Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dobra mam zadanie z programowania a tak się składa, że z tydzień mnie nie było i za cholerę nie wiem jak to ma wyglądać. Polecenia jest proste : zrobić algorytm który wyświetla 20 liczb, pierwsza to 150 a następne są o 5 mniejsze od poprzedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 18:13, Assasin93 napisał:

Btw. podręcznik "Matura Success" pre-intermediate (rozszerzony) czy podstawa? :P

Podstawa? O co chodzi bo nie rozumiem? Poziomów zaawansowania tego podręcznika jest kilka. Mianowicie Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper Intermediate oraz Advanced. Sam korzystam z intermediate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 18:33, 143872 napisał:

> Btw. podręcznik "Matura Success" pre-intermediate (rozszerzony) czy podstawa? :P

Podstawa? O co chodzi bo nie rozumiem? Poziomów zaawansowania tego podręcznika jest kilka.
Mianowicie Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper Intermediate oraz Advanced.
Sam korzystam z intermediate.


Wiem że jest kilka, chodziło mi czy używa Elementary czy któryś z bardziej zaawansowanych. Ja używam pre-intermediate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2009 o 18:13, Assasin93 napisał:

Mieliśmy to na angielskim z dwa tygodnie temu. :)

A my mamy teraz :P Bo ogólnie babki nie było przez tydzień.

Dnia 10.10.2009 o 18:13, Assasin93 napisał:

1. In my country popular tourist places are: Tatra mountains, Baltic Sea. (< takie
odpowiedzi między innymi padały w klasie)


Trochę mało, zważywszy na wymagania Naszej nauczycielki :) Aczkolwiek mówi się trudno, ja kombinować nie zamierzam :-)

Dnia 10.10.2009 o 18:13, Assasin93 napisał:

2. Twoja odpowiedź ogólnie jest dobra, tylko pierwsze zdanie powinno brzmieć: "People
[może lepiej Tourists?] in Poland mostly accommodate in various types of hotels and villas".
Można też napisać "Most popular types of accommodation in Poland are guest houses and
hostels." i tyle.


Więc po prostu się rozchodzi o poprawność wyrazu "zakwaterowanie" :) ? I zastanawia mnie czy te 2 zdanie nie będzie za bardzo kontrastowało z pierwszym. Nie wypada ich łączyć :)

Dnia 10.10.2009 o 18:13, Assasin93 napisał:

Btw. podręcznik "Matura Success" pre-intermediate (rozszerzony) czy podstawa? :P

Pre-intermediate :P Ale wolę książkę z włoskiego. Jest bardziej miękka w dotyku <3 ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 18:29, nightfaler napisał:

Dobra mam zadanie z programowania ....

Dobra jakoś to zrobiłem, ale jeśli ktoś miałby ochotę dla mnie to sprawdzić, (bo sam nie wiem o co w tym tak naprawdę miało chodzić) to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązać to zadanie?:
Na urodzinach Piotra bawiło się 18 osób. Liczba dziewcząt i liczba chłopców miały się do
siebie jak 5 : 4 . Ile dziewcząt i ilu chłopców było na urodzinach u Piotra?


Z dwoma niewiadomymi mi nie wychodzi, bo wychodzi mi błędne równanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 08:59, Belmundo napisał:

Jak rozwiązać to zadanie?:
Na urodzinach Piotra bawiło się 18 osób. Liczba dziewcząt i liczba chłopców miały
się do
siebie jak 5 : 4 . Ile dziewcząt i ilu chłopców było na urodzinach u Piotra?


Z dwoma niewiadomymi mi nie wychodzi, bo wychodzi mi błędne równanie.

Dodajemy najpierw 5 do 4 i wychodzi nam 9, czyli całościowy stosunek chłopców i dziewcząt ( 9/9 ). Liczba chłopców to 4/9 całości, a dziewcząt 5/9. Wykonujemy mnożenie jednego stosunku z całością, mamy wynik. Z drugim podobnie i wychodzi drugi wynik : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 08:59, Belmundo napisał:

Jak rozwiązać to zadanie?:
Na urodzinach Piotra bawiło się 18 osób. Liczba dziewcząt i liczba chłopców miały
się do
siebie jak 5 : 4 . Ile dziewcząt i ilu chłopców było na urodzinach u Piotra?


Z dwoma niewiadomymi mi nie wychodzi, bo wychodzi mi błędne równanie.



U mnie były popularne sposoby na pomijanie niewiadomych, pomnóż to przez 2:D

Wyjdzie 10 dziewcząt i 8 chłopców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś tak miły i zrobił zadanie, bo mój mózg jest pusty...
Z miasta A w kierunku miasta B wyruszył pociąg towarowy z szybkością 36 km/h. Po 20 minutach w tym samym kierunku wyruszył z szybkością 108 km/h pociąg osobowy. Po jakim czasie pociąg osobowy dogonił towarowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Mam problem z tym zadaniem, prosilbym o pomoc :)

W odleglosci r=3R (r- promien ziemii) umieszczono cialo, które na powierzchni ziemii mialo ciezar 450N.Oblicz ciezar w odleglosci ,,r"

R- odleglosc miedzy srodkami obu mas

z gory dzieki:)

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 04:07, Strange101 napisał:

2^82 : 4^40 = 2^82 : (2^2)^40 = 2^82 : 2^80 = 2^2 = 4

Dzięki za pomoc. Zanim zauważyłem odpowiedź próbowałem sposobem odwrotnym, czyli z dwójki zrobić 4 i jakoś wyszło. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomożecie ? niewiem jak to zrobić
udowodnij że 1\3 sumy dowolnych trzech kolejnych liczb naturalnych jest równa liczbie drugiej narazie doszłem do tego
n+n+1+n+2
----------------- = n+1 \x3
3
n+n+1+n+2=3n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 14:08, vinnere napisał:

pomożecie ? niewiem jak to zrobić
udowodnij że 1\3 sumy dowolnych trzech kolejnych liczb naturalnych jest równa liczbie
drugiej narazie doszłem do tego
n+n+1+n+2
----------------- = n+1
3

Wychodzi n+1, co należało dowieść. Koniec zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam prośbe, chodze do LO z rozszerzona chemia, ale za nic nie wiem jak zrobić to zadanie.

Mając do dyspozycji węglik wapnia (karbid) i dowolne odczynniki nieorganiczne zapisz równania reakcji i schemat prowadzący do otzrymania 1-chloro-3-nitrobenzenu.

Prosze pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem! Głowię się z nim dwie godziny, pomóżcie:
"Pocisk wylatuje z lufy z prędkością 700m/s . Oblicz czas i przyspieszenie pocisku jeżeli długość lufy wynosi 70cm." :/
Błagam pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować