Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Czas przeszły prosty jak najbardziej się odmienia, jeżeli nie masz pewności, jak ta odmiana wygląda - Internet tylko czeka, by Cię uświadomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 21:52, Jave napisał:

Czas przeszły prosty jak najbardziej się odmienia, jeżeli nie masz pewności, jak ta odmiana
wygląda - Internet tylko czeka, by Cię uświadomić.


Jak mówiłem miałem małe zaćmienie. Pomylił mi się "brak odmiany", z np sytuacją gdy czasownik ma taką samą formę w 1 i 3 osobie (czyli jest ich war, er, sie, es war tak?) Mam kiepskie doświadczenia z szukaniem odpowiedzi dotyczących języka w internecie niestety więc wolałem spytać się tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 19:07, PJ_MW napisał:

BŁAGAM


To raczej działa odstraszająco...

>/ciach/

Czy to są jakieś zadania konkursowe dla trzeciej klasy gimnazjum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 19:07, PJ_MW napisał:

Cztery osoby chcą usiąść obok siebie w teatrze. Ile jest możliwych różnych uporządkowań
tych osób?


8

16

24

32


Silnia 4 czyli 1*2*3*4=24

Zadanie 7.

Ile razy zwiększy się pole powierzchni kuli, jeżeli promień kuli zwiększymy 2 razy?


3

4

6

8

Pole to pi * r kwadrat czyli zwiększając promień 2 razy, pole zwiększy się 4 razy

Jeżeli Ci się nie śpieszy to jutro mogę jeszcze jakieś zrobić, te dwa to tak na odwał bo najkrótsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 20:10, faraoneek23 napisał:


Pole to pi * r kwadrat czyli zwiększając promień 2 razy, pole zwiększy się 4 razy

Jeżeli Ci się nie śpieszy to jutro mogę jeszcze jakieś zrobić, te dwa to tak na odwał
bo najkrótsze :)


źle. kula /= koło. wzor na pole kuli to 4pir^2. Co do tego, że cztery razy, to w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 20:48, MrGregorA napisał:

źle. kula /= koło. wzor na pole kuli to 4pir^2. Co do tego, że cztery razy, to w porządku.

Aaa źle przeczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomorze mi, ktoś z fizyka.
Spisz moc z 4 urządzeń i oblicz energię jaką te urządzenia zużywają w ciągu 2godzin pracy (w J i w kWh). Zajrzyj do ostatniego rachunku za energię elektryczną i sprawdź ile kosztuje 1kWh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś z odrobiną matematyki? Miałem nieszczęście na wykładzie siedzieć w tylnym rzędzie i do mojej głowy dotarła 1/5 potrzebnego mi materiału w związku z czym nie do końca wiem jak zrobić kilka przykładów (podstawy liczb zespolonych, podejrzewam że jak się wie jak to zrobić to zajmie to z pół minuty...):


1.) Dwie liczby zespolone są równe wtedy i tylko wtedy gdy równa jest ich część rzeczywista i urojona. Użyj tego by rozwiązać podane równania:

z^3=-1 (jak sądzę to wynikiem jest -1 w części rzeczywistej i 0 w urojonej?)
z^4=-4

2.) Narysuj zbiory liczb zespolonych spełniających podane warunki:
_
(3 + i) z = 2iz (nad pierwszym z jest znak sprzężenia)
Im(z^2)=0
Re(iz) < 3

@ Amaros
Masz jedno: odkurzacz, np. 1000W. W ciągu godziny zużyje 1 kWh, w ciągu dwóch - 2 kWh. Co do J to:
1 kWh = 1*1000*W*60*60*s = 3 600 000 Ws = 3 600 000 J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, rozwiąże mi ktoś pracę domową z geografii?

"Geografia Ziemia i Ludzie 3kl gimnazjum"

Zad 3/9
Uzupełnij tabele wpisujac nazwe formy uksztaltowania powierzchni ladow lub dna oceanicznego ktorej dotyczy zamieszczony opis:
opis formy:
teren lezacy na bezwzglednej wysokosci od 0 do 300m
obszar o prawie rownej powierzchni
pochyla powierzchnia dna morskiego miedzy plytkim morzem a dnem basenow oceanicznych
wydluzone obnizenie dna oceanu o glebokosci ponad 6 000 m
obnizenie w oceanie o glebokosci kilku tysiecy metrow ograniczone stokiem kontynentu
plytka czesc morza lub oceanu do 200 metrow glebokosci

i do kazdego tego zdania trzeba napisac obok nazwę formy (1 ew. 2 wyrazy, bo więcej miejsca tutaj w ćw. nie mam - no chyba ze gdzies trzeba wpisac wiecej to jakos dam rade obok tabeli napisze)

Zad 2/12
wymien trzy cechy srodowiska przyrodniczego ktore sprzyjaly powstaniu najstarszych azjatyckich cywilizacji

Zad 3/12
Wyjasnij dlaczego ludnosc starozytnych azjatyckich cywilizacji budowala szereg urzaden hydrotechnicznych np. waly przeciwpowodziowe, kanaly nawadniajace cz zbiorniki przetrzymujace wode opadowa.

z gory dzieki :)

ps. potrzebne na dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 17:35, Nieznajomosc napisał:

Zad 3/12

Jest to całkiem proste - w czasie pory deszczowej (monsunów) wody było aż za dużo, dlatego należało jakoś się przed nią chronić - wały. Natomiast w porze suchej cierpiano z powodu małej ilości wody pitnej - budowano ogromne zbiorniki wodne na deszczówkę monsunową, skąd transportowano ją kanałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie z niemca, i nie wiem skąd wziąć rozwiązanie. Mam do podanych słów dopisać elementu, które utworzą rzeczowniki złożone. przykłady są 3:

1. -tag, -stress, -direktor
2.-halle, -lehrerin,-unterricht
3. -foto, -lehrer, -fahrt

Do każdej grupy wyrazów mam dopisać jeden brakujący element, zięki któremu powstaną rzeczowniki złożone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 17:36, Piterixos napisał:

Mam zadanie z niemca, i nie wiem skąd wziąć rozwiązanie. Mam do podanych słów dopisać
elementu, które utworzą rzeczowniki złożone. przykłady są 3:

1. -tag, -stress, -direktor
2.-halle, -lehrerin,-unterricht
3. -foto, -lehrer, -fahrt


Do drugiego pasuje Sport-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Tak z ciekawości. To na pewno nie są normalne szkolne zadania, więc zastanawia mnie na co ci są one potrzebne? (już raz o to pytałem).

Mógłbyś trochę pomyśleć sam, a nie ciągle piszesz tutaj, z tą matematyką i oczekujesz, że wszyscy wszystko za ciebie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do drugiego już Tobie faraoneek23 podpowiedział, co ma być ;-)

Pozostałe:

Arbeitstag Arbeitsstress Arbeitsdirektor

Klassenfoto Klassenlehrer Klassenfahrt

Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 23:23, Lillith napisał:

Do drugiego już Tobie faraoneek23 podpowiedział, co ma być ;-)

Pozostałe:

Arbeitstag Arbeitsstress Arbeitsdirektor

Klassenfoto Klassenlehrer Klassenfahrt

Pozdrawiam :-)


Dzięki za pomoc:) Ale co do tego wcześniejszego przykładu, to chyba lepiej by pasowało słowo "Schule" Akurat mamy mniejwięcej na ten temat lekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na takim przykładzie jak wyznaczyć pary rozwiązań?
4y(2) - 1 = 4x(2) + 3

Spoiler

liczby w nawiasie to kwadraty


Podobno trzeba powyciągać coś przed nawias - pani przyszła na lekcje i kazała nam rozwiązań nic nie mówiąc co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować