Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Witam was serdecznie, mam mały problem gdyż w ogóle nie ogarniam tego typu działań w exelu ... mogli byście mi wytłumaczyć krok po kroku jak to się robi ? zależy mi na czymś w rodzaju poradnika a na gotowej pracy. z góry dzięki ...

0 -2,2

0,2 -1,56246

1 -0,89691

1,4 -0,65937

2 -0,76864

2,6 -0,13109

3,8 0,243724

4 -0,10309

4,8 -0,09028

Zadanie 1 :

Dla danych dobrać najlepsza aproksymacje i przedstawic rownanie lini aproksymujac (tabelki powyzej)

Zadanie 2

Dla x z przedzialu <-3,0> co 0,05 f(x)=pod pierwiastkiem 9-x(kwadrat) g(x)= -jedna trzecia(x)+2.Przedstawic na jednym wykresie

Zadanie 3

Dla x z przedziały <xmin,xmax> ze 101 wartosciami sporzadzic jeden wykres dla dwoch funkcji:

f(x)=x(kwdrat)-2x-8

fg(x)= -3x-8

Znalezc jedno miejsce przeciecie się wykresow oraz przedstawic wykresy w taki sposób aby to miejsce było na srodku wykresu a roznica miedzy xmax-xmin była nie wieksza niż 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie: Rozwiąż nierówność |2x-4|+4x>|2x^2-4|
Wyszły mi przedziały: (-nies,-sqrt{2}) suma <-sqrt{2},sqrt{2}) suma <sqrt{2}, 2) suma <2, + niesk)
W I przypadku wyszły mi dwa pierwiastki w przybliżeniu -1,6 i -2,6 co się nie mieści w przedziale (-nies,-sqrt{2})
W II tez dwa pierwiastki 0 i 1, też nie mieści się w przedziale.
W III taka sama sytuacja jak w II
W IV jako dwa pierwiastki 0 i -3 czyli nie mieści się w dziedzinie. Co robię źle? Mógłby mi ktoś wskazać błąd?

PS. Fajnie by było gdyby ktoś mi też naszkicował rozwiązanie w paint`cie;p Słaby jestem z rysowania. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 16:08, Dregorio napisał:

Mam zadanie: Rozwiąż nierówność |2x-4|+4x>|2x^2-4|
Wyszły mi przedziały: (-nies,-sqrt{2}) suma <-sqrt{2},sqrt{2}) suma <sqrt{2}, 2)
suma <2, + niesk)
W I przypadku wyszły mi dwa pierwiastki w przybliżeniu -1,6 i -2,6 co się nie mieści
w przedziale (-nies,-sqrt{2})
W II tez dwa pierwiastki 0 i 1, też nie mieści się w przedziale.
W III taka sama sytuacja jak w II
W IV jako dwa pierwiastki 0 i -3 czyli nie mieści się w dziedzinie. Co robię źle? Mógłby
mi ktoś wskazać błąd?

PS. Fajnie by było gdyby ktoś mi też naszkicował rozwiązanie w paint`cie;p Słaby jestem
z rysowania. Z góry dzięki


Czy masz gdzieś rozwiązanie do tego zadania? Jeżeli tak, to podaj i sprawdze czy wyniki pokrywają się z moimi obliczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 20:19, Dregorio napisał:

/.../
Gdybym miał rozwiązania to bym nie pisał na forum.

W takim razie sprawdź IV przypadek, ta -3 raczej tam się nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem. a w internecie nic szczegółowego nie znalazłem, otóż:
Dlaczego, i do kogo, Japonia przyłączyła się do I wojny światowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem sobie spokojnie zadanie z matmy. Trafiłem na takie równanie 40=(x-2)^2+(1/2x-2-4)^2 i mnie wychodzi inaczej, a w odpowiedziach wychodzi inaczej. Mógłby mi ktoś to krok po kroku rozwiązać, bym mógł znaleźć błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 19:57, Dregorio napisał:

Robiłem sobie spokojnie zadanie z matmy. Trafiłem na takie równanie 40=(x-2)^2+(1/2x-2-4)^2
i mnie wychodzi inaczej, a w odpowiedziach wychodzi inaczej. Mógłby mi ktoś to krok po
kroku rozwiązać, bym mógł znaleźć błąd?



Na pewno tak to równanie powinno wyglądać? Bo odpowiedzią są x= 0,04 i x =4,32 i na dodatek to ja zaokrągliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 20:08, Dregorio napisał:

tutaj jest i nie wiem skąd im
się wzięło (5/4)x^2-8x=0 mnie wychodzi (5/4)x^2-16x=0


A ja nie wiem skąd im się wzięło (5/4)*x^2 -8*x=0
Mi wychodzi (5/4)*x^2 -10*x=0

Jednakże to nie zmienia wyniku ostatecznego.
A jak to zrobić, to nie ma najmniejszego problemu. Po prostu trzeba skorzystać ze wzorów skróconego mnożenia, pogrupować i wychodzi właśnie (5/4)*x^2 -10*x=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pomógłby mi ktoś z zadaniami?jakaś dobra dusza..
zad.15.Rzucamy dwa razy kostką do gry.
a)Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A,B
A-iloczyn otrzymanych oczek jest nieparzysty
B-wyrzucono przynajmniej jedną liczbę parzystą.
b)Jeżeli A jest zdarzeniem losowym oraz A''jest zdarzeniem przeciwnym do zdarzenia A i P(A'')=4((P(A)) to ile wynosi P(A)?
zad.13.Stożek powstał w wyniku obrotu trójkąta prostokątnego o przekątnych 6i8 wokół krótszej przyprostokątnej.Wyznacz długość promienia podstawy stożka.
zad.12.a) Pole trójkąta prostokątnego jest równe 30,a jedna z przyprostokątnych jest równa 5.Oblicz promien okręgu opisanego na tym trójkącie.
b)Pole prostokąta jest równe 32.Stosunek dł jego boków jest równy 4:8.Obl krótszy bok tego prostokąta.
zad.8.Wyznacz a1 ciągów geometrycznych(Bn)
a)b2=-6,b3=18
b)b3=5,b6=-5
c)b2=1,b4=4
zad.9.Dane są pkt A,B.Wyznacz współczynnik kierunkowy prostej AB oraz jej równanie.
a)A(5,1)B(-1,2)
b)A(3,2)B(0,-3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ja robię w swojej klasie ;/ Pomocy z zadaniem (screen). Przerzucam na lewą stronę wszystko>sprowadzam do wspólnego mianownika ( w każdym wychodzi mi ładny wzór skróconego mnożenia)>dodaje/odejmuje/upraszczam>przemnażam licznik z mianownikiem>powstaje mi kwadratowe i robię deltą>i wychodzą kfiatki jakieś. Dobrą metodą to rozwiązuje? I jak wyliczyć dziedzinę?
Wiem, że powinna być różna od zera.
so, mam ja wziąć policzyć ładnie dla każdego ułamka?
czyli dla (x-3) mam 3 i dla (x+3) -3? Dziedzina należy do liczb rzeczywistych bez 3 i -3?

20120417171549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od dziedziny zawsze zaczynam :)
Dobrze Ci wyszło. D: x € (-nieskończoność, -3) u (-3, 3) u (3, +nieskończoność)

Samo rozwiązanie:
2/(x-3) +1 >= 4/(x+3)

(2+ x - 3)/(x-3) >= 4/(x+3)

(x - 1)/(x - 3) >= 4/(x+3)

Skoro założyliśmy, że x nie może być 3 ani -3, to mnożymy:

[(x - 1)(x + 3)]/[x - 3)(x + 3)] >= [4(x - 3)]/[(x + 3)(x - 3)]

(x^2 + 2x -3)/(x^2 -9) >= (4x - 12)/(x^2 -9)

Przyrównujemy same liczniki:

x^2 + 2x - 3 >= 4x - 12

Wszystko na lewą stronę i mamy wielomian:

x^2 - 2x + 9 >= 0

Liczymy deltę, która wychodzi ujemna. A więc brak rozwiązania w zbiorze liczb rzeczywistych. Można policzyć w zespolonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 16:07, Agathe156 napisał:

Witam.Pomógłby mi ktoś z zadaniami?jakaś dobra dusza..


Zrobiłem na szybko dwa zadania. Nie do końca z resztą, bo kiepski jestem z matmy jak wiesz. ;P

20120419172013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomóc mi przetłumaczyć kilka zdań na język wroga? Ja z niego jestem b. słaby, a musze zrobić krótka prezentacje o Oktoberfeście. Odrazu mówie, że do google translatora to też umiem wrzucić >.> Z góry thx

1.Wedle przepisów Oktoberfestu swoje piwo serwować mogą jedynie tradycyjne monachijskie browary, które warzą zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1487 roku i podobną normą niemiecką z 1906 roku

2. Dla odwiedzających ustawianych jest 14 hal piwnych, z których większe mają do 10 tysięcy miejsc siedzących.

3.Festyny nazywane Oktoberfestem nie były w Bawarii rzadkością. Ich celem było zużycie piwa z mijającego sezonu browarskiego.

4.Monachijski Oktoberfest cieszy się już ponad 200-letnią tradycją.

5.Z okazji ślubu bawarskiego księcia Ludwika, zoorganizowano konne wyścigi.

6. Ponieważ impreza cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta, dwór królewski zadecydował o powtórzeniu wyścigów rok później o tej samej porze i tak zrodziła się tradycja monachijskiego Oktoberfestu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 12:06, Maciej2194 napisał:

Bardzo proszę o pomoc!!!!
Jaki jest wzór strukturalny i półstrukturalny CHLOROFENYLOMETANU
BARDZO PILNE

Czy zrobiłem w 100% dobrze pewien nie jestem, ale możesz jeszcze w tym wzorze strukturalnym rozpisać grupę fenylo na atomy węgla i wodoru.

20120428132521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować