Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2012 o 15:48, wojcio102 napisał:

Wiem tylko tyle, że owy styl: charakteryzował się bogatymi elementami zdobniczymi, dominował
w pierwszych dziesięcioleciach XVIII wieku i podejmowano w nim tematykę związaną z zabawami
i wydarzeniami na łonie natury.


Rokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 16:31, Evertsen_Dante napisał:

Mam pewną serię X i Y i na tej podstawie sporządziłem wykres. Jak przeprowadzić korelację
wyników wielomianem drugiego stopnia w excelu? Co to w ogóle jest?


Problem się rozwiązał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę właśnie wypracowanie na j. polski i mam pytanie, czy wypracowanie powinno zawierać jakąś tezę/hipotezę?

Czy normalnie napiszę jakiś ładny wstęp, rozwinięcie w którym przedstawię kilka argumentów i zakończenie w którym wyciągnę wnioski, musi być we wstępie teza/hipoteza?

Akurat mam taki temat:
"Jak chrześcijaństwo zmienia człowieka? Na podstawie poniższych fragmentów "Quo vadis" oraz całości utworu przedstaw ewolucję postawy Chilona Chilonidsa (zwróć uwagę na przyczyny jego przemiany). W odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie odwołaj się również do kreacji innych bohaterów powieści. "

mam stawiać jakąś tezę czy też hipotezę do tego tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, może być trochę offtopowo, bo nie jest to zadanie domowe, ale nie daje mi to spokoju ;)

Gdy piszemy zdanie, i chcemy zakończyć je zarówno wykrzyknikiem, jak i pytajnikiem, to w jakiej kolejności? Takiej?! Czy takiej!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 14:28, I_dont_know napisał:

Czy jest ktoś wstanie wytłumaczyć w jaki sposób obliczamy to wyrażenie? Z góry dziekuje
za pomoc :).

Normalnie, ze wzoru (a+b)^2, a=1, b=pierwiastek z 3

@Hummer: Dzięki bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wypisać z historii kilka rzeczy?
Przyczyny upadku Polski w XVIII wieku:
a)pośrednie wewnętrzne polityczne,
b)pośrednie wewnętrzne ekonomiczne,
c)pośrednie wewnętrzne gospodarcze,
d)pośrednie wewnętrzne kulturowe,
e)pośrednie wewnętrzne ustrojowe,
f)bezpośrednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie zrobić to do 22 dnia dzisiejszego? mam jeszcze 3 takie kartki i nie zdażę zrobić tego na jutro, a muszę. Wiadomo, że nie zrobie pozostałych trzech całych no ale chęci są najważniejsze. Dług wdzięczności u osoby zainteresowanej.

20121204185344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Writing assignment – Imagine you are a grandparent. Describe one day of your life as a 60 year – old.
Word limit: 300
Deadline: 17.12. 2012

Taaaaaak bardzo nie mam pomysłu, anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 19:30, Baluk25 napisał:

Writing assignment – Imagine you are a grandparent. Describe one day of your life
as a 60 year – old.
Word limit: 300
Deadline: 17.12. 2012

Taaaaaak bardzo nie mam pomysłu, anyone?


One day as a grandparent.

My son has once again left me to fly his new Mitsubishi Fly 3k. He is like me when I was first time riding a car. Good old times... My granddaughter asked me to help her with homework. I have no idea how to use those mind operatin notebooks so I couldn''t help her. Where are the old times, where is pen and paper!? Anyway I tried to listen some of the new music. Well let''s don''t talk about this. It was really horrible and I can''t get it.

Reszte se dopisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam, nie chce się komuś przeczytać i sprawdzić czy nie ma jakiś srogo rażących błędów? ;)

Dear diary
Today was a good day. I woke up in my beautiful villa in Florida against my beautiful wife. I took bath in future – modern model of bath and went running. After that I felt hungry, so my robot Nancy 3000X made me sandwiches with crafted chicken and cheese. After romantic breakfast with my lovely wife, rest of family came to eat with us.
My son has once again left me to fly his new Mitsubishi Fly 3k. He is like me when I was first time riding a car. Good old times... My granddaughter asked me to help her with homework. I have no idea how to use those mind operating notebooks so I couldn''t help her. Where are the old times, where is pen and paper!? Anyway I tried to listen some of the new music. Well let''s don''t talk about this. It was really horrible and I can''t get it. When I was in their age I was listening only to good music. Times were good, so the music was neither. We were listening AC/DC, not Justin Bieber and Selena Gomez grandchildren.
They stay at dinner which was made by Nancy 3000X. All my family love dishes made by her. My wife couldn’t cook, so we bought prototype of robot and from this moment our life was better. Spaghetti with crafted chicken was brilliant. I talked to my son, laugh at my grandchildren because they got all dirty while they were eating and I was holding my wife’s hand. After 35 years of marriage we are still loving each other.
When all my family left house I had time that I could arrange as I wish. I was playing Call of Duty 18 on Xbox 1440 all evening. When I was teenager I love to play earlier parts of this game and I still love it. Technology changed because there are no controllers and I am the only controller in the virtual world, but the fun is the same. I played so long, that my lovely wife had to woke me up at the morning next day. I hope next day will we awesome as today.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 12:26, Baluk25 napisał:

Dobra, mam, nie chce się komuś przeczytać i sprawdzić czy nie ma jakiś srogo rażących
błędów? ;)

Dear diary
Today was a good day. I woke up in my beautiful villa in Florida against my beautiful
wife. I took bath in future – modern model of bath and went running. After that
I felt hungry, so my robot Nancy 3000X made me sandwiches with crafted chicken and cheese.
After romantic breakfast with my lovely wife, rest of family came to eat with us.
My son has once again left me to fly his new Mitsubishi Fly 3k. He is like me when I
was first time riding a car. Good old times... My granddaughter asked me to help her
with homework. I have no idea how to use those mind operating notebooks so I couldn''t
help her. Where are the old times, where is pen and paper!? Anyway I tried to listen
some of the new music. Well let''s don''t talk about this. It was really horrible and
I can''t get it. When I was in their age I was listening only to good music. Times were
good, so the music was neither. We were listening AC/DC, not Justin Bieber and Selena
Gomez grandchildren.
They stay at dinner which was made by Nancy 3000X. All my family love dishes made by
her. My wife couldn’t cook, so we bought prototype of robot and from this moment
our life was better. Spaghetti with crafted chicken was brilliant. I talked to my son,
laugh at my grandchildren because they got all dirty while they were eating and I was
holding my wife’s hand. After 35 years of marriage we are still loving each other.

When all my family left house I had time that I could arrange as I wish. I was playing
Call of Duty 18 on Xbox 1440 all evening. When I was teenager I love to play earlier
parts of this game and I still love it. Technology changed because there are no controllers
and I am the only controller in the virtual world, but the fun is the same. I played
so long, that my lovely wife had to woke me up at the morning next day. I hope next day
will we awesome as today.


To against mi nie pasuje, napisałbym bardziej next to czy cuś ale nie znam się, angielski robie na czuja :P

Fajnie że wykorzystałeś mój kawałek :D napisałbym wtedy całe ale tak się składało że w momencie pisania tego dla ciebie musiałem wyjść. A i końcówka. Nie will we tylko will be :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o pomoc z Pana Tadeusza:

1.Gdzie wybierał sie sedzia widzac w ogrodzie postac zosi?
2.Przeciw komu Gerwazy buntowal zebranych mezczyzn w karczmie dobrzynskiej?
3.Kto byl pelnoprawnym opiekunem Zosi?
4.Jakie plany matrymonialne miala telimena?
5.Jakie dwa imiona zenskie najczesciej nadawano w dobrzynskim dworze?
6.Po co Tadeusz wybral sie nad stawy?
7.Jaka obietnice Stolnikowi na lozu smierci zlozyl gerwazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem rady przeczytać całego Pana Tadeusza, ale na kilka pytań znam odpowiedzi.

3. Telimena jeśli się nie mylę.
4. Zosię wydać za Hrabiego, a sama chciała wyjść za Tadeusza.
7. Tu nie jestem pewny, ale chyba chodziło o pomstę na rodzie Sopliców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować