Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2009 o 12:25, michcio115 napisał:

Witam,
czy mógłby ktoś mi napisać charakterystykę Aureli Jedwabińskiej z książki pt. ''''opium
w rosole''''.
Z góry dziękuje.

Nie masz co się łudzić. Nikt Ci nie napisze, ponieważ to ma być Twoja praca, nie kogoś. Ze swojej strony mogę Ci tylko podrzucić prace na jakich możesz się troszkę powzrować :

http://www.sciaga.pl/tekst/56274-57-charakterystyka_aurelii_jedwabinskiej
http://aave1.bloog.pl/id,1731312,title,Charakterystyka-Ewy-Jedwabinskiej,index.html?ticaid=68dcc
http://eszkola.pl/czytaj/Charakterystyka_Aureli%20/19095

Poczytaj i postaraj się coś napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 12:06, HunterO7 napisał:

Dla jakich wartości parametru m jeden pierwiastek równania x^2-(m+1)x+1,2m=0 jest równy
sinusowi, a drugi cosinusowi tego samego kąta ostrego.
Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

Znaczy ja mam na to sposób, ale sam go wymyśliłem i nie wiem, czy posiada atest Twojej matematyczki czy matematyka. Suma pierwiastków tego równania z wzorów Viete''a jest równa m+1 (bo x1 +x2 = -b/a), czyli skoro tymi pierwiastkami mają być sinus i cosinus, to mamy sina + cosa= -b/a = m+1. A zgodnie z jedynką trygonometryczną sin^2a + cos^2a= 1. Zatem podnosimy sumę pierwiastków równania do kwadratu czyli (sina +cosa)^2 = cos^2a +sin^2a + 2sinacosa = 1 + 2sinacosa = (m+1)^2. Teraz potrzebujemy już tylko 2sinacosa. I ponownie wykorzystujemy wzory Viete''a, zgodnie z którymi x1*x2 = c/a = 1,2m. Czyli 2sinacosa = 2,4 m. Podstawiamy do pogrubionego i mamy 1 + 2,4 m = m^2 +2m +1, czyli dalej m^2 - 0,4m = 0, czyli m(m-0,4) =0
Czyli ostatecznie m = 0 lub m= -2/5. Jeszcze przydałoby się sprawdzić, czy dla tych wyników równanie wyjściowe ma co najmniej jedno rozwiązanie (1, gdy sinus i cosinus są sobie równe i 2 rozwiązania, gdy sinus i cosinus się różnią). No ale to już jest chyba proste. Mam nadzieję, że zrozumiałe i że nie popełniłem żadnego błędu, bo rozumowanie wydaje mi się logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na pewno posiada atest, bo dla mojej matematyczki metoda się nie liczy, tylko wynik ;) Bardzo Ci dziękuję, za to zadanie, i jeśli jeszcze mógłbym prosić o metodę przekształcenia wzorów Viete''a, żeby jeden z pierwiastków równania był kwadratem drugiego, dla:
4x^2-15x+4m^2=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle proszę o pomoc z matmą...

więc, jak sie wyłącza czynnik przed znak pierwiastka? Np. z takich liczb jak V8 V75 V160 V4000
V to pierwiastek
co do ostatniego to tam chodzi o pierwiastek 3 stopnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2009 o 16:09, konrad_t5 napisał:

więc, jak sie wyłącza czynnik przed znak pierwiastka? Np. z takich liczb jak V8
V75 V160 V4000

co do ostatniego to tam chodzi o pierwiastek 3 stopnia....

V8=V4*V2=2V2
V75=V25*V3=5V3
V160=V16*V10=4V10
V4000=V1000*V4=10V4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwiastek się wyciąga w taki sposób, że z np 8 musisz zrobić liczbę z której można wyciągnąć pierwiastek. Czyli:

V4x2 = 2V2
V75= V25x3 = 5V3

Czaisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z fizyką....
1. Ze szkła o współczynniku załamania n=1,5 wykonano soczewkę płasko-wypukłą tak, że promień krzywizny częsci wypukłej R=25cm. Jaka jest ogniskowa soczewki umieszczonej w powietrzu?
2.Aby zobaczyć pozorny powiększony obraz przedmiotu, należy przedmiot umieścić w odległości x=5cm przed soczewką. Oblicz zdolność skupiającą soczewki i powiększenie obrazu.
3. Przedmiot znajduje się w odległości n= 4 razy większej od soczewki niż jej ogniskowa. Jakie jest powiększenie obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc z tym zadaniem? Nie wiem jak za to się zabrać.
W czasie 10s ciało przebyło ruchem przyspieszonym drogę 30m, zwiększając swoją prędkość początkową pięciokrotnie. Oblicz prędkość początkową oraz przyspieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Umownie przyjęto, że laska ebonitowa pocierana o sukno gromadzi na sobie ładunek ujemny, natomiast laska szklana potarta o papier lub jedwab zostaje naładowana dodatnio. Na podstawie rysunków wynika również, że ciała przeciwnie naładowane przyciągają się natomiast te naelektryzowane jednakowo odpychają się."

Wiec nie bardzo ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 19:44, I_dont_know napisał:

Proszę o sprawdzenie czy jest dobrze :), upewniam się czy umiem bo jutro będę mieć kartkówkę
z notacji wykładniczej ;p.

w tym pierwszym powinno być 6,789 x 10^-15 = 0,zeraaa 6789

W notacji wykładniczej liczba przez 10 braną do potęgi musi być mniejsza od 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam napisać na czym polegał tragizm sytuacji bohaterów tragedii "Król Edyp", przeczytałem książkę, ale nie wiem jak
się do tego zabrać. Dzisiaj w ogóle nie myślę, jest dzisiaj ktoś chętny do pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 19:57, Daelor napisał:

> Mam napisać na czym polegał tragizm sytuacji bohaterów tragedii "Król Edyp", przeczytałem

> książkę, ale nie wiem jak
> się do tego zabrać. Dzisiaj w ogóle nie myślę, jest dzisiaj ktoś chętny do pomocy?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7451&pid=6920

Wiem co to jest tragizm, tylko nie wiem jak napisać to w odniesieniu do bohaterów tej tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować