Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Witam,
mam zadanie na poniedziałek na niemca. Problem w tym, że zdania sklecić nie umiem po niemiecku (mimo że się uczę od sześciu lat - tak to jest jak co roku inny nauczyciel przychodzi). Zadanie banalnie proste, o ile ktoś zna język - gdyby to było po angielsku...
Bardzo byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi pomógł. Treść zadania:
Przygotuj rozmowy telefoniczne wg diagramów:

20090418135217

20090418135252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam napisać wypracowanie na temat : jak rozumiesz słowa Hioba skierowane do Boga :"Wiem, że Ty wszystko możesz, co zamierzasz, potrafisz uczynić'' .
macie jakieś pomysły? Potrzebne mi jest kilka argumentów żeby skonfrontować je ze swoimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos wykonac w programie Logo Komeniusz 3 domki? Domek powinien sie skladac z kwadrata o dowolnych wymiarach i trojkata rownobocznego rowniez o dowolnych wymiarach, w srodku kwadrata powinno znajodowac sie "okno" mniejszy kwadrat. Domki musza byc tej samej wielkosci, musze przylegac do siebie. Pierwszy domek musi byc wykonany za pomoca zwyklych komend, a dwa kolejne za pomoca stworzonych przez siebie komend czyli np. zamiast wpisywac kilka komend do narysowania kwadrata mamy go narysowac jedna komenda. Osobiscie nigdy tego programu nie uzywalem i nie za bardzo wiem jak to zrobic (nie bylo mnie na lekcji). Bylbym bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czym charakteryzowali się średniowieczni artyści,np:Tycjan,Rafael itp. I ogólnie czym charakteryzowało się malarstwo średniowiecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w tych pytaniach:

Granica lodu pływającego na Atlantyku u wybrzeży Ameryki Północnej dochodzi do 42 stopni N, natomiast na Morzu Grenlandzkim granica ta przesuwa się daleko na północ powyżej 70 stopni N. Wyjaśnij przyczyny, które decydują o tym zjawisku.

Wyjaśnij dlaczego przebieg prądów morskich na półkuli północnej jest inny niż na półkuli południowej?

Jezioro Kaspijskie i Aralskie to jeziora:
a tektoniczne
b będące pozostałościami po dawnym oceanie
c polodowcowe
d krasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 11:33, DesMonD__PL napisał:

Witam czy moglby mi ktoś pomóc a mianowicie z polaka:

Dlaczego człowiek Powinien za wszelką cene dązyć do celu.
Prosze pomozcie inaczej dostane EINS.:/

1. Wtedy osiągnie sukces
2. Kształtuje swoją osobowość, siłę, charakter
3. Jeśli jest to szczytny cel może się przysłużyć społeczeństwu
4. Wiemy na ile nas stać
5. Poddając się nic nie zyskujemy, próbując zawsze można coś osiągnąć.
Tyle mi przychodzi do głowy.

*****

663marcin

a od kiedy Rafael to średniowiecze? Przecież on żył w renesansie i malował Matkę Boską no chyba, że ja coś pokręciłem...

Co do wypracowania
1. Bóg jako istota najwyższa potrafiąca wszystko uczynić
2. Człowiek ufający Bogu wierzący w słuszność jego postępowania
3. Zawierzenie siebie i swego losu Stworzycielowi
4. Małość ludzi wobec ogromu Boga i jego miłości do człowieka (później wynagrodził mu wszystkie krzywdy)
chyba wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zarzucić linkiem/informacją o stanie polskiej gospodarki w drugiej połowie XIX wieku (pod zaborem rosyjskim, pruskim i austriackim)? Szukałem, ale nie mogę nic sensownego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w tym zadaniu i wytłumaczeniu jak do tego dojść
Zad.
Suma cyfr pewnej liczby dwucyfrowej jest równa 12. Rożnica tej liczby i liczby o przestawionych cyfrach jest równa 18. Jaka to liczba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 18:10, KamcioBoy napisał:

Suma cyfr pewnej liczby dwucyfrowej jest równa 12. Rożnica tej liczby i liczby o przestawionych
cyfrach jest równa 18. Jaka to liczba ?


Bardzo proste zadanko. Układasz prosty układ równań:

a+b=12
(10a+b)-(10b+a)=18

Z drugiego równania otrzymujesz:
10a+b-10b-a=18
9a+9b=18 /:9
a+b=2
a=2+b

czyli wstawiając do pierwszego rónania
2+b+b=12
2b=10
b=5
a=7

Ta liczba to 75 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(widzę, że zostałem uprzedzony - trudno ;P)

Dnia 19.04.2009 o 18:10, KamcioBoy napisał:

Proszę o pomoc w tym zadaniu i wytłumaczeniu jak do tego dojść
Zad.
Suma cyfr pewnej liczby dwucyfrowej jest równa 12. Rożnica tej liczby i liczby o przestawionych
cyfrach jest równa 18. Jaka to liczba ?


75. Liczbę tę zapisujemy jako 10d + 1j (d - cyfra dziesiątek, j - cyfra jedności).
Stąd:
10d + 1j - 10j - 1d = 18 && d + j = 12
9d - 9j = 18 && d + j = 12
d - j = 2 && d + j = 12
d = 7 && j = 5

Z ciekawości: na jakim poziomie edukacji matematycznej obdarowuje się tak "trudnymi" zadaniami? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały kłopocik z pracą na j. angielski. Muszę wymyślić jakąś grę komputerową i napisać o niej. Nie mogę tego sam zrobic ponieważ wiem że cienko mi pojdzie a w dodatku nie mam czasu (w tym samym czasie musze się uczyć na sprawdzian z matmy) Więc chciałbym żeby ta gra byla w rodzaju gotica ale żeby można było sobie wybierać rasę bohatera (tak jak w wowie) gra nie może byc online ;p trzeba napisać:
• rodzaj gry
• rasy do wyboru
• cel gry
Myślę że komuś kto dobrze zna angielski nie sprawi to żadnego problemu ale ja jak mam napisać cos dłuższego niż 2 zdania to już jakies tam błędy robie. A zależy mi na dobrej ocenie ;p Wiem że to się tak wydaje jakbym był leniwy ale nie mam na to kompletnie czasu. Byłem chory 2 tygodnie i dzis się dowiedzialem ze mam jutro sprawdzian z niemca, i kilka kartkówiek a we wtorek sprawdzian z matmy i kartkówka z polaka. (dodam ze do tej pracy z angielskiego będe musiał narysować okładkę gry). Będę wdzięczny osobie która mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 21:27, Nevrac napisał:

Mam mały kłopocik z pracą na j. angielski.


Ja rozumiem, że polskiego, biologii czy PO można się nie uczyć, bo to stos bzdur, które normalnemu człowiekowi do życia się za cholerę nie przydadzą i zasada zakuć-zdać-zapomnieć świetnie się sprawdza. Ale lenistwo w wobec nauki języka obcego zakrawa na brak instynktu samozachowawczego, względnie - brak perspektywicznego myślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w tym trudnego? :> Bierzesz jakiegoś Obliviona czy coś, i przepisujesz z neta, bądź trochę zmieniasz, skoro sam nie dasz rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 22:55, vear napisał:

biologii /.../ można się nie uczyć, bo to stos bzdur,

ta, a człowiek pewnie składa się z matematyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie: musze wpisac kraj, z ktorego pochodzi produkt. Mam klopot z Milka (czekolada), zawsze myslalem, ze pochodzi ze Szwajcarii, ale wyczytalem gdzie, ze pochodzi z okolic Bawarii (Niemcy). Wie ktos skad pochodz (najlepiej, zeby to byly pewne informacje)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:43, Ksar666 napisał:

Mam takie zadanie: musze wpisac kraj, z ktorego pochodzi produkt. Mam klopot z Milka
(czekolada), zawsze myslalem, ze pochodzi ze Szwajcarii, ale wyczytalem gdzie, ze pochodzi
z okolic Bawarii (Niemcy). Wie ktos skad pochodz (najlepiej, zeby to byly pewne informacje)?

http://en.wikipedia.org/wiki/Milka

Austria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować