. Papuga
3. Rysuje
5. ładunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 18:20, Coxsik napisał:

Uff dzisiaj napisałem Plan ramowy na maturkę z polaka. Nie mam pojęcia czy jest on w
ogóle dobrze napisany:). Jest może na forum jakiś Polonista?


wklejaj temat i konspekt, coś pomyślimy.


Jaki -> uje się nie kreskuje, u niewymienne (chyba), znowu uje, ładunek -> ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować