Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2012 o 22:15, Nikodem95 napisał:

do końca Twój program pasuje, bo nigdy nie miałem <cstdlib>,argc,argv i nie wiem
do czego one służą. Mogę oczywiście powiedzieć, że tak mi pomogli znajomi, ale musiałbym
wiedzieć o co biega :)


Ok. Tego includa <cstdlib> możesz usunąć nie robiąc szkody. Mi się automatycznie to dodaje, gdy tworzę nowy projekt C++ w Dev-C++.

Te argc, argtv możesz również usunąć, zostawić samo "int main()" również samo się dodaje. Prawdę mówiąc sam nie wiem co to jest i po co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 22:21, Piotrbov napisał:

Te argc, argtv możesz również usunąć, zostawić samo "int main()" również samo się dodaje.
Prawdę mówiąc sam nie wiem co to jest i po co ;)

To jest po to żeby móc przekazywać argumenty dla funkcji main.
Czyli uruchamiasz program komendą np. program.exe /f c:
I w kodzie definiujesz że np. /f oznacza sformatuj partycję, c: z kolei mówi którą. Argc to ilość takich argumentów (w tym przypadku są 3), argv[] mówi z kolei JAKIE to argumenty (jest to po prostu kilka tablic char, jej element zerowy to nazwa twojego programu, pierwszy to "/f", drugi to "c:"). W sumie to są takie bzdury których będą od ciebie wymagali na początku studiów dopiero. I zbyt długo ich nie poużywasz bo to dość archaiczne rozwiązanie (choć dobre jeśli chcesz w wierszu poleceń robić cały ciąg zadań dla komputera, z czego niektóre będą realizowane np. przez wbudowaną w Windowsa komendę find czy sort a niektóre będą twojego autorstwa)^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 23:45, ziptofaf napisał:

to "/f", drugi to "c:"). W sumie to są takie bzdury których będą od ciebie wymagali na
początku studiów dopiero.


Kończę trzeci semestr, jestem po Podstawach Programowania ( C ), po Programowaniu Obiektowym ( C++ ) i połowicznie po C# ( tego sami musieliśmy się nauczyć ) i w ogóle tego nie stosowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałęm takie pytanie na polskim. "Dlaczego w Panu Tadeuszu jest tak mało kobiet?'''' no wlasnie? czemu Mickiewicz w ksiązce umiesił tak mało kobiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie gdzie znajdę gotowe wykesy dla demokracji w Polsce ? Albo czy ktoś pamięta jak się nazywał ten pan który jako pierwszy zaczął tworzyć takie wykresy :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 21:14, Dregorio napisał:

Rozwiąże mi to ktoś i objaśni? |x|+1>|x-1|


To jest tak:

-x+1>-x+1 dla x<1
Sprzeczne bo wychodzi 0>0 co jest nieprawdą.

Lub

x+1>x-1 dla x>1
iksy się skracają, zostaje tylko 0>-2
Czyli wszystkie liczby większe od 1 spełniają tę nierówność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 21:22, Dregorio napisał:

czyli rozpatrujemy to tylko w 2 przedziałach?


Tak.
A tylko w dwóch przedziałach bo |x-1| ZAWSZE jest mniejszy od x.
Ale coś czuję że gdzieś zrobiłem jakiś wyjątkowo idiotyczny błąd obliczeniowy. I nie jestem w stanie go odnaleźć chociaż widzę że jest i jest głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 21:22, Dregorio napisał:

czyli rozpatrujemy to tylko w 2 przedziałach?


Dobra, już wiem co skopałem...Jestem debilem że zrobiłem tak podstawowy błąd.
Mamy 3 przedziały. Zapomniałem o jednej możliwości: |x|>0, |x-1|<0

Czyli x+1>-x+1
2x>0
x przynależy do zbioru (0,1) (1 bo -x+1 musi być x-1<0 więc x<1)

Czyli poprawnym wynikiem całej nierówności jest przedział od 0 do nieskończoności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co to jest i jak wygląda całka szczególna równania różniczkowego? Np. jak będzie ona wyglądała dla takiego równania:
y'' = -y ctgx

Czy to jest po prostu rozwiązanie tego równania (czyli w tym przypadku ln|tgx/2| + C ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć .
Jutro mam sprawdzian z chemii, babka dała nam zadania ,ale nie wszystkie potrafię rozwiązać . Wierze że wy pomożecie ;] .

1. HCl otrzymany przez dodanie H2SO4 na dwa mole NaCl rozpuszczonego w 380g H2O. Oblicz Cp (stężenie procentowe ;) otrzymanego kwasu solnego.
2. Do 180g roztworu 11,1% NaOH wprowadzono 5dm3 H2S w warunkach normalnych. Oblicz Cp NaS ;].
3. Oblicz Cp roztworu KOH jeżeli 15g K dodano do 180g H2O .

Z góry dzięki za pomoc ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 2 zadania.
1."Wyznacz wszystkie wartości parametru m, dla których równanie mx^2+(m+3)x+4=0 ma dwa różne rozwiązania. Suma odwrotności liczb opisujacych miejsca zerowe jest mniejsza od 2."
2."Dana jest funkcja f(x)=mx^2-(4m-3)x+4m+2. Wyznacz parametr m tak, aby liczby (x1, 6, x2) tworzyły w podanej kolejnosci ciąg arytmetyczny, w którym x1 i x2 są różnymi miejscami zerowymi tej funkcji."
Za pomoc będe wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 19:18, Dregorio napisał:

Mam takie 2 zadania.
1."Wyznacz wszystkie wartości parametru m, dla których równanie mx^2+(m+3)x+4=0 ma dwa
różne rozwiązania. Suma odwrotności liczb opisujacych miejsca zerowe jest mniejsza od
2."

Pierwszy warunek jest taki, żeby dla szukanych m delta była większa od zera dla dowolnych x. Czyli (m+3)^2-16m>0. Drugi warunek to 1/x1+1/x2<2 czyli (x1+x2)/(x1x2)<2 Z wzorów Viete''a -> (-m-3)/4<2.

Dnia 16.02.2012 o 19:18, Dregorio napisał:

2."Dana jest funkcja f(x)=mx^2-(4m-3)x+4m+2. Wyznacz parametr m tak, aby liczby (x1,
6, x2) tworzyły w podanej kolejnosci ciąg arytmetyczny, w którym x1 i x2 są różnymi miejscami
zerowymi tej funkcji."
Za pomoc będe wdzięczny.

x2=x1+2r
x1+r=6
x1+x2=(4m-3)/m
To jest dla f. kwadratowej, czyli dla m różnego od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tekst jest poprawnie napisany? Chodzi mi głównie o rodzajniki oraz końcówki przymiotników...

Mein lieblings Sport ist Basketball. Ich liebe dieser Sport denn ich habe funktionsfa''hig als Beine. Das ist sehr interessant und dynamisch Disziplin und ich kann diverse taktiken anwenden oder evolviere meine Muskeln. Ich sipele fu''r Belustigung mit meine Kollegen auf dem Sportunterricht und manchmal spiele ich allein auf dem Sportplatz. Manchmal sehe ich basketball im Fehrnseher aber ich habe kein lieblings Band oder Spieler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować