Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Próbuję przypomnieć sobie obwody RLC, przeglądam zeszyt i doszedłem do czegoś takiego:
Skoro reaktancja pojemnościowa wynosi Xc=1/WC, indukcyjna Xl=WC, a warunkiem rezonansu jest to, by wynosiły one tyle samo, więc:

Xl=Xc
WL=1/WC /*W
W^2*L=1/C /:L
W^2=1/LC /Pierwiastek
W=1/sqrt(L*C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 13:10, KubooPL napisał:

Skoro reaktancja pojemnościowa wynosi Xc=1/WC, indukcyjna Xl=WC, a warunkiem rezonansu
jest to, by wynosiły one tyle samo, więc:


Dzięki wielkie. Zapomniałem o tym warunku. To już wiem do kogo się zwracać, gdy mam problem z drutami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z plastyki: jak nazywamy ludzi pracujących w tej dziedzinie (wzornictwo przemysłowe), jakie czynniki ograniczają swobodę projektantów. Wybaczcie, że zdanie wyjęte z kontekstu, bardzo prosiłbym na szybką odp, potrebuje tego na jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam, niech ktoś mi pomoże zrobić to zadanie

W graniastosłupie prawidłowym czworokątnym przekątna ściany bocznej ma długość 6 cm i tworzy z krawędzią podstawy kąt 60 stopni. Oblicz objętość i pole powierzchni tego graniastosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? Tu nie ma nic skomplikowanego.
a=3cm
H=3 pierwiastki z 3

V=a*a*H
Ppc= 2*a*a + 4*H*a

Do wzorów chyba podstawić potrafisz?
Grunt to sobie to rozrysować ładnie i czytelnie, znać własności trójkąta 30,60,90 i nic nie będzie problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 19:00, Tokkarian napisał:

W graniastosłupie prawidłowym czworokątnym przekątna ściany bocznej ma długość 6 cm i
tworzy z krawędzią podstawy kąt 60 stopni. Oblicz objętość i pole powierzchni tego graniastosłupa.


Give me break... To zadanie da się zrobić w 30 sekund.

Graniastosłup prawidłowy czworokątny ma w podstawie kwadrat.
Zaczynamy od ściany bocznej. Patrz screen 1. z Tego, że to jest trójkąt 30 stopni, 60 stopni, 90 stopni, można obliczyć wysokość graniastosłupa ( H ) i długość podstawy ( a )

2*a = 6 => a = 3
a*sqrt(3) = H => H = 3*sqrt(3)

V = Pole podstawy * wysokość = 3^2 *3*sqrt(3) = 9 * 3 * sqrt(3) = 27*sqrt(3)
P = 2*Pole postawy + 4* pole ściany bocznej = 2 * 9 + 4*3*3*sqrt(3) = 18 + 36*sqrt(3)

Koniec.

20110515192845

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej,

czy rozwiąże mi ktoś te zadanie? (wraz z rysunkiem itp. żeby było kompletne) - niestety nie było mnie na ostatniej lekcji matematyki i nie mam pojęcia jak je rozwiązać.

Punkty A, B, C, D są kolejnymi wierzchołkami wielokąta foremnego, którego kąt wewnętrzny ma miarę ALFA. Jaką miarę ma kąt ostry między przekątnymi AC i BD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 19:42, Nieznajomosc napisał:

Punkty A, B, C, D są kolejnymi wierzchołkami wielokąta foremnego, którego kąt wewnętrzny
ma miarę ALFA. Jaką miarę ma kąt ostry między przekątnymi AC i BD?


Pierwsze pytanie. Czy te ABCD to wszystkie wierzchołki, jakoś nie widzę informacji, czy tak jest, czy to tylko wybrane? Jeśli tak, to masz do czynienia z kwadratem, a przekątne kwadratu mają między sobą kąt 90 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, da się też to ogólnie zrobić. W obrazku masz rysunek, a teraz opis:

Mamy jakiś tam wycinek wielokąta foremnego z czteremi kolejnymi wierzchołkami. Wiemy że kąt ALFA jest znane. Rysując te przekątne tworzą nam się 2 trójkąty równoramienne, czyli kąt BETA.
mamy już prawie wszystkie potrzebne kąty, brakuje nam jeszcze ABD lub ACD. Więc te katy są sobie równe i z obrazka wynika, że ten kąt równa się ALFA - BETA.
A więc z równania katów w jednym z tych trójkątów OCD lub ABO jest następujące równanie:

180 = ALFA - BETA + BETA + GAMMA ( bety się skracają )
180 = ALFA + GAMMA , czyli
GAMMA = 180 - ALFA

Koniec zadania.

20110515200222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 18:44, Mange napisał:

Rozwiąże ktoś takie oto zadanie z fizyki. Nie było mnie na lekcji i ogarniam tego.

Zadanie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję osoby, która podjęłaby się zrobienie tego zadania. Zależy mi bardzo na poprawności bo jest to jedna z prac zaliczeniowych na ocenę. Z góry dziękuje osobie, która wykona zadanie ;)

20110517173053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Otóż jest problem. Jest zaraz 21, a ja właśnie dostałem informację, że jest jutro kartkówka z fizyki relatywistycznej. Problem jest takiej kategorii, że nie mam żadnych notatek z tego. Obiło mi się o uszy pojęcie dylatacja czasu i kontrakcja czasu oraz wzory t=to/pier.1-v^2/c^2 prz yczym to, to odstęp czasu pomiędzy dwoma zdarzeniami które zaszły w układzie w którym znajdował się obserwator. I drugi jest następujący: Vw=V1+V2/pier. 1 + v^2/c^2. I tu moje pytanie: czego się nauczyć oprócz opanowania obu wzorów? Muszę to napisać na trzy, a z obecnym stanem wiedzy to może być lekko trudne :).
Pomocy i dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

też nauczycielka od polaka mi zadała zadania dwa i nie mam pomysłu jak je zrobić, jakby zadała jakąś rozprawkę/opowiadanie, albo coś w ćwiczeniu to sam zrobiłbym...

Zad1:
Zadanie ortograficzne: Zredaguję tekst dyktanda zawierający minimum 5 reguł ortograficznych w 80 słowach (ma być równe 80 słów, nie 79 czy 81)

Zad2:
Ułożę rymowankę minimum czterowersową i napiszę wszystko, co wiem o rymach.

Obydwa zadania są na ocenę - w zadaniu drugim "napiszę wszystko, co wiem o rymach" - to sam to napiszę bez problemu, więc prosiłbym w zad2 ułożyć mi tylko rymowankę min. czterowersową.

Z góry dziękuje za rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy !

Wiecie jak to obliczyć ?

Wyznacz zbiór wart funkcji y=f(x) której dziedzina jest zbiorem X

f(x)=(x+2)^2, X=R

f(x)= l x+2 l, X= <-6,1> znaczek takie odwrócone U C={-6 -5 -4 -3 -2 -1 0 1}
l x-1 l, X= <-4,2> odwrócone U C

Bardzo proszę o pomoc jutro mam test i marnie to widzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilne.Muszę, to mieć dzisiaj.Proszę kogoś do pomocy.

Jaki obraz powstaje w zwierciadle wklęsłym, gdy odległość przedmiotu od zwierciadła jest mniejsza, niż ogniskowa?
Jak obliczyć kąt odbicia, jeśli znamy miarę kąta między promieniem odbitym, a zwierciadłem?
Jak zachowują się promienie charakterystyczne przy wejściu przez soczewkę skupiającą?
Jaki wniosek można wyciągnąć z faktu, że znamy zdolność skupiającą soczewki?
Jak nazywa się wada wzroku, którą redukujemy za pomocą soczewek? ( teoretycznie proste, ale nie jestem pewien )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:51, Nikodem95 napisał:

Pilne.Muszę, to mieć dzisiaj.Proszę kogoś do pomocy.

Jaki obraz powstaje w zwierciadle wklęsłym, gdy odległość przedmiotu od zwierciadła jest
mniejsza, niż ogniskowa?

pozorny, prosty, powiększony

Dnia 18.05.2011 o 20:51, Nikodem95 napisał:

Jak obliczyć kąt odbicia, jeśli znamy miarę kąta między promieniem odbitym, a zwierciadłem?

90-alfa

Dnia 18.05.2011 o 20:51, Nikodem95 napisał:

Jak zachowują się promienie charakterystyczne przy wejściu przez soczewkę skupiającą?

Promień równoległy do osi optycznej, skupia się w ognisku.

Dnia 18.05.2011 o 20:51, Nikodem95 napisał:

Jaki wniosek można wyciągnąć z faktu, że znamy zdolność skupiającą soczewki?

Obliczyć ogniskową. 1/f=Z

Dnia 18.05.2011 o 20:51, Nikodem95 napisał:

Jak nazywa się wada wzroku, którą redukujemy za pomocą soczewek? ( teoretycznie proste,
ale nie jestem pewien )

Głupie pytanie imho - nieprecyzyjne. krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować