Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2012 o 21:35, KrwawaMary napisał:

Mnie jakoś nie mogą :D


Z takimi banalnymi zadaniami to ciężko nauczyć. Gdybyś miała jakąś podaną całkę i obliczyć ta całkę metodami Gaussa itd. to byś się wtedy nauczyła. Albo podobnie z równaniami różniczkowymi, które trzeba rozwiązywać metodami otwartą i zamknięta Eulera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dnie basenu umieszczono źrodło światła wyznacz głebokość basenu jeżeli na powierzchni cieczy tworzy się koło świetlne o promieniu r=1m wsp. załamania cieczy względem powietrza wynosi 2

do 15 ktoś zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic skomplikowanego - zrobiłem ze środkowego linka, bo inne mi się nie otwarły. A więc:
-> 8.10 (kluczowym jest zamiana temperatury na Kelwiny - 0 w Celsjuszach to 273 w Kelwinach)
Jeżeli 60% ciepła zostało oddane do chłodnicy to znaczy, że T2 = 0,6T1:
n = (T1-T2)/T1 = (T1-0,6T1)/T1 = 0,4 (sprawność - 40%)
n = (T1-T2)/T1
0,4 = (T1-273)/T1 - to należy rozwiązać
z równania wychodzi: T1 = 455K = 182 stopnie Celsjusza
-> 8.14
Dane: Q, T1 oraz T2 = T1/2
n = (T1-T2)/T1 = (T1-T1/2)/T1 = 1/2 (sprawność - 50%)
W = n*Q = 1/2*2000 = 1000 J (praca wykonana przez silnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam z matmy takie coś

1.Wykonaj działania

x+1 / 2x+1 + 3/x -1 =

x^2+2x / x^2-1 / x+2 /x^2 -4 =

2 . Uprość wyrażenia :

x^2 +4x+4 / x^4 -16

Co do drugiego to muszę obliczyć deltę a potem sprowadzić do postaci iloczynowej ?


Zdaję sobie sprawę że pewnie dla niektórych to banalne ale proszę o pomoc :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć takie proste zadanko, bo nie było mnie na lekcji i sam muszę ogarniać.
Zadanie ze wzorów skróconego mnożenia.
(x+2)^2(x^2-2x+4)
Ze wzoru na sumę sześcianów w przypadku: (x+2)(x^2-2x+4) wyszłoby x^3+2^3? Chyba coś źle robię, bo w takim razie na koniec mi zostaje (x^3+8)^2 i wynik się nie zgadza. Co robię źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie niby krótkie zadanko z fizyki, ale nie mam pojęcia jak sie za to zabrać. Ktoś pomoże?
Zad.
Napisać równanie ruchu cegły upuszczonej w windzie jadącej w górę ze stałą szybkością V = 2 m/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 20:12, zerohunter napisał:

"wokulski umarł przywalony resztkami feudalizmu"

Umie ktoś to w paru prostych zdaniach napisać?


Teoretycznie Wokulski podobno umarł przygnieciony zamkiem- resztką feudalizmu, lecz symbolicznie umarł przygnieciony resztką feudalizmu będącą w ówczesnym społeczeństwie, które uniemożliwiło mu związek (z powodu mezaliansu) z Łęcką :)

Podejrzewam jednak, że nie chodzi o to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec mi wytłumaczył, że chodzi o to, iż rzeczony Wokulski był prekursorem kapitalizmu, a feudalizm którego trzymała się szlachta blokował jego działania, takie napisałem, trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 21:10, zerohunter napisał:

Ojciec mi wytłumaczył, że chodzi o to, iż rzeczony Wokulski był prekursorem kapitalizmu,
a feudalizm którego trzymała się szlachta blokował jego działania, takie napisałem, trudno.


Jak z zadaniami, gdzie trzeba coś zinterpretowac- można iść na wiele sposobów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z czytających książkę "Boska Cząstka" Ledermana znalazł może fragment, w którym Lederman podczas odbierania Nobla odpowiada na pytanie, które Dick zadał?
Oraz druga sprawa - mam znaleźć, kto dostał ostatnią nagrodę Nobla za STAŁĄ FIZYCZNĄ.
Czy chodzi o: "Serge Haroche (Francuz) i David Wineland (Amerykanin) za przełomowe eksperymentalne metody, które umożliwiają pomiar i manipulację pojedynczych układów kwantowych " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam za zadanie opisać człowieka XIX oraz XX w. wobec cywilizacji i odwołać się do konkretnych przykładów z literatury. Mógłby ktoś zarzucić jakimiś przykładami? Myślałem o "Jądrze Ciemności", ale czy będzie to dobry przykład, jeżeli będę opisywał nie "zwykłego", lecz zacofanego człowieka w obliczu niesienia przez kolonizatorów cywilizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję czegoś na temat "nierozstrzygniętych kwestii kultury", chodzi o jakiś tekst, rzeźbę czy cokolwiek gdzie pojawiają się jakieś teorie na temat czasu powstania autora itp itd, np Bogurodzica. Nie musi być związane z Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować