Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2006 o 11:52, BlackBomb napisał:

Zad 1. Temperatura wrzenia rtęci wynosi 357*C, a temperatura wrzenia alkoholu wynosi 78,4*C.
Jakiego rodzaju termometru - rtęciowego czy alkoholowego powinieneś użyć, aby zmierzyć temperaturę
wrzenia wody?

Rtęciowego, bo alkoholowy wyparuje zanim dojdzie do setki :)

Dnia 20.06.2006 o 11:52, BlackBomb napisał:

Zad 2. Podać wzór na czas spadania.

Korzystając ze wzorów (mv^2)/2=mgh oraz v=g*t. Wystarczy pouproszczać i przekształcić. Wychodzi t=sqrt(2h/g)

Dnia 20.06.2006 o 11:52, BlackBomb napisał:

Zad 3. Równanie (b+3)(3-b)-1/2b(6-4b)=(2+b)do kwadratu

Tu mam wątpliuwości o co chodzi, czy 2b(6-4b) jest w mianowniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 12:03, Vel Grozny napisał:

> Zad 3. Równanie (b+3)(3-b)-1/2b(6-4b)=(2+b)do kwadratu
Tu mam wątpliuwości o co chodzi, czy 2b(6-4b) jest w mianowniku?


Dzienki za zad 1 i 2. w 3 jest tam - jedna druga b przed nawiasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie zad (pisze sprawdzian w domu:P Pani Dyrektor mi pozwoliła(to jest jakiś na sprawdzenie umiejętności pod koniec II gim)):D:D

W kartonie są 42 piłki tenisowe w dwóch kolorach białym i zelonym. Gdyby dołożono dwie piłki białe to piłek zielonych byłoby trzy razy mniej niż białych. Ile jest piłek każdego koloru w tym kartonie? <---- jeszcze to rozwiąże i mam wszystkie 33 zadania. Jak ktoś roziąże to dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 13:03, BlackBomb napisał:

Mam jeszcze takie zad (pisze sprawdzian w domu:P Pani Dyrektor mi pozwoliła(to jest jakiś na
sprawdzenie umiejętności pod koniec II gim)):D:D

W kartonie są 42 piłki tenisowe w dwóch kolorach białym i zelonym. Gdyby dołożono dwie piłki
białe to piłek zielonych byłoby trzy razy mniej niż białych. Ile jest piłek każdego koloru
w tym kartonie? <---- jeszcze to rozwiąże i mam wszystkie 33 zadania. Jak ktoś roziąże to
dzięki.

Ja zrobiłem to tak:
42+2=44
44:4=11
11 razy 3 = 33
33- białe piłki
11-zielone piłki

PS. jeżeli by nie dodano dwóch piłek białych to byłoby ich (białych piłek) 31 :)


PPS.Aha ja zawsze rozwiązuje zadania po swojemu nie korzystając z wzorów matematycznych dlatego nie wykorzystuj tego wzoru na sprawdzianach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 13:32, BlackBomb napisał:

Dzięki za roziązanie, ale nie skorzystam (nie połapie się dalczego np dzielisz przez 4), ale
wynik się przyda.:D


Wam jeszcze dają zadania domowe??? Mnie już od miesiąca nic nie zadali... A jakby zadali to i tak bym nie wiedział, bo jestem chory i siedzę w domu...:( ( i tak już bym nie nadrabiał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 13:32, BlackBomb napisał:

Dzięki za roziązanie, ale nie skorzystam (nie połapie się dalczego np dzielisz przez 4), ale
wynik się przyda.:D


Nikt nawet moja nauczycielka od matematyki nie może się połapać jak ja to robię że wychodzą mi poprawne wyniki choć teoretycznie nie powinny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 12:57, BlackBomb napisał:

Dzienki za zad 1 i 2. w 3 jest tam - jedna druga b przed nawiasem.

No to proste. Korzystając z wzorów skróconego mnożenia i uproszczając wychodzi równanie liniowe. b=5/7 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 13:03, BlackBomb napisał:

W kartonie są 42 piłki tenisowe w dwóch kolorach białym i zelonym. Gdyby dołożono dwie piłki
białe to piłek zielonych byłoby trzy razy mniej niż białych. Ile jest piłek każdego koloru
w tym kartonie? <---- jeszcze to rozwiąże i mam wszystkie 33 zadania. Jak ktoś roziąże to
dzięki.

No to będzie tak b-białe piłki, z- zielone

b+z=42
(b+2)=3*z
Wystarczy rozwiązać układ równań. Wynik już znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 16:57, Vel Grozny napisał:

> W kartonie są 42 piłki tenisowe w dwóch kolorach białym i zelonym. Gdyby dołożono dwie
piłki
> białe to piłek zielonych byłoby trzy razy mniej niż białych. Ile jest piłek każdego koloru

> w tym kartonie? <---- jeszcze to rozwiąże i mam wszystkie 33 zadania. Jak ktoś roziąże
to
> dzięki.
No to będzie tak b-białe piłki, z- zielone

b+z=42
(b+2)=3*z
Wystarczy rozwiązać układ równań. Wynik już znasz.


Dzięki. Jeszcze raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 16:57, Vel Grozny napisał:

b+z=42
(b+2)=3*z


Nie wiem,ale mi wychodzi że z=1/2 ,a b=41 i 1/2. A tam po = ma być 3*z bo piłek zielonych było by 3 razy mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 17:27, BlackBomb napisał:

> b+z=42
> (b+2)=3*z

Nie wiem,ale mi wychodzi że z=1/2 ,a b=41 i 1/2. A tam po = ma być 3*z bo piłek zielonych było
by 3 razy mniej?


Pomyliłem się sorry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze Wam zadanie dali... :[ Ja bym się wściekł i nie odrobił... Zresztą nam już pani od matematyki zadała pracę klasową na następne półrocze. Trochę bezsensowne, no nie??? Jak to zapowiadała to dostała od najgorszego ucznia jabłkiem w głowę. Ups...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 13:52, BlackBomb napisał:

Nie ja już do szkoły nie chodzę a to musiałem napisać bo by mi zachowanie obniżyli (nasza szkoła
:P:P....)

Co ma zachowanie do umiejentności rozwiązywania zadań?
Dziwne obyczaje panują w niektórych szkołach.
Zapewne podstawówka. Tam takie triki jeszcze wychodzą.
A pozatym to powinno być już dawno po radzie pedagogicznej(lub konferencji, różne to nazywają w szkołach).
U mie w szkole rada była w poprzednią środe.
Więc tylko cie straszą. Jeszcze w podstawóce jedna z dziewczyn z mojej klasy pofarbowała sobie włosy.
A dyrektorka powiedziała że zrobi specjalne posiedzienie rdy pedagogicznej aby obniżyć sprawowanie.
Oczywiście były to tylko takie żarty.

Nauczyciele często żartują. W tym roku mieliśmy przez przez 6 miesięcy zastępstwo z polskiego.
I co lekcje takie teksty "Więcie ile jedynek można postawić w 5 minut"
a teraz mój ulubiony "Naprawde zrobie wam tą kartkówke"
I tak robiła tą kartkówke przez 6 miesięcy ale się nie wyrobiła.
A mój kolega z ławki jak słyszał ten tekst to od razu zaczynał przeglądać zeszyt żeby coś się nauczyć
a ja mu mówiłem że to tylko takie żarty i jak widać się nie myliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować