Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Nie mam źródeł do zadania z Historii na jutro: Wypisz po kilka osiągnięć Rosji, Austrii i Prus z reform oświaty, gospodarki i wojskowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba temat pasuje :)
Proszę o wytłumaczenie kilku rzeczy w excelu (Poziom zaawansowania: Gimnazjum).
Po pierwsze: Funkcja licz, licz jeżeli...nie rozumiem wcale.
Po drugie: Funkcja dziś.
Po trzecie: Wykresy jakieś. Jest tabelka z liczbami, a=, b= i działanie z x i y chyba. To już w ogóle nie ogarniam.
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mam parę zadań z maty .Może ktoś ktoś mi pomoże je rozwiązać

1 . Pociąg jechał z miejscowości A do miejscowości B ze średnią prędkością 60 km/h a z B do A ze średnią prędkością 80 km/h .Droga tam i z powrotem trwała 3,5 godziny .Jak daleko jest z A do B?

2.Zmieszano dwa gatunki cukierków czekoladowych; po 14 zl za kilogram oraz po 18 zl za kilogram i otrzymano 10 kilogramów mieszanki, której jeden kilogram kosztuje 15 zl .Ile kilogramów cukierków każdego gatunku weszło w skład mieszanki?

3.Babcia ma 60 lat a wnuczka 4 lata. Za ile lat babcia będzie pięć razy starsza od wnuczki?

4.Za 5 lat ojciec będzie cztery razy starszy od syna i razem będą mieli 55 lat . Ile lat ma obecnie każdy z nich?

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 13:56, mattex89 napisał:

3.Babcia ma 60 lat a wnuczka 4 lata. Za ile lat babcia będzie pięć razy starsza od wnuczki?


Za 10 lat. Babcia będzie miała wtedy 70 lat, a wnuczka 14.

Dnia 07.03.2010 o 13:56, mattex89 napisał:

4.Za 5 lat ojciec będzie cztery razy starszy od syna i razem będą mieli 55 lat . Ile
lat ma obecnie każdy z nich?


Dziecko ma 6 lat, a ojciec 39. Za 5 lat dziecko będzie miało 11 lat, a ojciec 44.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 13:56, mattex89 napisał:

siemka mam parę zadań z maty .Może ktoś ktoś mi pomoże je rozwiązać


Jako, że nie ma jeszcze odpowiedzi do dwóch pierwszych pytań, a nie wiem czy jeszcze są potrzebna - napiszę może komuś się przyda. Generalnie wszystko to są zadania na układy równać z podstawianiem.

Dnia 07.03.2010 o 13:56, mattex89 napisał:

1 . Pociąg jechał z miejscowości A do miejscowości B ze średnią prędkością 60 km/h a
z B do A ze średnią prędkością 80 km/h .Droga tam i z powrotem trwała 3,5 godziny .Jak
daleko jest z A do B?


t1 - czas pierwszego, t2 - czas drugiego
korzystamy ze wzoru s=V*t
i mamy t1+t2 = 3,5h t1=3,5-t2
s= t1*60 i s=t2*80 t1*60=t2*80
(3,5-t2)*60=80t2 210-60t2=80t2 210=140t2 t2=1,5 --> s=80*1,5 = 120 km

Dnia 07.03.2010 o 13:56, mattex89 napisał:

2.Zmieszano dwa gatunki cukierków czekoladowych; po 14 zl za kilogram oraz po 18 zl za
kilogram i otrzymano 10 kilogramów mieszanki, której jeden kilogram kosztuje 15 zl .Ile
kilogramów cukierków każdego gatunku weszło w skład mieszanki?


x - cukierki po 14 zł/kg
y - cukierki po 18 zł/kg
x+y=10 y=10-x
14*x+18*y=15*10
14x+18(10-x)=150
14x+180-18x=150
30=4x
x=7,5
y=2,5

Jeśli nigdzie się nie pomyliłam to odpowiedzi powinny być poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 13:56, mattex89 napisał:

2.Zmieszano dwa gatunki cukierków czekoladowych; po 14 zl za kilogram oraz po 18 zl za
kilogram i otrzymano 10 kilogramów mieszanki, której jeden kilogram kosztuje 15 zl .Ile
kilogramów cukierków każdego gatunku weszło w skład mieszanki?



Próbowałeś robić proporcjami i na krzyż?
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trójkąt równoramienny: wyznaczasz wzór na wysokość z ogólnego wzoru na pole P=(a*h)/2 i masz h=2P/a
Trójkąt równoboczny: (a(pierwiastek z 3))/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o przetłumaczenie tego tekstu na język angielski.

Duma i uprzedzenie
Film oparty na podstawie książki Jane Austen. Do pięknego Netherfield przyjeżdża przystojny i bogaty Charles Bingley z zamiarem zostania tam na stałe. Przybysz wzbudza zainteresowanie lokalnej ludności , zwłaszcza niebogatych panien. Charles niemal natychmiast zakochuje się w ślicznej Jane. Tymczasem jego najlepszy przyjaciel, ponury i wyniosły pan Darcy, obdarza zainteresowaniem młodszą siostrę, Elżbietę. W roli Eli zobaczymy Keirę Knightley. Film ciekawy, wzruszający polecam go w szczególności osobom wrażliwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 13:40, Thog napisał:

Bardzo proszę o przetłumaczenie tego tekstu na język angielski.

Duma i uprzedzenie
Film oparty na podstawie książki Jane Austen. Do pięknego Netherfield przyjeżdża przystojny
i bogaty Charles Bingley z zamiarem zostania tam na stałe. Przybysz wzbudza zainteresowanie
lokalnej ludności , zwłaszcza niebogatych panien. Charles niemal natychmiast zakochuje
się w ślicznej Jane. Tymczasem jego najlepszy przyjaciel, ponury i wyniosły pan Darcy,
obdarza zainteresowaniem młodszą siostrę, Elżbietę. W roli Eli zobaczymy Keirę Knightley.
Film ciekawy, wzruszający polecam go w szczególności osobom wrażliwym.


Proszę,
Pride and Prejudice
The film is based on the book by Jane Austen. Netherfield come to the beautiful and handsome, wealthy Charles Bingley with the intention of becoming permanently. Newcomer arouses interest in the local population, particularly virgins niebogatych. Charles almost immediately falls in love with the beautiful Jane. Meanwhile, his best friend, grim and haughty Mr. Darcy, gives interest to a younger sister, Elizabeth. The role of Eli see Keira Knightley. Interesting film, I recommend moving it, in particular vulnerable people.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 13:43, PJ_MW napisał:

Proszę,
Pride and Prejudice
The film is based on the book by Jane Austen. Netherfield come to the beautiful and handsome,
wealthy Charles Bingley with the intention of becoming permanently. Newcomer arouses
interest in the local population, particularly virgins niebogatych. Charles almost immediately
falls in love with the beautiful Jane. Meanwhile, his best friend, grim and haughty Mr.
Darcy, gives interest to a younger sister, Elizabeth. The role of Eli see Keira Knightley.
Interesting film, I recommend moving it, in particular vulnerable people.


Wujek google? :)
Szczerze trochę masakra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 13:53, Phobos_s napisał:

> Proszę,
> Pride and Prejudice
> The film is based on the book by Jane Austen. Netherfield come to the beautiful
and handsome,
> wealthy Charles Bingley with the intention of becoming permanently. Newcomer arouses

> interest in the local population, particularly virgins niebogatych. Charles almost
immediately
> falls in love with the beautiful Jane. Meanwhile, his best friend, grim and haughty
Mr.
> Darcy, gives interest to a younger sister, Elizabeth. The role of Eli see Keira
Knightley.
> Interesting film, I recommend moving it, in particular vulnerable people.

Wujek google? :)
Szczerze trochę masakra :)


translate.google.pl :). Wg. mnie najlepszy internetowy translator.
BTW. Oryginalny tekst był napisany trochę dziwnie, zdania jakieś takie mało rozwinięte, Thog na przyszłość starać się pisać bardziej rozbudowane zdania, bo nawet po polsku nie brzmi to zbyt dobrze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pride and Prejudice
The film is based on Jane Austen''s book. Charles Bingley, a rich and handsome man comes to Netherfield [wycialem "pieknego", bez sensu imo ;]], intending to remain there. The newcomer arouses interest of the locals, especially of the not-too-rich ladies. Almost immediately, Charles fall in love with beautiful Jane. Meanwhile his best friend, gloomy and haughty Mr Darcy gets interested in (his?) younger sister, Elizabeth. Keira Knightley will play a role as Elizabeth. The film is interesting, I would recommend it to tender-hearted people in particular.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z chemii: jak sprawdzić, czy dana reakcja zajdzie?
a) NaBr + Cl2 ---> ?
b) KCl + Br2 ---> ?

Trzeba zrobić coś z jonami? Jak takie coś sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam do przetłumaczenia takie zdania z angielskiego. Może ktoś pomóc:) ? :
1) Kogo lubisz?
2) Komu ufasz?
3) Z kim grasz w piłkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 18:39, R-e-V napisał:

Cześć. Mam do przetłumaczenia takie zdania z angielskiego. Może ktoś pomóc:) ? :
1) Kogo lubisz?

Who do you like?

Dnia 09.03.2010 o 18:39, R-e-V napisał:

2) Komu ufasz?

Who do you trust?

Dnia 09.03.2010 o 18:39, R-e-V napisał:

3) Z kim grasz w piłkę?

Who do you play football with?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoglibyście trochę z rachunku prawdopodobieństwa? Poprzednei zadania zrobiłam ale nie jestem do końca pewna jak zrobić to:
Do celu oddano trzy strzały. Niech Ai oznacza zdarzenie losowe polegające na trafieniu do celu w i-tym strzale (i=1, 2, 3). Zapisać przy pomocy działań na zdarzeniach Ai zdarzenie polegające na trafieniu do celu:
a) trzy razy,
b) ani razu,
c) co najmniej raz,
d) nie więcej niż raz,
e) po raz pierwszy w trzecim strzale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanko z chemii

Oblicz, ile gramów jodu należy rozpuścić w etanolu, aby powstało 80g 3% roztworu.

Byłbym wdzięczny za objaśnienie sposobu rozwiązania tego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować