Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Nie wiem czy o to chodzi ale tak:
a) L=(2*pi*r)*0.25
b) L=(2*pi*r)*0.75
Dlatego tak, ponieważ wskazówka nie wykonuje pełnego okręgu lecz jakąś część/ułamek, przez którą trzeba pomnożyć wynik. Podstaw do wzorów i Ci wyujdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, który spędza mi sen z powiek. Mianowicie :

Z napełnionego cieczą naczynia o pojemności 102 dm3 wypływa w pierwszej minucie 5 dm3 cieczy, a w każdej następnej o 0,25 dm3 mniej niż w poprzedniej. Po ilu minutach naczynie będzie opróżnione do połowy ?

Wiem, że zadanie to tyczy się ciągów ( arytmetycznych, o ile się nie mylę ). Podchodziłem do tego zadania na kilka różnych sposobów ( na początku sam próbowałem ułożyć równanie, potem korzystałem ze wzoru na sumę ciągu ), ale za każdym razem wychodziły mi jakieś kompletne bzdury. Najprawdopodobniej podstawiałem złe dane.
Może napiszę co udało mi się do tej pory ustalić ( będzie łatwiej znaleźć błąd ) :

Sn= 51
a1= 5
r= 0,25

Szukane :

n= ?

Wynik podany w odpowiedziach, to 17 minut.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jutro mam napisać referat na temat jednej z ksiąg biblijnych , oczywiście wiem jak go zrobić tylko mam problem z zakończeniem może ktoś mi pomóc?


P.S. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

r=-0,25
Tego minusa Ci brakuje. Korzystasz ze wzoru na sumę ciągu (wiadomo jaki), ale na sam początek musisz założenie mieć. n<21 (nie ma ujemnej wody). Dojdziesz do równania kwadratowego, delta wyjdzie dodatnia, a jeden z pierwiastków nie będzie spełniał założenia i wyjdzie 17 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zadanie domowe toto nie jest, ale założyłem się z koleżanką i chciałbym poznać odpowiedź - jak jest w końcu z tą formą ''jest napisane''? Najlepiej na przykładziku - mogę się spytać ''co tam pisze na tablicy'' czy musi być ''co tam jest napisane''?
Postawiłem na to pierwsze, ona upiera się przy drugim, a dałbym sobie palca uciąć, że ktoś gdzieś tu na forum poprawiał, że używa się formy ''jest napisane'', a właśnie ktoś inny odpowiedział, że już niestety nie i obydwie można używać. I dlatego się tak spieram. ;]

Czyli reasumując - ''co tam jest napisane?'' czy obydwie formy są już poprawne? Jeśli wyjdzie na moje, to możecie podać jakiegoś konkretnego linkacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... według tego http://filolozka.brood.pl/tam-jest-napisane/ , http://www.polszczyzna.fora.pl/tropiciele-wiel-bladow,5/pisze-jest-napisane,87.html jest to dopuszczalne, ale wg. Rady Języka Polskiego http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1000:tu-pisze-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58 http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=326:pisze-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58 już nie bardzo (chociaż ona nie ustala żadnych norm).
PS.Po dłuższym zastanowieniu, pozwolę sobie zacytować pewnego użytkownika z forum, który cytował profesora:"Idziesz po ulicy, patrzysz, a tam leży g*wno. To sra, czy jest nasrane? "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mogę tego nigdzie znaleźć więc jeśli ktoś wie to mógłby mi pomóc w opisaniu paru rzeczy? Chodzi mi o wyjaśnienie co to jest: tekst opisowy, dyskursywny, oceniający, esej porównujący i zestawiający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 17:09, Rokuto napisał:

PS.Po dłuższym zastanowieniu, pozwolę sobie zacytować pewnego użytkownika z forum, który
cytował profesora:"Idziesz po ulicy, patrzysz, a tam leży g*wno. To sra, czy jest nasrane? "

Też to czytałem i zgadzam się w zupełności, ale tutaj nie chodziło o to co ładniej brzmi, lecz o zakład. :) Czyli w sumie jakby nie patrzeć to na moje wyszło, bo zarówno ''jest napisane'' i ''pisze'' można używać, chociaż oczywiście te pierwsze brzmi zdecydowanie lepiej. I dzięki za linkacze.
kuba9876543210 --> j.w., ja tam używam ''jest napisane'' (przynajmniej się staram), lecz chciałem wiedzieć czy druga forma też jest dopuszczalna. :) pzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie z matmy, którego w ogóle nie kapuje ;p Nigdy nie byłem dobry w sprawach z bankiem, oto treść:
Do banku wpłacono 3 000 zł na trzy lata przy rocznej stopie procentowej 6%. Ile będzie wynosił kapitał po upływie tego okresu, jeśli odsetki są kapitalizowane:
a) co pół roku,
b) co kwartał,
c) co miesiąc,
d) codziennie?

Prosiłbym o pomoc w tym zadaniu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Potrzebuję tabelę czasowników nieregularnych z angielskiego z zapisem fonetycznym.

Będę wdzięczny, przeszukałem już sporo stron i niestety bez rezultatu..

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :) Tabela czasowników nieregularnych jest, zapis fonetyczny jest. Hmmmm... może chodzi o tabele gdzie jest napisany rzeczownik, potem utworzony czasownik a na końcu przysłówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować