Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2011 o 15:36, Markush napisał:

Ale najpierw powinno się wykonać dzielenie, bo jest pierwsze. W sensie, że po nawiasach,
ale to nic nie zmienia.

Nawiasy>potęgi i pierwiastki>mnożenie i dzielenie w kolejności jakiej są zapisane>
dodawanie i odejmowanie w kolejności... bla

Jak dla mnie to zapis jest niejednoznaczny i dlatego nie wiadomo czy traktować 2(1+2) jako jeden element, czy dwa.
Zastanówcie się - widzieliście KIEDYKOLWIEK taki zapis? No właśnie, bo nikt by nie wiedział co autor miał na myśli. Skrót polegający na opuszczeniu znaku mnożenia można stosować tam, gdzie nie wpłynie to na czytelność.

Weźmy też coś takiego:
2 2/5 - tutaj w zasadzie chciałbym napisać obok 2 ułamek 2/5, ale forum nie pozwala. Ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Ktoś może to potraktować jako ułamek mieszany (2.4) lub mnożenie (0.8). Też się można kłócić kto ma rację. Dlatego w tej sytuacji albo pisze się wprost mnożenie, albo stosuje ułamek niewłaściwy.

Tutaj jest ten sam problem.


Edit: Matematyka czasami okazuje się mniej ścisła, niż mogłoby się to wydawać. Np. w analizie zazwyczaj 0^0 jest nieoznaczone, a w algebrze to 1. Matematyka to tylko narzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja nawet nie widziałem, że tam nie ma znaku. Tak to wydawało mi się, że tam juz jest mnożenie. Poza tym Harrolfo uznał, ze tam jest mnożenie to ja się pytam czemu 1, a nie 9?

Chociaż fakt faktem, że autor może chciał wszystkich wrobić, w co wątpię. Jeżeli tam jest mnożenie to jak wół w petardę wychodzi 9. 1 wyjdzie jak byłby jeszcze jeden nawias
6:[2*(1+2)]

A taki zapis jak w działaniu widziałem, ale przy... i tutaj schody bo za nic nie mogę sobie przypomnieć jak sie nazywa ten dział z literkami. a(c-b). W tym jakoś zawsze się wiedziało, ze jest mnożenie.

Matematyka to narzędzie, ta i do tego jaka fajna zabawka.
Bo czy jest coś fajniejszego od 3+3=3! ? Strasznie to lubię, nie wiem czemu. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikogo nie chcialem wrobic. wydaje sie, ze proste zadanie, a jak widac na zalaczonym obrazku kazdy ma inna wersje.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwykla kolejnosc wykonywania dzialan :) 2 stoi przed nawiasem, wiec 6/3 jest jako ulamek, po skroceniu daje 3, ktore stoi przed nawiasem.

najpierw nawiasy, dzielenie, mnozenie, odejmowanie, dodawanie

6/2*(1+2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może spis inwestycji dla Polski w ostatnich dla tych 3 funduszów unijnych?
* Europejski Fundusz Społeczny
* Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
* Fundusz Spójności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double, ale różnica czasowa duża...
Ma ktoś może jakiś wywiad ze swoim bliskim na temat czasu komunistycznego, życia codziennego i codziennych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 18:23, T-Tronix napisał:

Sorry za double, ale różnica czasowa duża...
Ma ktoś może jakiś wywiad ze swoim bliskim na temat czasu komunistycznego, życia codziennego
i codziennych problemów?

Zawsze możesz napisac o tym,że jak był Stan Wojenny to było ograniczone wychodzenie i takie tam. Że było mało jedzenia,a kasa była. Jedzenie na kartki jako problem. Że w niemczech za czasów komuny było lepiej i lepsze racje technologiczne np. suszarki itp. Możesz napisać o PGR - Państwowe Gospodarstwa Rolne - Że ich upadek jak upadł Komunizm przyniósł ludziom większości biede, alkoholizm, czy coś złego jak przestępczosc. Że państwo udawało,że płaci,a ludzie udawali,że pracują. Że było łatwo o pracę i w ogóle ludzie się opierniczali,że tak powiem. Było ograniczenie np. do wjeżdżania do dużych miast. np. Łódź ,czy Warszawa. Trzeba było mieć specjalną przepustkę, np. podrobienie groziło więzieniem, jak był Stan Wojenny to było dużo Milicji i pojazdów wojskowych na drogach. Że były takie samochody jak trabant , maluch,czy żuk,polonez. Że Historia uczyła za czasów komuny,że "Rosja to nasi przyjaciele" - ofc. kłamstwo. Wszystko co złe na Rosję było utajnione, o wolności nie było można mówić i takie tam. Kolejki do sklepów


Przedstawiłem ci co możesz napisac. Ofc. napisz to w bardziej złożonym typie.Miłego pisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się nauczyć rozwiązywać zadania z Talesa, mógłby mi ktoś rozwiązać przykładowe zadanie?

W trapezie ABCD w którym AB || CD , |AB|=15 cm, |CD|=12 cm, ramię AD ma dł 6 cm. O ile trzeba przedłużyć ramie AD, aby przecięło się z przedłużeniem ramienia BC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 11:47, Malevyn napisał:

jaka teze moge postawic na poczatek do tematu o fantastycznych stworach w literaturze
i malarstwie?

Mit czy prawda może coś w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 15:17, Tokkarian napisał:

W trapezie ABCD w którym AB || CD , |AB|=15 cm, |CD|=12 cm, ramię AD ma dł 6 cm. O ile
trzeba przedłużyć ramie AD, aby przecięło się z przedłużeniem ramienia BC?


Jeśli się nie mylę, to trzeba to zrobić tak:

To jest ogólnie zadanie na proporcje, dzielisz bok AB przez całą długość odcinka ( ramię AD, jak również ta niewiadoma ( nazwijmy ją x ) ) i to przyrównujemy do tego mniejszego trójkąta ( czyli bok CD podzielony przez samo x )

Obliczeniowo:

15/(6+x) = 12/x ( mnożymy na skos )
15x = 12*(6+x)
15x = 72 + 12x
3x = 72
x = 24

Czyli ramię AD trzeba przedłużyć o 24 cm.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosilbym o opisanie i sposob kreacji oraz ocenienie funkcjonalnosci postaci fantastycznych w nastepujacych dzielach:

faust goethego
dusiolek lesmiana
switezianka mickiewicza
oraz irytka czy tego drugiego w harrym potterze.


jezeli ktos czytal jakas ksiazke z wyzej wymienionych bylbym wdzieczny za pomoc.
potrzebuje tego na jutrzejsza ustna mature z polskiego.

dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwotne uzwojenie transformatora składa się z 440 zwojów, a wtórne - z 88 zwojów. Do wtórnego uzwojenia włączono żarówkę o oporze 50 omów, przez którą popłynął prąd o natężeniu 0,2 A. Jakim napięciem zasilane jest uzwojenie pierwotne i ile wynosi natężenie w tym uzwojeniu?
Proszę o wyniki, bo odpowiedzi są błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOS

Muszę założyć Pizzerię. Jakie potrzebuje jeszcze papiery? Mam:
- Biznesplan
- EDG i załącznik EDG-RB
- ZUS ZUA i ZBA
- VAT-R
- Karta Zgłoszenia Pracodawcy
- Pieczątka i konto bankowe

Na pewno potrzebuję coś jeszcze z SANEPIDU, ale oczywiście ich strona albo nie działa albo coś się na niej krzaczy i nie mogę znaleźć niczego :/. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy robił ktoś kiedyś prezentację o historii internetu, najlepiej w PPT? Jeśli tak, bardzo prosiłbym o użyczenie takowej, chciałem podratować koleżance ocenę z TI (2 liceum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 23:13, Belegdil napisał:

> Mam prośbę, czy robił ktoś kiedyś prezentację o historii internetu, najlepiej w
PPT?
> Jeśli tak, bardzo prosiłbym o użyczenie takowej, chciałem podratować koleżance ocenę

> z TI (2 liceum).



No shit, ale praca z gogle nie przejdzie, a nie ma tam w czym wybierać Ci powiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... Mam problem z Teorią Obwodów. Dostałem zadanie w którym mam wykazać, że pulsacja rezonansowa wynosi w = 1/sqrt(L*C) Przy założeniu, że Rc = Rl

Obwód w obrazku.

20110515123517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować