Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Analiza porównawcza serwisów internetowych wybranych trzech przedsiębiorstw.
- Kryteria i metody oceny serwisów internetowych
- Analiza porównawcza wybranych serwisów
I rok logistyki.

Ktoś ma jakiś pomysł jak się za to zabrać? Nie mam zielonego pojęcia od czego powieniem zacząć, co powinno się tam znaleźć. Czy każde przedsiębiorstwo powinienem na początku opisać, jaka branża, kiedy postawło, itd.? Czy może opisać wszystkie, a na końcu zrobić tabelę z podziałem na kryterium i ją uzupełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotowano 150,8 g wodnego roztworu KI nasyconego w temp. 313K, po czym ochłodzono go do 283K. Oblicz masę soli, jaka wykrystalizowała z roztworu, jeśli rozpuszczalność 283K wynosi 135,1 g/100 g wody , a w 313K wynosi 155,3g / 100 g wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 11:23, angelika95 napisał:

Przygotowano 150,8 g wodnego roztworu KI nasyconego w temp. 313K, po czym ochłodzono
go do 283K. Oblicz masę soli, jaka wykrystalizowała z roztworu, jeśli rozpuszczalność
283K wynosi 135,1 g/100 g wody , a w 313K wynosi 155,3g / 100 g wody.


T=313K
150,08g-x
255.3g-100g
x=59.1g H2O
150.8 - 59,1=91,7g

T=283K
150,8g-x
235,1g-100g
x= 64.1g H2O
150,8 - 64,1=86,7g

91,7-86,7= około 5g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 16:59, Hummer napisał:

Analiza porównawcza serwisów internetowych wybranych trzech przedsiębiorstw.
- Kryteria i metody oceny serwisów internetowych
- Analiza porównawcza wybranych serwisów
I rok logistyki.

Ktoś ma jakiś pomysł jak się za to zabrać? Nie mam zielonego pojęcia od czego powieniem
zacząć, co powinno się tam znaleźć. Czy każde przedsiębiorstwo powinienem na początku
opisać, jaka branża, kiedy postawło, itd.? Czy może opisać wszystkie, a na końcu zrobić
tabelę z podziałem na kryterium i ją uzupełnić?


Zawsze możesz wziąść pod uwagę, tylko te podpunkty- przykładowo oceniasz portale względem spełnienia wymogów CSS, rankingu w wyszukiwarkach, liczby odwiedzin, bazy klientów itp. Sam nie wiem, czy takie krytereia mogą być dobre - nie studiuje logistyki :), ale mogą Ci się przydać jak punkt zaczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 18:13, nightfaler napisał:

Pomoc do 10? Wychodzi mi 16/216 i nijak go inaczej ugryźć nie umiem.


Co tam jest napisane na końcu linijki? Dokładnie? Bo nie mogę rozczytać. Jeśli tak, to:
(6,6,1) (6,6,2) (6,6,3), (6,6,4) (6,6,5)
(6,1,6) (6,2,6) itd
(1,6,6) (2,6,6) itd
W sumie 15, czyli 15/216. Jeśli mają być dokładnie dwie szóstki, to przypadek (6,6,6) się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 18:22, ManweKallahan napisał:

W sumie 15, czyli 15/216. Jeśli mają być dokładnie dwie szóstki, to przypadek
(6,6,6) się nie liczy.

Hmm czyli jeśli jest dokładnie to jest 15/216; jeśli "przynajmniej"(tak jak ja zalozyłem) to 16/216 to wliczam przypadek gdzie są 6 6 6 tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 20:02, nightfaler napisał:

Hmm czyli jeśli jest dokładnie to jest 15/216; jeśli "przynajmniej"(tak jak ja zalozyłem)
to 16/216 to wliczam przypadek gdzie są 6 6 6 tak?


Tak, ale napisz co tam jest na końcu linijki bo nie widać na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 20:12, nightfaler napisał:

Mówią, że "dokładnie"


To w takim razie tak jak napisałem wyżej. Dokładnie 2, to dokładnie 2 :) Trzeba zwracać uwagę na takie szczegóły bo można głupio stracić punkty na sprawdzianie/maturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 18:13, nightfaler napisał:

Pomoc do 10? Wychodzi mi 16/216 i nijak go inaczej ugryźć nie umiem.


Wychodzi 15/216.

Można to łatwo policzyć. Na początku korzystamy z dwumianu Newtona by policzyć na ile sposobów, mogą się kostki ułożyć. Czyli 3 po 2, czyli wynik to 3.

Następnie. Prawdopodobieństwo wyrzucenia szóstki jest 1/6 na jednej kostce, na drugiej też ma być szóstka, więc znowu 1/6. Na trzeciej kostce nie może być szóstki, więc prawdopodobieństwo tego wynosi 5/6.

3 * (1/6)*(1/6)*(5/6)=15/216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 21:16, Piotrbov napisał:

Można to łatwo policzyć. Na początku korzystamy z dwumianu Newtona by policzyć na ile
sposobów, mogą się kostki ułożyć. Czyli 3 po 2, czyli wynik to 3.

Dwumian Newtona? Ta jest :> Prawdopodobieństwo miałem z pół roku temu, ale za diabli z tego nie korzystaliśmy ;p Nauczyciel wyszedł z wniosku że pokarze nam jak robić zadania, ale żadnych wzorów nie podawał, więc pozostaję przy łopatologicznych rozwiązaniach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanko z biologii - temat "ekspresja genów"

Do podanego fragmentu nici DNA dopisz sekwencję nukleotydów w nici mRNA. Następnie podaj, ile aminokwasów zakodowanych jest przez ten fragment.
DNA T T T G C T G G T A A G C C C

mRNA ??

I tutaj pytanko czy któryś z tych dwóch będzie pasował do tego?
AAACGACCAUUCGGG
AUGGACGGUCAAUAU

a liczba aminokwasów zakodowanych przez ten fragment to 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję tylko odpowiedzi typu "1a, 2b" itd. te zadania w których trzeba obliczenia wykonać żeby poznać odpowiedź nie potrzebuję ich ;p

w zamian za rozwiązanie stawiam piwko (przelewam piątaka na piwko) albo doładowanie do fona ;p zawsze coś ;)

potrzebowałbym odpowiedzi w ciągu godziny i ważne aby w 100% były poprawne,

dzięki z góry jak ktoś się podejmie

20121113175725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za uzupełnianie ćwiczeń z historii. Całe 33 strony wypełnione, wszystko jest. Mam tylko problem z jedną, pewnie banalną dla wielu z Was, rzeczą. Szukałem w internetach i nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Trzeba podać do jakiego stylu należy zamieszczony poniżej obraz.
Wiem tylko tyle, że owy styl: charakteryzował się bogatymi elementami zdobniczymi, dominował w pierwszych dziesięcioleciach XVIII wieku i podejmowano w nim tematykę związaną z zabawami i wydarzeniami na łonie natury.

Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Z góry dzięki :)

20121117154727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować