Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2010 o 20:46, Wilkv napisał:

> Znowu użyłeś teraźniejszego. Powinno być raczej watched.
I w tym momencie wychodzi Ci konstrukcja ''możemy oglądaliśmy''. Odmienia się czasownik
definiujący czynność główną, czyli ''móc'' czyli ''can''. Czasownik podrzędny pozostaje
w formie bezoosobowej czasu teraźniejszego.



W takim razie daj could bo to co napisałeś z tym oglądaniem to tak jakby w teraźniejszym. Zaznaczam że nie jestem specjalistą, ciągle się uczę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 20:31, Maciej2194 napisał:

Oblicz temperaturę na szczycie Giewontu(1894 m npm.), jeśli w Zakopanem(830 m npm.) panuje
temperatura +10 C
Czy mógłby mi ktoś pomóc :>? Wielkie Dzięki.

Obliczasz różnicę wysokości między dwoma miejscami, i teraz obliczasz z gradientu sucho, albo wilgotnoadiabatycznego co w tym przypadu jest gradientem suchoadiabatycznym, czyli odejmujesz temperaturę +10C w stosunku 1C/100m. Dając temp. poniżej 0C.
Choć mogę się mylić, bo podałem obliczenia dla fenu, zwanego halnym(nazwa lokalna), a jak chcesz uniwersalny wskaźnik gradientu adiabatycznego to wynosi 0,65C/100m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 17:33, SeluS93 napisał:

Oblicz promień okręgu wpisanego w trójkąt równoramienny o bokach 5cm,5cm i 8cm.

No nie wiem, czy te wzory z posta powyżej Cię przekonują, ja sam nie wiem, skąd się te wzory biorą. Ogólnie rozwiązanie jest dość proste. Patrz na rysunek:
1.EG i GB są szukanymi promieniami (bo G to przecięcie dwusiecznych), a co za tym idzie kąty GBC i FEF są proste, równe 90 stopni.
2. Teraz wystarczy sobie policzyć pole trójkąta BCF na 2 sposoby: po pierwsze jest ono równe 1/2 * BC *FB. FB można sobie łatwo policzyć (skoro BC jest równe 4 a FC jest równe 5), jest równe 3, zatem pole trójkąta FBC jest równe 1/2*4*3 = 6.
Inny sposób na policzenie pola trójkąta FBC to zsumowanie pól BCG i FGC. Czyli są one równe 1/2 *BC *BG +1/2*FC*EG. Teraz, skoro GB=EG= szukany promień to dostajemy, że 1/2*BC*r+1/2*FC*r = 6. Wyłączamy r przed nawias, czyli 1/2 *r*(BC+FC)=6. Czyli 1/2 *r = 6/(BC+FC)=6/9= 2/3. Zatem r jest równe 4/3

20100425184120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mógłby ktoś podrzucić tytuł jakiegoś ładnego, i zarazem ŁATWEGO do opisania KRAJobrazu ?
Z góry dziękuję.
@ Elkhwind
A po cholerę w takim razie jest ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Mam napisać wypracowanie z angielskiego w stronie biernej opisując jakiś proces. Wybrałem instalację gry. no i teraz nie wiem w jakim czasie najlepiej to napisać.
Nie wiem czy istnieje coś takiego: "The button must be clicked by you"
Moze użyć will ???
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym o rozwiązanie zadania z fizyki.

szereg promieniotwórczy Uranu rozpoczyna się od 238/92 U a kończy na ołowiu 206/82 Pb. Oblicz ile musi w trakcie tego procesu zajść rozpadów alfa i rozpadów beta

238(liczba masowa) 92 (liczba atomowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 17:28, StaryCapiur napisał:

Witam. Prosiłbym o rozwiązanie zadania z fizyki.

To bardziej z chemii, ale ok.

Dnia 26.04.2010 o 17:28, StaryCapiur napisał:

szereg promieniotwórczy Uranu rozpoczyna się od 238/92 U a kończy na ołowiu 206/82 Pb.
Oblicz ile musi w trakcie tego procesu zajść rozpadów alfa i rozpadów beta

238(liczba masowa) 92 (liczba atomowa)

8 rozpadów alfa i 6 beta -

dlaczego?
Rozpad alfa: A/Z X --> A-4/Z-2 Y + 4/2He
Rozpad beta - : A/Z X --> A/Z+1 Y + e + antyneutrino (?)

gdzie: A - liczba masowa, Z - liczba atomowa, X - dany pierwiastek, Y - powstały pierwiastek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 18:34, Szympek napisał:

Takie szybkie pytanko przed jutrzejszymi testami ^^. Po której stronie podpisuje się
list, podania itp? Prawy dolny czy lewy dolny

Raczej w prawym dolnym rogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 18:34, Szympek napisał:

Takie szybkie pytanko przed jutrzejszymi testami ^^. Po której stronie podpisuje się
list, podania itp? Prawy dolny czy lewy dolny


Na pewno pod treścią listu/podania po prawej stronie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć na te pytania bo mam napisać wypracowanie na polak i nie chce mi się myśleć.
Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc
Religia:
1.Co jest najważniejszą wartością w kulturze?
2.Jaką rolę odgrywa człowiek w tworzeniu kultury?
3.Jaką role odgrywa kościół w tworzeniu kultury?
4.Jakie zadania stoją przed chrześcijaninem w tworzeniu kultury
5.Jakie są wzajemne relacje kościoła i kultury?
A i jeszcze mam narysować coś pt- wartość jaka ma pozostać w kulturze na pokolenia czy coś w tym stylu, jakieś pomysły?
Proszę Was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wraz z kolegami stworzyć prezentację na temat mniejszości narodowej, a mianowicie Łemków, i chciałbym wiedzieć co i w jakiej kolejności powinno się w niej znaleźć. Tzn o czym najpierw powinno być w takiej prezentacji a o czym później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować