Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2009 o 18:19, Piotrbov napisał:

Jak sobie, to czytam i czytam to zauważam trochę błędów. Mógłbyś napisać czego to jest
opis, lub coś? łatwiej byłoby poprawiać.


Pokoju.. Ja też tak patrze i połowa do poprawy ;/

Nieco poprawiona angielska wersja ;]
At entering to peace, there is a desk . Computer lies on the desk, where I teach and work. In the desk are books for school and other thing, but on the desk I try have a does not hold things. Going further, console dj is placed beside desk mainly firm pioneer, and above it three pictures placed vertically on the wall right now and big poster from game with Lineage. Going straight go out on the balcony. But not, now they let''s twist in right. Come across at my one of column, and immediately after her , but bed in corner. This bed is very useful generally, because I like to sleep a lot. Second column is placed beside bed from other part, is circle with case right now , I hold garments in which. Opposite case but white is placed beside console, big heater and window, it shows by which trees few , to summer green, yet white in winter. Beside wardrobe and shelf are simultaneously doors where I hold some equipment, books, games and other trifles. Blue carpet lies on center of peace on floor. Usually on it two black chairs be placed on it. He is in general for Me sufficient and it is very nice ;)

A tak miało mniej wiecej po polsku brzmieć ;p
Po wejściu do pokoju, znajduje się zaraz po prawej stronie biurko. Leży na nim komputer, gdzie się uczę i pracuje. W biurku znajduje się parę różnych książek do szkoły i inne rzeczy, a na biurku staram się trzymać mało rzeczy. Idąc dalej, obok biurka znajduje się konsola dj głównie firmy Pioneer, na której gram audycje radiowe, a zaraz nad nią znajdują się trzy obrazki wiszące na ścianie pionowo oraz duży plakat z gry Lineage II. Idąc tak dalej prosto wyszlibyśmy na balkon. Ale nie, skręćmy teraz w prawo. Natrafimy na jedną z moich kolumn, za którą znajduje się zaraz szafka, a w rogu łóżko. Ogólnie to łóżko jest bardzo przydatne, gdyż lubię dużo spać. Obok łóżka (z drugiej strony) znajduje się druga kolumna, a z zaraz koło niej szafa, w której trzymam ciuchy. Naprzeciw szafy a obok konsoli znajduje się biały, duży grzejnik oraz okno, przez które wyłania się parę drzew, w lecie zielonych, a w zimie białych. Zaś obok szafy i jednocześnie drzwi stoi półka gdzie trzymam trochę sprzętu, książki, gry i inne drobiazgi. Na środku pokoju leży na podłodze niebieski dywan. Zazwyczaj na nim znajdują się dwa czarne krzesła. To tyle co do pokoju. Ogółem jest on dla mnie wystarczalny i jest bardzo przyjemny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka i tak jest sporo do poprawy. Spróbuje napisać od nowa według twojego schematu jak napisałeś po angielsku:

At the entrance of my romm there is a desk on the right side. My computer lies on it, this is where I''m studing and and working. On this desk I''ve got couple of books for school, and other things. Next to the desk, there is DJ console, mainly mady by Pioneer. Over 3 pictures are hanging there, with a big poster from the game Lineage II. When going straight we will be in balcoon, but we aren''t going there. Let''s turn right. There is cabinet near the wall, and a bed in the corner of my room. This bed is usefull, becouse I like sleep a lot. On the another side of bed, there is wardrobe. Opposite of this wardrobe, there is radiator, and a window. next to door and wardrobe there is a cabinet, where I put my equipment like, books, games etc. On center of room there is blue carpet. Ofthen there two black chair on it. Its all. I think that this room is comfortable and sufficient.

uffff. To wszystko. na pewno w tym tekście jest kilka błędów, ale nie ma byków, jakie ty zrobiłeś. Jak wziąłem do tłumaczenia, ten tekst polski co napisałeś, googlowi, to mu to lepiej wyszło niż tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 18:59, Piotrbov napisał:

Kurka i tak jest sporo do poprawy. Spróbuje napisać od nowa według twojego schematu jak
napisałeś po angielsku:


Ja nie jestem jakimś orłem z angielskiego... Z tym opisem było tak że wsadziłem pierw w translate a później poprawiałem co nie ma sensu. ;]
Generalnie dziękuje za pomoc ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:02, T-Tronix napisał:

Ja nie jestem jakimś orłem z angielskiego... Z tym opisem było tak że wsadziłem pierw
w translate a później poprawiałem co nie ma sensu. ;]
Generalnie dziękuje za pomoc ;P


Jak znajdę chwilę czasu, to spróbuje wytknąć ci najpoważniejsze błędy jakie zrobiłeś, by moja praca nie poszła na marne.
"At entering to peace" Hym... Tutaj wykorzystałeś pewną regułę gramatyczną, lecz w totalnie zły sposób ( pewnie się nawet tego nie spodziewałeś ). Zamiast tego wystarczyłoby napisać "at the entrance" - Przy wejściu/w wejściu.

"where I teach and work" To jest totalny bubel. Słowo teach się wykorzystuje, gdy ktoś uczy kogoś ( od tego jest teacher ). By napisać, powiedzieć, że się samemu uczę używa się czasownika "study".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej właśnie zależy mi na wskazówkach.. Bo co z tego że ktoś mi napisze, jak przyjdzie pora sprawdzianu czy pytania, a tu nic. Może miałbym mniej roboty jakbym wziął poszukał w podręczniku opisu na tej podstawie napisał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego właśnie tak, a nie inaczej i jak robić takie "rozwiązania" ? W tym tygodniu mam z tego sprawdzian, a nic nie kumam. Załączam obrazek, bo gram.pl nie toleruje indeksu dolnego.

20091108194903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:49, Gumisiek2 napisał:

Dlaczego właśnie tak, a nie inaczej i jak robić takie "rozwiązania" ? W tym tygodniu
mam z tego sprawdzian, a nic nie kumam. Załączam obrazek, bo gram.pl nie toleruje indeksu
dolnego.



Zacznę od pierwszego:

6 wodorów z 3 tlenami + dwa bromki z 3 tlenami to to samo co 6 wodorów dwa bromki i sześć tlenów.

Duża cyfra zawsze dotyczy cząstki przy nim, zawsze całej. Jeśli tak jak wodór ma napisane o dołu 2 i z lewej jest duże 3 to to mnożymy i daje 6. Dlatego po prawej autor dał dużą dwójkę aby nie pisać przy B malej dwójki i przy tlenie malej 6, skrócił se robote.

Ten drugi sposob zjebany jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I would like to someone else read “Blue Moon”, it is a comedy-fantasy book written by Simon R. Green. On the cover there is men (the main character) and the shadow. The book relates the history of the empire behind the seven mountain, seven forest and seven lakes. The young prince, Rupert was send to kill the dragon, because on the castle, everybody want his death. Why? You must read the book to understand it. My favourite character is horse of the main hero, because it can speak, and has the keen language. I enjoy the book because it laughs down the politic in our world, the other book etc. Dialogue in the “Blue Moon” is funny, characters and the world in book are expressive and interesting.

Może ktoś sprawdzić i zrobić aby wyszło 140 wyrazów? Bo jest tylko 118...

Błagam to jest na jutro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem ,jego treść brzmi tak :

Narysuj przedziały A i B oraz wyznacz A U B , A/B i B/A . (suma a i b ,różnica zbioru a i b oraz b i a)

Dane : A=( - nieskończoność ;3 >
B=(-1;4)

Rysunek już zrobiłem ,teraz nie wiem jak trzeba to wyznaczyć ,miło by było gdyby ktoś mi wytłumaczył ale i samą odpowiedz przeanalizuję :)


20091109193849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A U B = (od minus nieskończoności; 4)
A\B = <3;4)
B\A = (od minus nieskończoności; -1)

Nie wiem czy dobrze przedziały po domykałem dlatego to sobie możesz odpisać, ale o ile mnie pamięć nie myli jest dobrze ;).

Różnice piszemy z takim ukośnikiem jak ja Ci napisałem :P, tj. w tą stronę.

Ps. mam nadzieję, że wiesz jak napisać nieskończoność w języku matematycznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AUB= czyli x musi należeć do A v B = (-niesk.,4)
A\B= czyli to co pozostało ze zbioru A po odjęciu części wspólnej ze zbiorem B = (-niesk.,-1>
B\A=(3,4)

Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suma czyli złączone oba przedziały, czyli: AuB= (-nieskończoność, 4)
Różnica A\B czyli usuwasz wszystko to, co należy do B, czyli: A\B=(-nieskończoność, -1> prawostronnie domknięty, ponieważ -1 do przedziału B nie należy.
Różnica B\A, usuwasz wszystko co należy do A, czyli: B\A=(3, 4)
Edit. Sekundy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie ,doskonałe wytłumaczenie , teraz to wszystko wiem i rzeczywiście na nic skomplikowanego to nie wygląda :)

@Davw

Co do nieskończoności to nie potrafię znaleźć klawisza przypominającego ten symbol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem z angielskiego mam zrobić prezetacje o zabytkach itych innych.
Ale mam problem z znanym człowiekiem wielkiej brytani chciał bym zdjęcie tej osoby opis imię i nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:31, Xentix napisał:

Mam problem z zadaniem z angielskiego mam zrobić prezetacje o zabytkach itych innych.
Ale mam problem z znanym człowiekiem wielkiej brytani chciał bym zdjęcie tej
osoby opis imię i nazwisko.



Ale wszystko jedno jaka? Możesz wziąć Joanne Kathleen Rowling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 zadanie z fizyki.

1.Samochód startuje i w czasie czwartej sekundy przebywa 14m oblicz w czasie 7 sekundy.

i jeszcze jedne

2.Z nie ruchomej armaty o masie 1000 kg wystrzeloną kule o masie 2 kg z prędkością 400m/s, z jaką prędkością poruszy się armata gdy stoi pod nachylenie do ziemi 30 stopni(tak jak na rysunku)

20091111170037

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować