Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2010 o 23:14, I_dont_know napisał:

Chciałem się zapytać czy te wszystkie trzy przekształcenia są popranie zrobione :P ?.


Pewny w 100% nie jestem, ale na moje oko są dobrze zrobione, ale niech jakiś matematyk to potwierdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 23:14, I_dont_know napisał:

Chciałem się zapytać czy te wszystkie trzy przekształcenia są popranie zrobione :P ?.


W pierwszym jest błąd w ostatniej linijce, zapomniałeś o nawiasach, dzielisz całą prawą stronę, nie tylko czwórkę:
a = (2x * 5 - 4) : 2
No i prościej byłoby od razu zamienić 2x*5 na 10x.

Drugie wygląda ok.

W trzecim, w pierwszej linijce brakuje *h w liczniku ułamka z prawej i nawiasów do a+b. Chyba, że później zostało dodane w jakiś cudowny sposób.

Uwaga! Jest już późno, a ja jestem dość zmęczony, więc na wszelki wypadek nie biorę żadnej odpowiedzialności, mimo rozszerzonej matmy na studiach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarnięty mógłby wypisać 4 argumenty popierające parytet? Póki co mam 3: unikanie dysproporcji w społeczeństwie, gwarantuje równość płci, gwarantuje równość reprezentacji. Jednak nie wiem, czy są one na tyle poprawne i ciągle brakuje mi jednego argumentu. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Rozwiązuję zadanie z fizyki i utknąłem. Przeczytałem kilka rozwiązań, ale dalej nie potrafię zrobić przekształcenia i tu moja prośba-czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć jak ostatniemu cymbałowi?

Samolot leci z prędkością 400 km/h, w połowie trasy przyśpieszył tak, że jego średnia prędkość w czasie przebywania całej drogi wyniosła 600km/h. Oblicz wartość prędkości w 2. połowie trasy.

Czyli robię tak:
Vśr=s/t1+t2
t1=s/2*v1
t2=s/2*v2
Vśr=s/s/2v1+s/2v2 i co teraz?
W kluczu jest napisane,że ma mi wyjść coś takiego-2v1*2v2/v1+v2
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję się do testu gimnazjalnego i już po raz drugi natknąłem się na pewnego typu zadanie fizyczne. Dotyczy ono drogi przebytej podczas jednostajnego przyspieszania.

"Pociąg wystartował. Przyspieszał jednostajnie, rozwijając swoją prędkość do 180 km/h w ciągu 2,5 minuty. Jaką drogę przebył podczas tego przyspieszania?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was łatwe zadanie :D. Musze przekształcić fraszkę, mam również wskazówki jak to zrobić

Fraszka:
Narkotyki wszędzie
Nie wiem co to będzie
biorą nawet łabędzie.
Przy drodze je dostaniesz
mówią:" Bierzesz nie odstajesz!".
Twoi starzy nie wiedzą, że z ćpunami się zadajesz.

I muszę ja przekształcić według podanych wskazówek:
-Fraszka musi być jednością (oto chodzi żeby wszytko do siebie pasowało)
-Najlepiej jakby fraszka miała przesłanie że narkotyki są "złe"
-I na końcu ma być apel

Jak by co temat fraszki to "Narkotyki wokół nas" z góry dziękuje za wszelką pomoc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm , mam dosyć trudne zadanie do zrobienia : Muszę ułożyć około 5 rebusów w języku angielskim
-very easy - to już zrobiłem słowo animal : ucinamy końcówke mal ,''''i'''' zamieniamy na y i na początku dodajemy m, Lub narysowany kot + ch
-easy
-medium
-hard
-very hard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam bardzo ważne zadanie z fizyki, ale byłem chory i nie wiem w ogóle jak je zrobić. Oto one:

W jednym styropianowym kubeczku znajduje się 0,2kg wody o temp. 20 stopni C, a w drugim 0,1kg wody o temp. 60 stopni C. Wodę w obu kubkach zagotowano za pomocą identycznych grzałek. Woda w pierwszym kubku zagotowała się po 3 min. i 20 s od momentu włączenia grzałki. Ile razy więcej ciepła potrzeba do zagotowania wody w pierwszym kubku w porównaniu z drugim ? Po jakim czasie zagotowała się woda w drugim kubku ? Przyjmij, że całe ciepło dostarczane przez grzałki powoduje ogrzanie wody.

Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc? Jeżeli tak to bardzo dziękuję. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 21:37, polskavaenk napisał:

Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc? Jeżeli tak to bardzo dziękuję. ;]

Wzór na ciepło (czyli to, co dostarcza grzałka) to MASA * RÓŻNICA TEMPERATUR * CIEPŁO WŁAŚCIWE czyli M * delta T * CW.
Dla wody CW = 4200 J/kg * 1`C
Pierwszemu kubkowi dostarczono -> 0,2 kg * (100 stopni - 20 stopni) * 4200 czyli 0,2 * 80 * 4200 czyli 67200 dżuli. Drugiemu dostarczono -> i analogicznie policz sobie (tak jak w pierwszym kubku).
Potem czas możesz policzyć albo z proporcji (czas pierwszego - ciepło dostarczone pierwszemu, czas drugiego - ciepło dostarczone drugiemu), albo możesz policzyć moc grzałki i z ciepła, jakie dostarczono, wyliczyć ile czasu się toto gotowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 23:17, Yutima napisał:

Biologia:
Czy na mostku klatki piersiowej znajduje się tkanka chrzęstna?


elementy klatki piersiowej połączone są chrząstkami, żebra przyczepione sa do mostka także za pomocą chrząstki ale czy bezpośrednio "na mostku" jest jeszcze dodatkowo chrząstka to chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem tylko 2 i nie wiem jaki to jest poziom trudności - sam sobie zakwalifikujesz ;)

PS. Na drugim obrazku, pierwszy element - chodzi mi o "gene" czyli gen, a że gen mi się kojarzy tylko z DNA więc narysowałem taki kaleki łańcuch DNA.

20100112235348

20100112235354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wpaść na rozwiązanie ;(
Dany jest trójkąt o wierzchołkach A=(-4,2), B=(0,4), C=(6,-4)
Wyznacz długość wysokości poprowadzonej z wierzchołka B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 15:43, bartog123 napisał:

Nie moge wpaść na rozwiązanie ;(
Dany jest trójkąt o wierzchołkach A=(-4,2), B=(0,4), C=(6,-4)
Wyznacz długość wysokości poprowadzonej z wierzchołka B.

Liczysz sobie pole na podstawie długości boków (bo istnieje wzór na obliczenie pola z samych długości boków) i przyrównujesz do wzoru 1/2*AC*h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2010 o 15:49, Erton napisał:

Liczysz sobie pole na podstawie długości boków (bo istnieje wzór na obliczenie pola z
samych długości boków) i przyrównujesz do wzoru 1/2*AC*h

Wyszukiwałem się innych sposobów na obliczenie tej wysokości, dzięki ;d... "żałośnie" proste ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 18:21, Witcher1990 napisał:

Potrzebuję dość szczegółowy tryb ustawodawczy z konstytucji księstwa warszawskiego. Posiada
ktoś takową wiedzę?

Konstytucja Księstwa Warszawskiego była konstytucją oktrojowaną, czyli wdrożoną z pominięciem trybu ustawodawczego.
Errata: Została narzucona przez Napoleona Bonaparte i wzorowana na konstytucji francuskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować