Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2009 o 20:59, gogowitczak napisał:

> Zadanie z fizyki, dynamika bodajże :D
>
> Na linie dźwigu wisi ciało o masie 50 kg. Oblicz wartość siły napięcia liny, gdy
dźwig
> podnosi ciało z przyśpieszeniem 2 m/s
> Wie ktoś jak to się liczy? xD

sily dzialajace na Twoje cialo to siła ciężkości (Q) i siła dzwigu (F).

Q = m* g
F - Q = m * a
F = m*a + m*g

Sadze ze to o to chodzilo. Aczkolwiek moznaby sie tutaj spierac, ze na cialo dziala sila
ciezkosci, sila naciagu nici i sila dzwigu - w takiej sytuacji siła ciężkości i anciągu
nici równoważyłyby się, a siła dzwigu powodowalaby ruch ciała ;]

ez xD

czyli wychodzi, że F to tutaj "siła napięcia liny" tak?
Jeny, chyba nigdy nie zrozumiem fizyki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 18:04, MadDogg napisał:

Ja też mam zadanko.

Boki równoległoboku mają 10cm i 12cm, a krótsza wysokość ma 6 cm. Oblicz drugą wysokość.

Do dziś myślałem, że równoległobok ma tylko jedną wysokość. Ale jeżeli to nie jest błąd
w druku, druga wysokość powinna wynieść 7,2cm.


Jak do diabła równoległobok może mieć wysokości równej długości? Przecież musi mieć dwie pary boków równoległych! Albo to jest zadanie typu "zadanie z * dla idiotów" i poprawną odpowiedzią jest 6 cm ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:03, KuroNeko napisał:

czyli wychodzi, że F to tutaj "siła napięcia liny" tak?
Jeny, chyba nigdy nie zrozumiem fizyki :D


Zalezy od interpertacji, ale raczej tak :). z zastrzeżeniem które wcześniej napisałem - możemy uznać że naciąg nici to siłą o wartości równej wartości Q, a na ciało działa 3 siła która odpowiada za jego ruch :-)

A ja rozumiem fizykę xD I zdaje ją na rozszerzeniu na maturze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:03, gogowitczak napisał:

Jak do diabła równoległobok może mieć wysokości równej długości? Przecież musi mieć dwie
pary boków równoległych! Albo to jest zadanie typu "zadanie z * dla idiotów" i poprawną
odpowiedzią jest 6 cm ;]


Wybacz nie chodzę do szkoły specjalnej.
Te zadanie musi się dać rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:03, gogowitczak napisał:

Jak do diabła równoległobok może mieć wysokości równej długości? Przecież musi mieć dwie
pary boków równoległych! Albo to jest zadanie typu "zadanie z * dla idiotów" i poprawną
odpowiedzią jest 6 cm ;]


Równoległobok może mieć 2 takie same wysokości - kwadrat też jest równoległobokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 18:04, MadDogg napisał:

Ja też mam zadanko.

Boki równoległoboku mają 10cm i 12cm, a krótsza wysokość ma 6 cm. Oblicz drugą wysokość.

Do dziś myślałem, że równoległobok ma tylko jedną wysokość. Ale jeżeli to nie jest błąd
w druku, druga wysokość powinna wynieść 7,2cm.

a-12cm
b-10cm
h1-6cm
h2-szukana wysokość
Oczywiście, że ma dwie wysokości, a jak byś chciał. A jak to zrobić?? Tak banalnie jak to tylko możliwe. Liczymy pole z jednego wzoru, czyli a*h1 = 12*6 = 72 cm^2 (ważne, trzeba zauważyć, że krótsza wysokość obada na dłuższy bok i to uzasadnić) i to samo pole policzyć z tego samego wzoru, tylko innych danych. Bo b*h2=a*h1= pole równoległoboku. Czyli b*h2=72>>> h2 =72/b2=72/10=7,2cm
Z której klasy to zadanie, bo jest na poziomie wczesnego gimnazjum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:18, Piotrbov napisał:

> Jak do diabła równoległobok może mieć wysokości równej długości? Przecież musi mieć
dwie
> pary boków równoległych! Albo to jest zadanie typu "zadanie z * dla idiotów" i poprawną

> odpowiedzią jest 6 cm ;]

Równoległobok może mieć 2 takie same wysokości - kwadrat też jest równoległobokiem.


Nie moze - MUSI! Jak nie to udowodnij - narysuj i wrzuc na forum ;]

@MadDogg - sam o tym pisałeś - bład w drugu albo zadanie podchwytliwe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:40, gogowitczak napisał:

Nie moze - MUSI! Jak nie to udowodnij - narysuj i wrzuc na forum ;]

Nic nie musi. Weź sobie narysuj równoległobok i obróć go tak, żeby bok był podstawą. I co, nie ma wysokości?? Co za ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:22, Erton napisał:

> Ja też mam zadanko.
>
> Boki równoległoboku mają 10cm i 12cm, a krótsza wysokość ma 6 cm. Oblicz drugą wysokość.

>
> Do dziś myślałem, że równoległobok ma tylko jedną wysokość. Ale jeżeli to nie jest
błąd
> w druku, druga wysokość powinna wynieść 7,2cm.
a-12cm
b-10cm
h1-6cm
h2-szukana wysokość
Oczywiście, że ma dwie wysokości, a jak byś chciał. A jak to zrobić?? Tak banalnie jak
to tylko możliwe. Liczymy pole z jednego wzoru, czyli a*h1 = 12*6 = 72 cm^2 (ważne, trzeba
zauważyć, że krótsza wysokość obada na dłuższy bok i to uzasadnić) i to samo pole policzyć
z tego samego wzoru, tylko innych danych. Bo b*h2=a*h1= pole równoległoboku. Czyli b*h2=72>>>
h2 =72/b2=72/10=7,2cm
Z której klasy to zadanie, bo jest na poziomie wczesnego gimnazjum


Fajnie że potraktowałeś to jako trapez ;]. A teraz narysuj mi taką figurę i udowodnij, ze jest równoległobokiem - czyli ma 2 pary boków równoległych ;]

edit: obracałem na wszystkie strony i nadal twierdze, że jest jedna wysokość ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:48, gogowitczak napisał:

Fajnie że potraktowałeś to jako trapez ;]. A teraz narysuj mi taką figurę i udowodnij,
ze jest równoległobokiem - czyli ma 2 pary boków równoległych ;]

A wzór na pole równoległoboku jest Ci znany?? Że jest równy pole podstawy*wysokość?? Jak nie, to wróć jak poznasz.

Dnia 24.11.2009 o 21:48, gogowitczak napisał:

edit: obracałem na wszystkie strony i nadal twierdze, że jest jedna wysokość ;]

No to to już ciężki przypadek, kliniczny rzekłbym niemalże. Masz bok i prowadzisz prostą do niego prostopadłą, która przecina drugi bok, ten naprzeciwległy. I powstały odcinek to druga wysokość. No kurde, przecież nawet Ray Charles by to zobaczył.


Aha i dygresja. Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak jakiś tani szpan i lans własną osobą, ale jestem na informatyce na dość szanowanej polskiej uczelni (a zresztą, jak autoreklama to na maksa- na Uniwersytecie Warszawskim) i naprawdę takie rzeczy to ja robię bez popity. Oczywiście mogę się mylić, ale raczej nie co do definicji, raczej już w rachunkach. Także szanse, że się mylę w takim przypadku są bliskie zeru, zwłaszcza że zazwyczaj sprawdzam to co piszę na wikipedii, bo się jednak sporo zapomniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:22, Erton napisał:

Oczywiście, że ma dwie wysokości, a jak byś chciał. A jak to zrobić?? Tak banalnie jak
to tylko możliwe. Liczymy pole z jednego wzoru, czyli a*h1 = 12*6 = 72 cm^2 (ważne, trzeba
zauważyć, że krótsza wysokość obada na dłuższy bok i to uzasadnić) i to samo pole policzyć
z tego samego wzoru, tylko innych danych. Bo b*h2=a*h1= pole równoległoboku. Czyli b*h2=72>>>
h2 =72/b2=72/10=7,2cm
Z której klasy to zadanie, bo jest na poziomie wczesnego gimnazjum


Doceniam to, że chodzisz do tak dobrej szkoły i z tego powodu jestem pewien, że poprawnie rozwiązałeś to zadanie.
Chodzi Ci o to, żeby równoległobok obrócić tak:

20091124224317

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wtrącić swoje trzy grosze. Coś Ty narysował? Przecież wysokość pada PROSTOPADLE do podstawy...

Dobrze, że matura z matematyki będzie obowiązkowa.

20091124232803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz pracę na temat: Wady i zalety wynikające z rozwoju procesów integracyjnych na świecie.
Szukałem na necie i nie znalazłem, pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 16:41, jcl99 napisał:

Napisz pracę na temat: Wady i zalety wynikające z rozwoju procesów integracyjnych na
świecie.
Szukałem na necie i nie znalazłem, pomoże ktoś?

Poszukaj o prostu wad i zalet globalizacji, bo procesy integracyjne to ogólnie rzecz biorąc globalizacja. Możesz też coś napisać o Unii Europejskiej (integracja polityczna, ekonomiczna, walutowa, społeczna) lub o organizacjach typu ONZ, NATO, NAFTA, CEFTA, OECD, Mercosur, Asean, WTO, OPEC - to wszystko są organizacje integrujące grupy krajów głównie w zakresie gospodarki i handlu, ale też mamy integrację wojskową (NATO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 22:06, Erton napisał:

Także
szanse, że się mylę w takim przypadku są bliskie zeru, zwłaszcza że zazwyczaj sprawdzam
to co piszę na wikipedii, bo się jednak sporo zapomniało.

Student nie powinien opierać się na informacjach z Wikipedii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 16:51, PinKee napisał:

Student nie powinien opierać się na informacjach z Wikipedii :P

Nie no bez przesady, wzoru na pole równoległoboku raczej źle nie napiszą. A jako student z tego źródła korzystam rzadko, bo zazwyczaj nie pomoże mi w sytuacji, gdy nie umiem rozwiązać jakiegoś zadania. Chociaż kryteria zbieżności szeregów przypominałem sobie stamtąd- i nic mi to nie dało, bo kolokwium z analizy matematycznej było największym matematycznym hardkorem jaki widziałem (A widziałem wiele, chociażby kolokwia z zeszłych lat). No ale oczywiście jako wiążące źródło nie powinno być traktowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 17:00, crash807 napisał:

Miałby ktoś może jakiś pomysł?

Plakat A1 - "Z fizyką za pan brat"


Jak myślicie? Dobrze będzie jak namaluję chłopca puszczającego latawiec w czasie burzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 20:01, Neo97 napisał:

Panowie robota dla was.Pomózcie:)

Skoro masz parametry, to masz rozszerzoną matematykę, a jeśli z rozszerzoną matematyką nie potrafisz rozwiązać najprostszego równania kwadratowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować