Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2011 o 16:11, Harrolfo napisał:

No mi wyszło tak:
-x^3 + 6x^2 = 121x^2 - 132x + 36 => x^3 + 115x^2 - 132x + 36 = 0

I wyszło Ci prawidłowo. Z jakiejś paki przepisałem w pewnym miejscu 6x^3 zamiast 6x^2. Bywa. :P Poszukam zaraz miejsc zerowych.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa związana z matematyką i wielomianami.


Reszta z dzielenia wielomianu W(x) przez

Q(x) = x^4 + x^3 - x - 1

wynosi

x^3 + x^2 + x + 2

Wyznacz resztę z dzielenia W(x) przez x^2 - 1.


Drogą obliczeń doszedłem do niepewnego wniosku, że poszukiwana reszta, to ta już podana w poleceniu (z dzielenia przez Q(x)). Mógłby ktoś rozwiać wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rozpisać dwie reakcje. Pomoże ktoś?
Fe(CN)6+ + KMNO4
Fe(CN)6+ + CuSO4

I to sprawdzić czy dobrze
reakcja AGNO3 z [Fe(CN)6]+
3Ag(+) + Fe(CN)6(3-) -> Ag3Fe(CN)6


Dzięki za ew. pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo wiesz, jak się za to zabrać, co? Zapisz wszystko w jak najprostszej postaci, tj. z wykorzystaniem pierwiastków. Wprowadź dodatkowe niewiadome i zapisz równanie na W(x), tj. ile się równa. Zastanów się, jak pozbyć się dodatkowych niewiadomych.

Generalnie niewiadome lubią znikać, gdy przemnaża się je przez 0.

Odpowiedź pod spoilerem. Generalnie służy tylko po to, byś sobie sprawdził zadanie, niczego konkretnego się z niej nie dowiesz.

Spoiler

R2 = 2x + 3


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 17:01, fpsiak napisał:

Nie wiem jak rozpisać dwie reakcje. Pomoże ktoś?
Fe(CN)6+ + KMNO4
Fe(CN)6+ + CuSO4

I to sprawdzić czy dobrze
reakcja AGNO3 z [Fe(CN)6]+
3Ag(+) + Fe(CN)6(3-) -> Ag3Fe(CN)6


Dzięki za ew. pomoc

Trzecia reakcja to kompletny miszmasz i nie da się jej sprawdzić, jeżeli nie postarasz się o jej schludny (czyt. nawiasy i duże litery wtedy, gdy to konieczne) wygląd. Dwóch pierwszych nie sprawdzę, bo nie wiem, czy w nich też czegoś nie pozjadałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 18:17, Kardithron napisał:

Wyznacz resztę z dzielenia W(x) przez x^2 - 1.

Drogą obliczeń doszedłem do niepewnego wniosku, że poszukiwana reszta, to ta już podana
w poleceniu (z dzielenia przez Q(x)). Mógłby ktoś rozwiać wątpliwości?


To by było niemożliwe, ponieważ reszta musi być wielomianem stopnia niższego, niż wielomian, przez który dzielimy. To tak jak na liczbach. Jak dzielisz przez 5, to nie możesz dostać reszty 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 14:55, Jave napisał:

Chyba nie bardzo wiesz, jak się za to zabrać, co? Zapisz wszystko w jak najprostszej
postaci, tj. z wykorzystaniem pierwiastków. Wprowadź dodatkowe niewiadome i zapisz równanie
na W(x), tj. ile się równa. Zastanów się, jak pozbyć się dodatkowych niewiadomych.

Szczerze mówiąc, to już nawet nie pamiętam, jak doszedłem do tego, że reszta z polecenia to rzekomo reszta poszukiwana. Ale jak podszedłem do sprawy po raz kolejny i na spokojnie, to oczywiście zobaczyłem, że nie jest to możliwe z uwagi na stopień reszty. :) Tak czy inaczej, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w 4 zadań z matmy, nie mowie żeby rozwiązać całe (chociaż nie będę miał nic przeciwko ;p), ale jakaś podpowiedź. Tu są te zadania:
1. Oblicz objętość i pole powierzchni całkowitej prostopadłościanu, którego krawędzi podstawy mają długości 6 cm i 8 cm, a główna przekątna ma długość 20 cm. Pod jakim kątem przekątna prostopadłościanu jest nachylona do krawędzi bocznej?
2. Podstawa graniastosłupa prostego trojkatnego jest trójkątem równoramiennym o długościach boków 10 cm, 10 cm i 12 cm. Wysokość graniastosłupa jest rozwiązaniem równania x kwadrat - 27 =0.
a) narysuj siatek tego graniastosłupa
b) oblicz jego pole powierzchni całkowite
c) oblicz jego objętość.
3. Dany jest ostrosłup prawidłowy czworokątny. Kat miedzy krawedzia boczna a wysokością ostrosłupa ma miarę alfa. Oblicz objętość ostrosłupa, jeżeli sin alfa = 0,6, a długość krawędzi podstawy ostrosłupa wynosi |-8|-|2-4|.
4. Ściana boczna ostroslupa prawidlowego trojkatnego jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod katem 30 stopni. Oblicz objętość ostrosłupa i pole powierzchni całkowej wiedząc, ze wysokość ściany bocznej wynosi 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś mniej więcej sprawdzić tekst z anglika? :)

Last weekend I watched interesting movie called “Moon”. It is SF film set in the near future when people start to extract raw materials on the Moon. Machines are doing everything and on the Moon is only one human to control them. The action of the film starts when Sam Bell have few days to return on the Earth and actually is working on the station. While some repairs outside base he suffers an accident and loses consciousness. Few days later someone else finds him. Rescuer looks same as Sam Bell and both are so shocked. In the base they trying to find out what’s going on. Finally they understand that they are just another clons of Sam Bell and information about returning home is a lie. They decides to work together and do everything to stop this madness.
In the film is mainly just one character Sam Bell played by Sam Rockwell and others just appears in video records from Earth. Sam Rockwell played very well role of two clones. The movie doesn’t have too much action and special effects, but the most important thing is everything looks very realistic. The plot is imaginative and unpredictable.
The movie director Duncan Jones created amazing story about value of human life and tends to reflect about this. I still keep thinking about this film and recommend it to everyone who expect film with good, unforgettable story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 13:32, FratelloAgito napisał:

Witam, potrzebuje pomocy w 4 zadań z matmy, nie mowie żeby rozwiązać całe (chociaż nie
będę miał nic przeciwko ;p), ale jakaś podpowiedź. Tu są te zadania:


Bym to obliczył, itd. ale jakoś pisać mi się równań itd. nie chcę, to tylko napisze co trzeba zrobić.

Dnia 19.11.2011 o 13:32, FratelloAgito napisał:

1. Oblicz objętość i pole powierzchni całkowitej prostopadłościanu, którego krawędzi
podstawy mają długości 6 cm i 8 cm, a główna przekątna ma długość 20 cm. Pod jakim kątem
przekątna prostopadłościanu jest nachylona do krawędzi bocznej?


Na początku oblicz przekątną podstawy z twierdzenia Pitagorasa. Następnie ta przekątna podstawy, razem z wysokością prostopadłościanu i główną przekątną tworzą trójkąt prostokątny. Z trygonometrii oblicz jeden kąt, który jest pomiędzy przekątna podstawy a przekątną prostopadłościanu. Jak i znając ten kąt oblicz wysokość graniastosłupa, jak również szukany kąt.

Dnia 19.11.2011 o 13:32, FratelloAgito napisał:

2. Podstawa graniastosłupa prostego trojkatnego jest trójkątem równoramiennym o długościach
boków 10 cm, 10 cm i 12 cm. Wysokość graniastosłupa jest rozwiązaniem równania x kwadrat
- 27 =0.
a) narysuj siatek tego graniastosłupa
b) oblicz jego pole powierzchni całkowite
c) oblicz jego objętość.


Do narysowania, to powinieneś wiedzieć. Jeśli wysokość wynosi x^2 = 27, to x = 3*sqrt(3). Czyli mając boki podstawy i wysokość graniastosłupa można obliczyć objętość.

Dnia 19.11.2011 o 13:32, FratelloAgito napisał:

3. Dany jest ostrosłup prawidłowy czworokątny. Kat miedzy krawedzia boczna a wysokością
ostrosłupa ma miarę alfa. Oblicz objętość ostrosłupa, jeżeli sin alfa = 0,6, a długość
krawędzi podstawy ostrosłupa wynosi |-8|-|2-4|.


Hym... te |(...)| to są moduły? Jeśli tak to długość krawędzi podstawy równa się 6. A dalej to już trygonometria. Weź sobie trójkąt, który ma boki: połowa przekątnej podstawy, wysokość ostrosłupa i krawędź boczna ostrosłupa. Z trygonometrii obliczysz wysokość i masz już wszystkie dane do obliczenia objętości.

Dnia 19.11.2011 o 13:32, FratelloAgito napisał:

4. Ściana boczna ostroslupa prawidlowego trojkatnego jest nachylona do płaszczyzny podstawy
pod katem 30 stopni. Oblicz objętość ostrosłupa i pole powierzchni całkowej wiedząc,
ze wysokość ściany bocznej wynosi 10 cm.


Mając te dane można znaleźć wysokość ostrosłupa: weź trójkąt z wysokością ściany bocznej, wysokością ostrosłupa i wysokością podstawy. Kąt 30 stopni znajduje się pomiędzy wysokością ściany bocznej, a wysokością podstawy. Możesz już z trygonometrii obliczyć wysokość. Ale jak dalej, to już nie mam pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć dziwną prośbę. Potrzebuję związku frazeologicznego, który będzie miał wiele znaczeń (dosłownych i przenośnych), żeby ułożyć wiersz :D Moja polonistka rządzi.

PS. Uprzedzając pytania słownika frazeologicznego nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samochód o masie 1 tony jedzie po torze poziomym najpierw ruchem jednostajnym, a następnie jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem 2m/m2.Podczas jazdy działa siła tarcia równa 10% ciężaru samochodu.Ile wynosi siła ciągu silnika? prosze o obliczenia,
pozdrawiam,
piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 21:15, PJ_MW napisał:

Samochód o masie 1 tony jedzie po torze poziomym najpierw ruchem jednostajnym, a następnie
jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem 2m/m2.Podczas jazdy działa siła tarcia
równa 10% ciężaru samochodu.Ile wynosi siła ciągu silnika? prosze o obliczenia,
pozdrawiam,
piotrek


2m/m2( =2/2=1)? Co to jest? Równanie to jest tożsame, więc jaki ten samochód ma przyspieszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyliczasz ciężar ciała ze wzoru m*g. Obliczasz 10% ciężaru i masz siłę tarcia. Siła ciągu silnika będzie równa a*m - siła tarcia. Obliczenia są banalne, więc powinieneś sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować