Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

przepisane z mojej starej książki do wosu:

za:
- działanie odstraszające
- wykluczenie poczucia bezkarności morderców skazanych na dożywocie
- zapobieżenie możliwości szantażu ze strony przebywających na wolności wspólników skazanego
- sprawiedliwa forma kary za morderstwo, stosowana we wszystkich epokach i kręgach kulturowych
- państwo nie płaci za utrzymanie skazanego
- jej stosowanie dopuszczalne przez największe religie świata
- zakaz jej stosowania w krajach, gdzie większość obywateli ją popiera jest sprzeczny z demokracją
[nie ukrywam, niektóre są bezsensowne i naciągane, ale może podsunie Ci to jakiś lepszy pomysł]

przeciw:
- prawdopodobieństwo pomyłki sądowej
- nie ma przekonujących argumentów co do właść. odstraszających
- niehumanitarność
- odebranie możliwości poprawy skazanego w przyszłości
- może być zastąpiona przez bezwzględne dożywotnie (izolowanie mordercy od społeczeństwa)

jakby co, to możesz też zacząć nieco populistyczną dyskusję pt. ''niech skazanych na dożywocie utrzymują z własnych podatków ci, którzy nie zgadzają się na karę śmierci'' - ciekawe ilu wtedy byłoby jej przeciwników ;]


ed. dokumenty o prawach człowieka: Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych, Deklaracja praw człowieka i obywatela, Powszechna deklaracja praw człowieka (1948), Międzynarodowy pakt praw obywatelskich i politycznych (1966), Międzynarodowy pakt praw gospodarczych, socjalnych i kulturalnych (1966).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 16:00, Daelor napisał:

(...)

Dzięki za pomoc.

Co do pytania o dokumenty, to już nieaktualne, postanowiłem sam zapytać się wujka Google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś szybko podać przykład pary prostokątów przystających? Chodzi o jakiś rysunek. A i jeszcze jedno na czym polegało pierwiastkowanie bo normalnie mi z głowy wyleciało. Np pierwiastek 3 z liczby 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Para to: kwadraty

Pierwiastek jest odwrotny do potęgowania, czyli: 2^2=4
to pierwiastek z 4=2....
2^3= 8, to pierwiastek trzeciego stopnia z 8, to dwa, etc. moim zdaniem wytłumaczenie tego jest niemal niemożliwe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 18:19, bartog123 napisał:

Para to: kwadraty

Pierwiastek jest odwrotny do potęgowania, czyli: 2^2=4
to pierwiastek z 4=2....
2^3= 8, to pierwiastek trzeciego stopnia z 8, to dwa, etc. moim zdaniem wytłumaczenie
tego jest niemal niemożliwe ;P


Ale mam pytanie takie czy dwa prostokąty jeśli mają jeden bok wspólny? i Jaki w taki razie jest pierwiastek 3 stopnia z liczby 3?

Wilkv Qurde a można po ludzku?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwiastkowanie to obliczanie jaka liczba podniesiona do potęgi o wykładniku równym stopniu pierwiastka daje liczbę pod pierwiastkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 17:57, Piterixos napisał:

A i jeszcze jedno na czym polegało pierwiastkowanie bo normalnie mi z głowy wyleciało.
Np pierwiastek 3 z liczby 3


To ja wytłumacze po ludzku. Chodzi o to jakie dwie (dwie w przypadku pierwiastków 2 stopnia, trzy w pierwiastkach 3 stopnia itd.) liczby należy przez siebie pomnożyć aby otrzymać liczbę, która jest pod znaczkiem pierwiastka.
Przykład:
2*2*2=8
więc pierwiastek 3 stopnia (bo są trzy dwójki) z 8 będzie wynosił 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2009 o 18:32, Vandaeriel napisał:

więc pierwiastek 3 stopnia (bo są trzy dwójki) z 8 będzie wynosił 2.


Ale mi chodzi o pierwiastek 3 stopnia nie z 8 ale z 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 18:35, Piterixos napisał:


> więc pierwiastek 3 stopnia (bo są trzy dwójki) z 8 będzie wynosił 2.

Ale mi chodzi o pierwiastek 3 stopnia nie z 8 ale z 3...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwiastek określonego stopnia n z x jest równy x podniesionemu dopotęgi wymiernego stopnia 1/n.

Wynik, czyli y musi spełniać równanie y^n = x.

Pierwiastków dziwnych stopni lub pierwiastki z dziwnych liczb są dla przeciętnej osoby niepoliczalne. Jak dla Ciebie - pierwiastek[3] z 3 będzie równe 3^(1/3). Nic dalej z tym nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizyka :

Spadający kamień jest widziany w oknie o h=1,5m po t1=0,25s. Oblicz z jakiej wysokości spada kamień.

Ogarnie to ktoś ? :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 22:33, Vasilli napisał:

Fizyka :

Spadający kamień jest widziany w oknie o h=1,5m po t1=0,25s. Oblicz z jakiej wysokości
spada kamień.

Ogarnie to ktoś ? :F

Oznaczmy przez h0 wysokość z jakiej spada kamień i s różnicę wysokości h0 i h (a więc h0=h1+s). Ze wzoru na drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym (prędkość początkowa = 0, przyspieszenie = g) masz s=(g*t1^2)/2. Teraz tylko podstawić jeden wzór do drugiego i mamy:
h0=h+(g*t1^2)/2
Podstawić dane i wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na jutro przeczytać Siłaczkę Stefana Żeromskiego, a że jestem człowiekiem posiadającym pamięć wybitną, lecz bardzo krótką, zapomniałem się wybrać do biblioteki. Poza tym jestem także bardzo leniwym człekiem, także nie za bardzo mi się chce wychodzić do biblioteki (poza tym, deszcz leje). Postanowiłem zatem, że skorzystam z internetu, poszukując strony internetowej na której widniała by treść tej książki którą jestem zobowiązany przeczytać na jutrzejszy dzień. I szukając tak i szukając natknąłem się na taki tekst: http://www.maximus.pl/bw-stefan_zeromski_3ci3esilaczka3c2fi3e-498,1.html Czy to jest treść tej książki czy tylko opracowanie?

Z góry dzięki za udzieloną mi odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo:
Losuję kartę. Jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie to dama lub kier ??? Nie wiem, czy prawdopodobieństwa dodać, czy to jest warunkowe(raczej nie). pomocy :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 15:50, bartog123 napisał:

Prawdopodobieństwo:
Losuję kartę. Jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie to dama lub kier ??? Nie wiem,
czy prawdopodobieństwa dodać, czy to jest warunkowe(raczej nie). pomocy :d


Są 4 damy i 13 kierów, w tym dama kier, czyli jest 16 kart spełniających ten warunek. Więc prawdopodobieństwo to 16/52, czyli ok. 0,307. Ja bym tak to zrobił:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2009 o 18:01, paweldomar1 napisał:

Są 4 damy i 13 kierów, w tym dama kier, czyli jest 16 kart spełniających ten warunek.
Więc prawdopodobieństwo to 16/52, czyli ok. 0,307. Ja bym tak to zrobił:P

Dobrze prawisz, ale już do tego ciut temu doszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować