Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Fizyka:

Wykaż, że szybkość średnia ciała poruszającego się ruchem
jednostajnie zmiennym prostoliniowym (obliczona w czasie t) jest średnią arytmetyczną szybkości początkowej i szybkości, którą ciało uzyskało po czasie t.

Mógłby mi napisać to ktoś ze wszystkimi obliczeniami ? Siedzę nad tym już godzinę, zmarnowałem 2x A4, a i tak nie chce mi nic wyjść :F W pewnym momencie wyszło mi nawet, ze Vśr = t ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,
pomóżcie proszę bo mi ni w ząb normalny wynik nie chce wyjść:

(fizyka)
Który z przewodów ma większą rezystancję? Przewód wykonany z konstantynu (opór właściwy - 45 p[10-8 om m^2/m]) o polu przekroju 1,5 mm^2 i długości 10 m, czy przewód żelazny (opór właściwy 8,6 (jednostka jak wyżej z tym że jest to 10 do -8) o polu przekroju 0,5 mm^2 i długości 50 m?

Ciężka sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym coś na temat wojen europejskich w XIX w ,ale takich ,które przyczyniły się do powstania nowoczesnego państwa włoskiego i niemieckiego .Te ,co doprowadziły do zjednoczenia Niemiec .Może jakieś ciekawostki o wojnie Prus z Austrią, Francją ,lub francusko-sardyńską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 18:55, Gordon92 napisał:

Mam na jutro z polaka ułożyć kilka ciekawych Fraszek na temat przeciw paleniu. Ma ktoś
jakieś pomysłu?:)


Przychodzi mi na myśl tylko coś takiego:


Palenie czas Twój skraca,
piękny wygląd odwraca
i pieniądze zabiera
dlatego wrzuć je do kosza
i zacznij od nowa.

Nie wiem czy może być takie coś ale lepsze to niż nic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2009 o 12:12, radosiewka napisał:

Palenie czas Twój skraca,
piękny wygląd odwraca
i pieniądze zabiera
dlatego wrzuć je do kosza
i zacznij od nowa.

Nie wiem czy może być takie coś ale lepsze to niż nic;)

Jest z humorem, ale to raczej nie fraszka, moge się mylić, bo dawno się z tym nie stykałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbna maturka :D

Narysuj sobie trójkąt prostokątny najlepiej i zaznaczaj to co wiesz :)

tg alfa = 3/4

sin alfa =4/x

cos alfa = 3/x

jak narysujesz trójkąt zobaczysz ze to trójkąt pitagorejski czyli ze 3kwadrat + 4kwadrat = 5 kwadrat

Z tego ci wyjdzie, że

sin = 4/5
cos = 3/5

Później tylko dodajesz i wychodzi że sin + cos = 7/5 albo jak kto woli 1 i 2/5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie z fizyki: Oblicz o ile wzrośnie energia kinetyczna meteorytu o m=200 kg podczas zbliżania się do Ziemi z odległości 500 km do odległości 300 km od jej powierzchni. Przyjmij GM = 4*10^4 Nm^2/kg.

Założyłem, że zmiana energii kinetycznej to różnica energii potencjalnej początkowej i końcowej.
Energie potencjalne wyliczyłem ze wzoru: -GMzm/Rz, gdzie do Rz dodałem odpowiednio 500 km dla Ep początkowej i 300 km dla Ep końcowej. Wyniki jednak się nie zgadzają. Gdzie popełniam błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem z jednym zadaniem z matmy i jakby ktoś mi wytłumaczył, jak je rozwiązać, to byłbym wdzięczny :>.
Tu jego treść: "Jeżeli długość prostokąta zwiększymy o 2cm i szerokość także zwiększymy o 2cm, to pole powiększy się o 20cm kwadratowych. Oblicz, o ile zwiększy się pole tego prostokąta, jeśli każdy jego wymiar zwiększymy o 3cm." Zadanie powinno zostać rozwiązane przy użyciu układu równań z dwoma niewiadomymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.
Potrzebuje na jutro wiersze o fladze. Może być poezja śpiewana, w ostateczności jakieś pieśni. Do tej pory udało mi się znaleźć tylko "Pieśn o fladze" Gałczyńskiego - czy komuś przychodzi coś jeszcze do głowy? Na pewno było tego pełno przez wiele lat nauki - jeżeli ktoś może mnie nakierować na konkretne tytuły konkretnych autorów (Amatorki internetowe podpisane dziwnymi pseudonimami odpadają!) będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geografia

Podaj przykłady wpływu religii na życie i gospodarkę człowieka.

Ja ymyśliłem: święte krowy w Indiach i 5 razy należy dziennie się modlić w Islamie. Macie jeszcze jakieś przykłady? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 19:47, Dark_ziom napisał:

Podaj przykłady wpływu religii na życie i gospodarkę człowieka.

Ramadan - Islam
W piątek nie jemy mięsa - katolicy
W Szabas nie wolno pracować - Żydzi (ogólnie wszelakie święta)
W Buddyźmie (?) jedzenie pewnych rodzajów mięsa jest zakazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 21:39, szypek26 napisał:

> Podaj przykłady wpływu religii na życie i gospodarkę człowieka.
Ramadan - Islam
W piątek nie jemy mięsa - katolicy
W Szabas nie wolno pracować - Żydzi (ogólnie wszelakie święta)
W Buddyźmie (?) jedzenie pewnych rodzajów mięsa jest zakazane


Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jutro klasówka a ja nie douczony :P

Na polce stoi pieciotomowa encyklopedia, ktorej tomy ustawiono w sposob losowy. Prawdopodobienstwo tego, ze kolejne tomy ustawione sa we wlasciwej kolejnosci, od lewej do prawej lub od prawej do lewej, jest rowne:
wynik to jedna szescdziesiata, ktos wie jak dojsc do tego ze omega wynosi tyle, a A tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 22:28, szynka140 napisał:

Na polce stoi pieciotomowa encyklopedia, ktorej tomy ustawiono w sposob losowy. Prawdopodobienstwo
tego, ze kolejne tomy ustawione sa we wlasciwej kolejnosci, od lewej do prawej lub od
prawej do lewej, jest rowne:
wynik to jedna szescdziesiata, ktos wie jak dojsc do tego ze omega wynosi tyle, a A tyle?


Prawdę mówiąc ja tam z rachunku prawdopodobieństwa jestem słaby, lecz nie możesz zrobić tego zadania metodą drzewka? Tak będzie najłatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować