Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2010 o 19:01, Donio_Gorn napisał:

Mam problem z kilkoma zdaniami z angielskiego, błagam o pomoc, muszę to na jutro zrobić,
a nic mi do głowy nie przychodzi:

Tylko nie bierz mnie za wyrocznie.

Dnia 12.04.2010 o 19:01, Donio_Gorn napisał:

1. Wstaw jeden wyraz w lukę:
a) Ian hasn''t back from the shock yet.
b) ..........Would it be OK if I left at 12.00?
c) Let''s order a takeaway, shall ........... we?
d) My back hurts ........... when I sit still for a long time. Do you think I should see a
doctor?
e) We needn''t stayed up late last night, the film wasn''t on.

2. Uzupełnij dialogi:
a) A: Do you like conoeing??
B: No, I''m not very fond of canoeing. I prefer hiking.
b) A: I can''t sleep.
B: If I have a headache, I''d go to the doctor. (Wydaje
mi się, że tu będzie I had an insomnia, bo coś mi tam świta, że było takie coś na lekcji,
ale nie jestem na stówe pewien).
c) A: What ............................................................................?
(tu chyba będzie coś z suffer from, ale nie wiem jak to sklecić)
B: I''ve got a fever.
d) A: Doctor Sanders'' office. What can I help you?
B: Yes, I''d like to make an appointment to see the doctor.
e) A: Would you like to order something?
B: Yes, a cup of tea would be lovely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 19:01, Donio_Gorn napisał:

Mam problem z kilkoma zdaniami z angielskiego, błagam o pomoc, muszę to na jutro zrobić,
a nic mi do głowy nie przychodzi:

1. Wstaw jeden wyraz w lukę:
a) Ian hasn''t recovered from the shock yet.
b) Would it be OK if I left at 12.00?
c) Let''s order a takeaway, shall we?
d) My back hurts when I sit still for a long time. Do you think I should see a
doctor?
e) We needn''t ........... stayed up late last night, the film wasn''t on.

2. Uzupełnij dialogi:
a) A: Do you like canoeing?
B: No, I''m not very fond of canoeing. I prefer hiking.
b) A: I can''t sleep.
B: If ............................................, I''d go to the doctor. (Wydaje
mi się, że tu będzie I had an insomnia, bo coś mi tam świta, że było takie coś na lekcji,
ale nie jestem na stówe pewien).

Masz racje.

Dnia 12.04.2010 o 19:01, Donio_Gorn napisał:

c) A: What do you suffer from?
(tu chyba będzie coś z suffer from, ale nie wiem jak to sklecić)
B: I''ve got a fever.
d) A: Doctor Sanders'' office. Can I help you?
B: Yes, I''d like to make an appointment to see the doctor.
e) A: Would you like something to drink?
B: Yes, a cup of tea would be lovely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 19:28, Smocza napisał:

> Mam problem z kilkoma zdaniami z angielskiego, błagam o pomoc, muszę to na jutro
zrobić,
> a nic mi do głowy nie przychodzi:
>
> 1. Wstaw jeden wyraz w lukę:
> a) Ian hasn''t recovered from the shock yet.

Aaa źle przeczytałem masz rację

Dnia 12.04.2010 o 19:28, Smocza napisał:

> b) Would it be OK if I left at 12.00?
> c) Let''s order a takeaway, shall we?
> d) My back hurts when I sit still for a long time. Do you think I should see a
> doctor?
> e) We needn''t ........... stayed up late last night, the film wasn''t on.
>
> 2. Uzupełnij dialogi:
> a) A: Do you like canoeing?
> B: No, I''m not very fond of canoeing. I prefer hiking.
> b) A: I can''t sleep.
> B: If ............................................, I''d go to the doctor. (Wydaje

> mi się, że tu będzie I had an insomnia, bo coś mi tam świta, że było takie coś na
lekcji,
> ale nie jestem na stówe pewien).
Masz racje.

A tu nie zwróciłem uwagi na dialog A

Dnia 12.04.2010 o 19:28, Smocza napisał:

> c) A: What do you suffer from?
> (tu chyba będzie coś z suffer from, ale nie wiem jak to sklecić)
> B: I''ve got a fever.
> d) A: Doctor Sanders'' office. Can I help you?
> B: Yes, I''d like to make an appointment to see the doctor.
> e) A: Would you like something to drink?
> B: Yes, a cup of tea would be lovely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 18:05, SeluS93 napisał:

Kilka zadań z matematyki przy których wpadłem w białą gorączkę.

1.
Wykaż, że w trójkącie prostokątnym ABC ([kąt C] = 90 stopni) wysokość dzieli ABC na dwa
trójkąty, których kąty są równe odpowiednim kątom trójkąta ABC.

Ehh, wystarczy sobie narysować. Patrz rysunek. Kąt ABC i ADB i BCD są proste. Teraz rozpatrzmy duży trójkąt ABC i ten dolny, czyli BDC. Oba mają kąt prosty równy oczywiście 90 stopni. Kąt BCD jest wspólny dla obu trójkątów. Zatem trójkąty ABC i DCB mają równe sobie 2 kąty- prosty i DCB. No i teraz z własności trójkąta mówiącej, że suma kątów jest równa 180 stopni dostajemy, że kąt BAC = 180-90-ACB=kąt DBC. Zatem, żeby być dokładnym w podawaniu odpowiedzi, trójkąt ABC przystaje do trójkąta BDC (kolejność literek jest ważna). Analogicznie górny trójkąt ADB - i on i trójkąt ABC mają kąt prosty, oba mają także kąt BAD, zatem z sumy kątów w trójkącie wynika, że trzeci kąt, czyli odpowiednio DCB i ABD są sobie równe. Zatem trójkąt ABC przystaje do trójkąta ADB

Dnia 12.04.2010 o 18:05, SeluS93 napisał:

2.
W trójkącie prostokątnym spodek wysokości, poprowadzonej z wierzchołka kąta prostego,
podzielił przeciwprostokątną na odcinki od długości 1,4 cm i 5,6 cm.Oblicz sumę długości
przyprostokątnych tego trójkąta.

Tak pi razy oko to możemy sobie policzyć wysokość. I śmiem twierdzić, że albo żeś coś powalił z danymi, albo ktoś inny z odpowiedziami, bo to się ewidentnie nie zgadza, nie mają prawa wyjść takie wyniki jak napisałeś. Skoro (patrz rysunek) trójkąty ADB i BDC są podobne, to z prostego stosunku DB/AD = DC/DB i wyznaczenia stąd DB wychodzi, że wysokość jest równa 2,8. I to się nie zgadza, bo według pola policzonego z wysokości i przeciwprostokątnej wychodzi 9,8, co nie ma szans wyjść przy Twoich odpowiedziach. I teraz tak się zastanawiam, co by sobie życia nie utrudnić. A już wiem :) Teraz to skoro mamy DB i DC to nie stanowi problemu policzenie BC z twierdzenia Pitagorasa. Analogicznie AB wykorzystując twierdzenie Pitagorasa dla trójkąta ADB. Także rozumowanie jest moim skromnym zdaniem dobre, ale coś nie pasuje -albo dane albo odpowiedzi

Dnia 12.04.2010 o 18:05, SeluS93 napisał:

3.Punkt C należy do okręgu o średnicy AB. Punkt C leży w odległości 12 cm od punktu V
i odległości 4 8/13 cm od odcinka AB.Oblicz:
a)długość średnicy okręgu
b)długość cięciwy AC

Dnia 12.04.2010 o 18:05, SeluS93 napisał:

Odpowiedzi:
2)4,2pierwiastków z 5
3)a) 13 cm b)5cm



Trzecie zaraz zapodam.

20100412204233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 20:35, AphroditeDnB napisał:

Zapisz własnymi słowami sens dania :"Prawo veta jest żrenicy wolności" Prosze
o pomoc.

A co to za nowe danie "Prawo veta jest żrenicy wolności" ? Chyba coś z Ukrainy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 18:05, SeluS93 napisał:

3.Punkt C należy do okręgu o średnicy AB. Punkt C leży w odległości 12 cm od punktu V
i odległości 4 8/13 cm od odcinka AB.Oblicz:
a)długość średnicy okręgu
b)długość cięciwy AC

Znowu sobie trzeba zrobić zgrabne kółeczko. Zakładam, że chodziło Ci o punkt B a nie V :)

Skoro mamy DC i CB, to z Pitagorasa możemy sobie z łatwością policzyć DB, które jest równe (po dość żmudnych rachunkach) 144/13 cm. Ponieważ kąt oparty na średnicy jest zawsze prosty, czyli kąt ACB jest prosty, możemy sobie z właśności wysokości DC policzyć odcinek A. Zależność z poprzedniego zadania. Wysokość opuszczona z kąta prostego jest pierwiastkiem iloczynu odcinków, na jakie dzieli przeciwprostokątną.
Czyli sqrt ((144/13)* x)=60/13
Stąd x wychodzi 225/117. Dodając do otrzymanego wcześniej 144/13 dostajemy, że średnica ma długość 13 cm. Teraz Pitagorasa dla trójkąta ABC wynika, że AC = sqrt (13^2-12^2)= sqrt(25)= 5 cm.

20100412213753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić te odpowiedzi ?

1. Wofur gibst du dein Taschengeld aus ?

Ich gebe mein Taschengeld fur neue Computerspiele aus.

2. Sparst du ? Wofur ?

Ich spare, damit ich eine neue Gitarre kaufen.

3. Verdienst du auch selbst ?

Nein, das Geld bekomme ich von meine Eltern. ( nie wiem jak tutaj zrobić z tym "od", nie wiem czy dobrze jest to bekomme )

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Trochę zrozumiałem i za drugie zadanie (szkoda że akurat tego nie zrobiłeś ;p) dostałem 3+. Robiłem samodzielnie na tablicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eine kleine Korrektur muss durchgeführt werden:

Ad.1.
O.K.

Ad.2.
Ich spare, um eine neue Gitarre zu kaufen.

Ad.3.
Nein, Geld bekomme ich von meinen Eltern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do Was; czy jest ktoś z Was w posiadaniu takiego małego teściku(zrobionego przez siebie lub znalezionego w sieci) w Excelu z zastosowaniem funkcji "jeżeli" i "licz jeżeli"? Z góry dzięki za pomoc, bo akurat nie było mnie wtedy na lekcji i nie za bardzo wiem, jak się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 18:13, PJ_MW napisał:

Mam ogromną prośbę do Was; czy jest ktoś z Was w posiadaniu takiego małego teściku(zrobionego
przez siebie lub znalezionego w sieci) w Excelu z zastosowaniem funkcji "jeżeli" i "licz
jeżeli"? Z góry dzięki za pomoc, bo akurat nie było mnie wtedy na lekcji i nie za bardzo
wiem, jak się za to zabrać.


http://office.microsoft.com/pl-pl/excel/HP052090291045.aspx

http://office.microsoft.com/pl-pl/excel/HP052091181045.aspx

Nie wiem czy o to ci chodzi ale coś na temat tych funkcji pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 18:23, Piterixos napisał:

> Mam ogromną prośbę do Was; czy jest ktoś z Was w posiadaniu takiego małego teściku(zrobionego

> przez siebie lub znalezionego w sieci) w Excelu z zastosowaniem funkcji "jeżeli"
i "licz
> jeżeli"? Z góry dzięki za pomoc, bo akurat nie było mnie wtedy na lekcji i nie za
bardzo
> wiem, jak się za to zabrać.

http://office.microsoft.com/pl-pl/excel/HP052090291045.aspx

http://office.microsoft.com/pl-pl/excel/HP052091181045.aspx

Nie wiem czy o to ci chodzi ale coś na temat tych funkcji pisze.


Dzięki, widziałem już te strony, ale dobrze byłoby, gdyby znalazł się ktoś kto ma gotowy test. Wtedy zmieniłbył dane i tylko edytował, a jutro dowiedziałbym się więcej o tych funkcjach na lekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia referat. Początek, a właściwie wstęp już mam. Temat referatu brzmi: "Jednostki współpracujące w ramach systemu Państwowego ratownictwa medycznego". Czy wie ktoś jakie to są jednostki ? Czy potraficie je wymienić ? Szukałem w necie, ale nic konkretnego znaleźć nie mogę. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 19:32, White_Eagle napisał:

Mam do zrobienia referat. Początek, a właściwie wstęp już mam. Temat referatu brzmi:
"Jednostki współpracujące w ramach systemu Państwowego ratownictwa medycznego". Czy wie
ktoś jakie to są jednostki ? Czy potraficie je wymienić ? Szukałem w necie, ale nic konkretnego
znaleźć nie mogę. Proszę o pomoc.



http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/1769 zobacz to nie wiem czy widziales ale jest "coś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Art. 15. 1. Jednostkami współpracującymi z systemem są służby ustawowo powołane do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, w szczególności: jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej, jednostki ochrony przeciwpożarowej włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, podmioty, o których mowa w art. 55 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2001 r. Nr 81, poz. 889, z późn. zm.6)), inne jednostki podległe lub nadzorowane przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej.
2. Jednostkami współpracującymi z systemem mogą być społeczne organizacje ratownicze, które, w ramach swoich zadań ustawowych lub statutowych, są obowiązane do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, jeżeli zostaną wpisane do rejestru jednostek współpracujących z systemem.
3. Jednostki współpracujące z systemem udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego."

Czyli chodzi o jednostki takie jak: GOPR, TOPR, OSP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować