Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Zadanie 1. Ile wynosi suma 99 - 97 + 95 - 93 + 91 - ... - 9 + 7 - 5 + 3 - 1? 10
25
50
100
Zadanie 2. Do pomalowania wszystkich ścian sześcianu zużyto 2 litry farby. Ile potrzeba farby do pomalowania wszystkich ścian sześcianu o krawędziach trzy razy dłuższych?
2 litry
4 litry
6 litrów
8 litrów
Zadanie 3. Który z podanych czworokątów ma najmniej osi symetrii?
kwadrat
prostokąt
równoległobok
trapez równoramienny
Zadanie 4. Do sporządzenia wielkiego omletu użyto 6 tuzinów wytłaczanek zawierających po tuzinie jaj każda? Z ilu jaj zrobiono ten omlet? 864
600
784
902
Zadanie 5. 37-a cyfra po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym liczby 1/37 jest: 0
2
3
7
Zadanie 6. Pewna liczba przy dzieleniu przez 10 daje resztę identyczną z ilorazem. Ile jest takich liczb? 5
10
15
20
Zadanie 7. Ile najwięcej punktów przecięcia możesz otrzymać przy pomocy 5 prostych? 5
7
10
12
Zadanie 8. Jaka jest ostatnia cyfra wyniku 2(do)2011 + 3(do)2011 + 4(do)2011? 3
5
7
9
Zadanie 9. Tomek skończywszy 10 lat, w każdy poniedziałek od ojca otrzymuje kieszonkowe, które odkłada do skarbonki. W pierwszy poniedziałek dostanie 1 zł, w następny 2 zł, kolejny 3 zł itd. Ile złotych będzie miał Tomek w 14 urodziny? około 23 000 zł
około 18 000 zł
około 33 000 zł
około 8 000 zł
Zadanie 10. Ile czasu zajmie wydruk miliona formularzy, jeśli sto takich formularzy drukuje się w ciągu godziny? 166 h 40 min
154 h 20 min
168 h 30 min
170 h 10 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, takie zadanie lubię- takie w stylu Kangura. Bez smęcenia a raczej do zastanowienia się :)

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 1. Ile wynosi suma 99 - 97 + 95 - 93 + 91 - ... - 9 + 7 - 5 + 3 - 1? 10
25
50
100

"Wystarczy zauważyć", że każde kolejne dwie liczby łącznie dają 2 (99-97= 2, 95 -93=2 i tak dalej) i tych dwójek jest tyle ile par liczb. Par jest 50, zatem 50*2 = 100

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 2. Do pomalowania wszystkich ścian sześcianu zużyto 2 litry farby. Ile potrzeba
farby do pomalowania wszystkich ścian sześcianu o krawędziach trzy razy dłuższych?
2 litry
4 litry
6 litrów
8 litrów

Jak na moje to 18 litrów, bo jak krawędź zwiększy się 3-krotnie, to pole ściany zwiększy się 9-krotnie.

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 3. Który z podanych czworokątów ma najmniej osi symetrii?
kwadrat
prostokąt
równoległobok
trapez równoramienny

Tak na oko to równoległobok

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 4. Do sporządzenia wielkiego omletu użyto 6 tuzinów wytłaczanek zawierających
po tuzinie jaj każda? Z ilu jaj zrobiono ten omlet? 864
600
784
902

6*12*12 = 6 *144 = nie chce mi się liczyć ile (nie wiem, gdzie tu problem w tym zadaniu)

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 5. 37-a cyfra po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym liczby 1/37 jest: 0
2
3
7

Wpisałem sobie w Windowsowym kalkulatorze, wyszło mi 0,(027), czyli wniosek stąd prosty, że 37 cyfra to będzie 0 (no bo numery podzielne przez 3 z resztą jeden to są 0)

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 6. Pewna liczba przy dzieleniu przez 10 daje resztę identyczną z ilorazem. Ile
jest takich liczb? 5
10
15
20

Moim skromnym zdaniem 10 (bo 11, 22, 33, ..... , 99)

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 7. Ile najwięcej punktów przecięcia możesz otrzymać przy pomocy 5 prostych? 5
7
10
12

Z rysunku wyszło mi 10

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 8. Jaka jest ostatnia cyfra wyniku 2(do)2011 + 3(do)2011 + 4(do)2011? 3
5
7
9
Zadanie 9. Tomek skończywszy 10 lat, w każdy poniedziałek od ojca otrzymuje kieszonkowe,
które odkłada do skarbonki. W pierwszy poniedziałek dostanie 1 zł, w następny 2 zł, kolejny
3 zł itd. Ile złotych będzie miał Tomek w 14 urodziny? około 23 000 zł
około 18 000 zł
około 33 000 zł
około 8 000 zł

4 lata = około 212 tygodni, czyli na końcu dostanie 212 zł i ze wzoru na sumę ciągu arytmetycznego dostaniesz wynik (wzór jest na necie, nie chce mi się szukać)

Dnia 15.09.2011 o 19:38, PJ_MW napisał:

Zadanie 10. Ile czasu zajmie wydruk miliona formularzy, jeśli sto takich formularzy drukuje
się w ciągu godziny? 166 h 40 min
154 h 20 min
168 h 30 min
170 h 10 min

Mniemam, że chodziło o minutę, nie o godzinę. Wtedy masz 10000 minut , czyli około 166 h.


A tego 8 mówiąc szczerze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, stary! :) Niestety termin wysłania był do dwudziestej i nie zaglądałem na forum od 19:58, ale naprawdę dziękuję za zainteresowanie. Mam nadzieję, że w przyszłości również mi pomożesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 15:08, Piterixos napisał:

tak tak:) wiem o tym, ale pisałem to dość późno i stąd ta pomyłka

Nie tlumacz sie.

Dnia 15.09.2011 o 15:08, Piterixos napisał:

Znowu mi się pomyliło z Angielskim

Po polsku nazwy jezykow zapisuje sie z malej litery

Dnia 15.09.2011 o 15:08, Piterixos napisał:

Znowu ten Angielski o.O Powinno być Ich bin nicht ideal tak?

Tak

Dnia 15.09.2011 o 15:08, Piterixos napisał:

Ok, ale mam pytanko W mianowniku, w liczbie pojedynczej, przy rodzaju męskim jest mein,
przy żeńskim meine, a przy nijakim mein? Bo tego do końca nie wiem.

Mein. Jak cos nie jest jasne, wpisujesz fraze w google albo szukasz na portalach jezykowych, jak sie tworzy jakies zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 19:59, Erton napisał:

A tego 8 mówiąc szczerze nie wiem.


Gdyby trzeba było policzyć sumę to rzeczywiście dość trudne...Ale tylko ostatnią cyfrę to już się da:
potęgi dwójki:
2
4
8
16

32
64
128
256

Ostatnia cyfra się szybko zaczyna powtarzać, będzie to zawsze 2,4,8,6

Potęgi trójki:
3
9
27
81
243
729

Znowu mamy powtarzanie się ostatniej cyfry - 3,9,7,1

I to samo z czwórką, będą to zawsze 4,6 (4,16,64,256)

A więc ostatnia cyfra w 4^2011 to będzie 4. W przypadku trójki będzie to 7, dla dwójki zaś 8. 4+7+8=19. Ostatnią cyfrą będzie więc 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 15:34, Piterixos napisał:

Dobrze dziękuję za pomoc, trudno się z tobą dogadać, ale i tak dzięki.

Widac, zes w gimnazjum;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc w zadaniu.
Oblicz okres ruchu harmonicznego wykonywanej przez punkt o masie m=10g jeżeli przy wychyleniu x=3 siła działająca na ten punkt ma wartość F=0,05N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy.

Mam pewien problem, gdyż nauczycielka z matematyki zadała kilka zadań na ocenę, a na dodatek będzie z nich też na ocenę pytać. Korepetytora będę miał wkrótce, obecnie jednak nie mam i zależy mi, aby je mieć dobrze rozwiązane i nauczone. W niektórych są podane odpowiedzi, prosiłbym - o ile to możliwe - na jak najlepsze rozpisanie sposobu rozwiązywania.

1) Oblicz V graniastosłupa prostego, którego podstawą jest romb o przekątnych długości 2 i 4 cm, a wysokość jest dwa razy dłuższa niż bok rombu. (odp.: 2 pierwiastek 5 cm3)

2) Oblicz pole powierzchni całkowitej graniastosłupa prawidłowy, którego podstawą jest romb o przekątnych długości 6 i 8 cm, a przekątna ściany bocznej ma długość 11 cm. (odp.: 48+80 pierwiastek 6 [cm2]

3) Długość krawędzi podstawy graniastosłupa prawidłowego trójkątnego jest równa 3 cm, a jego pole powierzchni bocznej 27 cm2. Oblicz V. (odp.: 27 pierwiastek 3 / 4 cm3)

4) Oblicz objętość V graniastosłupa trójkątnego prawidłowego, którego długość wysokości jest równa 12 cm, jeżeli wiesz, że promień okręgu opisanego na podstawie graniastosłupa jest równy 2 pierwiastek z 3.

5) W graniastosłupie prawidłowym trójkątnym krawędź podstawy równa jest 4 cm, przekątna ściany bocznej tworzy z krawędzią podstawy kąt o mierze 30 stopni. Oblicz V i Pc graniastosłupa.

6) Podstawą graniastosłupa prostego jest trójkąt równoramienny ABC, w którym |AC|=|BC|=20 cm , |BC|=14 cm. Oblicz Pc i V graniastosłupa, jeżeli wiesz, że krawędź boczna ma długość 26 cm. (odpowiedź: Pc=1404+42 pierwiastek 39 cm2)

Zaznaczam, że nie chodzi tutaj o pospolite "spisanie" , ale ja przez ładnie i porządnie zrobiony przykład czy takie zadanie uczę się również jak je robić.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziedzina: Fizyka

Zadanie stosunkowo proste, jednak przez moją nieuwagę, nie byłem skupiony w momencie w którym nauczyciel tłumaczył poniższą sprawę szczegółowo. Miałem w 3-4 zdaniach wyjaśnić dlaczego to jabłko spada na ziemię, a nie ziemia na jabłko. Pierwsze zdanie wygląda następująco: Jabłko ma mniejszą masę niż ziemią. To jest punkt wyjścia, zdania mają być utworzone biorąc pod uwagę bezwładność ciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem coś takiego:

1). Jabłko ma mniejszą masę niż ziemia.
2). Masa jest miarą bezwładności.
3). Bezwładność jest to cecha ciała polegająca na tym, iż ciało dąży do zachowania stanu w którym się znajduje.
4). Podsumowując im większa masa, tym trudniej ciało wprawić w ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was po raz kolejny, tym razem angielskim:) Mianowicie mam mnóstwo pracy domowej i do 12 sie nie wyrobie dziś (wczoraj ogarniałem mat.) a przypomniała mi koleżanka, że trzeba jeszcze jakiś wierszyk krótki z ang. napisać.. Pomógłby ktoś mi w tym? 4 wersowy i byłbym baaardzo wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 16:31, Bithda napisał:

Witam was po raz kolejny, tym razem angielskim:) Mianowicie mam mnóstwo pracy domowej
i do 12 sie nie wyrobie dziś (wczoraj ogarniałem mat.) a przypomniała mi koleżanka, że
trzeba jeszcze jakiś wierszyk krótki z ang. napisać.. Pomógłby ktoś mi w tym? 4 wersowy
i byłbym baaardzo wdzięczny:)


Remember remember the fifth of November
Gunpowder, treason and plot.
I see no reason why gunpowder, treason
Should ever be forgot...


Klasyka, ale w szkole mogę nie znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 16:41, Spayki napisał:

> Witam was po raz kolejny, tym razem angielskim:) Mianowicie mam mnóstwo pracy domowej

> i do 12 sie nie wyrobie dziś (wczoraj ogarniałem mat.) a przypomniała mi koleżanka,
że
> trzeba jeszcze jakiś wierszyk krótki z ang. napisać.. Pomógłby ktoś mi w tym? 4
wersowy
> i byłbym baaardzo wdzięczny:)

wydaje się zbyt oficjalny mimo, iż bardzo dobry. Chodzi bardziej o śmieszną poezję i jakiś głupiutki temat:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet, kpisz sobie? To dosłownie dwa wzory z karty wzorów. Zero myślenia, tylko podstawić dane. Kolejnym razemc czytaj posty, bo gubisz treść zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 17:57, Micusus napisał:

Stworzyłem coś takiego:

1). Jabłko ma mniejszą masę niż ziemia.
2). Masa jest miarą bezwładności.
3). Bezwładność jest to cecha ciała polegająca na tym, iż ciało dąży do zachowania stanu
w którym się znajduje.
4). Podsumowując im większa masa, tym trudniej ciało wprawić w ruch.


Raz, że bezwładność nie znaczy tylko ''wprawić w ruch'', ale też ''zmienić kierunek'', ''zmienić wartość wektora prędkości'' itp. Dwa, że Twój wywód nie ma sensu w kontekście, w jakim go napisałeś, bo nie odpowiada na pytanie. Ziemia spada na jabłko tak samo, jak jabłko na Ziemię. Dlaczego więc nie czujemy przesunięcia planety? F = aM, F = GMm / r^2. Przyśpieszenie, z jakim Ziemia się będzie poruszać do czasu zetknięcia się z jabłkiem, będzie niemalże zerowe, nie możemy więc zaobserwować jej ruchu. Jeżeli chcesz, możesz do tego dołożyć, że po drugiej stronie planety również znajdują się ciała o pewnych masach, efektem czego siła, z jaką jabłko przyciąga Ziemię, jest znoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z chemii, bo rozwiązałem kilka zadań i zatrzymałem się na jednym. Jeśli można to proszę również o dokładne rozwiązania co i jak.

10cm3 pewnego węglowodoru spalono, zużywając 35cm3 tlenu. Po skropleniu powstającej pary wodnej pozostało 30 cm3 gazu, którego objętość po przepuszczeniu przez wodny roztwór NaOH nie uległa zmianie. Objętości mierzono w temperaturze 295K pod normalnym ciśnieniem. Ustalić wzór chemiczny węglowodoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować