Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2012 o 15:00, Lukasz924 napisał:

potrzebuje aby ktos w miare wytlumaczyl, podał sensowny opis krok po kroku jak zrobic
proste makro oraz formularz w excelu

Makro ma być napisane czy zarejestrowane i czego ma dokładnie dotyczyć? Co potrzebujesz, żeby się w tym arkuszu zawierało? Żadnych danych nie podałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 23:26, Dawid17 napisał:

> potrzebuje aby ktos w miare wytlumaczyl, podał sensowny opis krok po kroku jak zrobic

> proste makro oraz formularz w excelu
Makro ma być napisane czy zarejestrowane i czego ma dokładnie dotyczyć? Co potrzebujesz,
żeby się w tym arkuszu zawierało? Żadnych danych nie podałeś...



chociazby np tworzenie w arkuszu tabeli zawierającą warzywa sprzedawane w warzywniaku, razem z kosztem zakupu, marżą, podatkiem i ceną sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 17:28, Darnok_Rukia napisał:

Mam obliczyć wysokość trójkąta COD oraz pole ABCD .

Aha zapomniałbym bym odcinek AB=10


ledwo do szkół wrócili juz zadania maja... o.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 17:50, Hummer napisał:

To 4 to czym jest? Wysokość, podstawa?

Jak wysokość to:
6/10 = x/4
x= 2,4

H = 6,4

P= 16*6,4/2=51,2



Te 4 to wysokość od dolnej podstawy do punkt O a nie wiem jak resztę doliczyć wysokości powyżej O do górnej podstawy .Twoje obliczenia dalej aktualne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, 6/10 to ułamek, x/4 też, to z podobieństwa trójkątów (chyba, nie pamiętam tych nazw). Wychodzi wysokość z O do górnej podstawy, no i wzór na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo ,skoro tak fajnie poszło to napiszę jeszcze te zadania które mnie na dzień dzisiejszy gryzie:

a)Kąt alfa jest ostry i sin alfa = 2 pierwiastki z 5 /5 . Oblicz tg alfa . Liczyć z wzoru sin alfa ^2+cos alfa^2=1 ??

b)Na rysunku przedstawiono wykres funkcji liniowej f

1.Wyznacz wzór funkcju f
2.Sprawdź czy dla argumentu x= 1/ pierw2 -1 wartosć funkcji f jest równa 4- 2pierw2

20130102181731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 18:18, Darnok_Rukia napisał:

Dziękuję bardzo ,skoro tak fajnie poszło to napiszę jeszcze te zadania które mnie na
dzień dzisiejszy gryzie:

a)Kąt alfa jest ostry i sin alfa = 2 pierwiastki z 5 /5 . Oblicz tg alfa . Liczyć z wzoru
sin alfa ^2+cos alfa^2=1 ??

Trochę pomyliłeś sie tu chyba z zapisem potęg chyba.
L- alfa
sinL= (2 pierwiastki z 5)/5
tgL=sinL/cosL
((2 pierw z 5)/5)^2+cos^2L=1
cos^2L=1-4/5
cosL= pierw z 1/5
tgL=(2pierw z 5)/5* 1/pierw z 1/5 = 2 pierw. z 5 / 5 pierw z 1/5
Nie gwarantuje, że wszystko jest w 100% dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tak
2.
Punkt 1. (górny) 0;6
Punkt 2. (dolny) 3;0

y=ax+b

6=a*0+b | b=6
0=3a+b (Układ równań)

0=3a+6 | a=-2

A dalej pod wzór sobie podstaw, ten wyżej.
4-2pierw2=1/pierw2-1*(-2)+6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2013 o 18:18, Darnok_Rukia napisał:

b)Na rysunku przedstawiono wykres funkcji liniowej f

1.Wyznacz wzór funkcju f
2.Sprawdź czy dla argumentu x= 1/ pierw2 -1 wartosć funkcji f jest równa 4- 2pierw2


Jeszcze mi się zachciało zrobić przykład b.

1.f(x)=ax+b
b=0+6
b=6

0=3a+6
3a=-6
a=-2

f(x)=-2x+5

2. x=1/(pierw z 2-1)
y=6+ -2*(1/pierw z 2-1)=6+-2/(pierw z 2-1)*(pierw z 2 +1)/(pierw z 2 +1)=4-2pierw z 2
Dla podanego argumentu x warość funkcji f jest równa 4-2 pierw z 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 18:50, Gorn7 napisał:

Jeszcze mi się zachciało zrobić przykład b.


Dnia 02.01.2013 o 18:50, Gorn7 napisał:

f(x)=-2x+5


Skoro b wyszło 6 to literówka we wzorze mam rozumieć ?

Dnia 02.01.2013 o 18:50, Gorn7 napisał:

2. x=1/(pierw z 2-1)
y=6+ -2*(1/pierw z 2-1)=6+-2/(pierw z 2-1)*(pierw z 2 +1)/(pierw z 2 +1)=4-2pierw z 2
Dla podanego argumentu x warość funkcji f jest równa 4-2 pierw z 2.


Muszę to przetrawić ... Ale i tak miło że ci się zachciało więc dziękuję tobie i użytkowniku Hummer .Resztę postaram się sam zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 19:08, Darnok_Rukia napisał:


Skoro b wyszło 6 to literówka we wzorze mam rozumieć ?

Tak, tak powinno być 6. Tak to jest jak się nie patrzy na to co się piszę, tylko na kartkę.

Dnia 02.01.2013 o 19:08, Darnok_Rukia napisał:


Muszę to przetrawić ... Ale i tak miło że ci się zachciało więc dziękuję tobie i użytkowniku
Hummer .Resztę postaram się sam zrobić .

Nie ma za co. Jak będziesz miał jakieś pytania co do tego rozwiązania to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zadanko ,trzeba obliczyć długość krawędzi podstawy graniastosłupa prawidłowego sześciokątnego .

Dane okraszone rysunkiem :
a-krawędź podstawy
h=2a

Pc= 6 pierwiastków z 3+ 24

Poprosiłbym jakieś ogólne założenia bo zdaję sobie sprawę że to trochę liczenia :)

20130109171348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczy jak zauważysz, że sześciokąt foremny składa się z 6 trójkątów równobocznych. Korzystasz potem ze wzoru na jego pole powierzchni, potem razy 6. Pole boczne jest jeszcze łatwiejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej tłukę bryły :

Podstawą graniastosłupa jest romb o krótszej przekątnej długości 4 i kącie ostrym 60 stopni .Wysokość graniastosłupa równa jest dłuższej przekątnej podstawy.Oblicz objętość tego graniastosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 17:46, Darnok_Rukia napisał:

Podstawą graniastosłupa jest romb o krótszej przekątnej długości 4 i kącie ostrym 60
stopni .Wysokość graniastosłupa równa jest dłuższej przekątnej podstawy.Oblicz objętość
tego graniastosłupa.

Nie wiem czy już sobie z tym poradziłeś czy nie, ale podam na wszelki wypadek rozwiązanie.
Kiedy narysujesz sobie podstawę wraz z krawędziami, zauważysz, że powstały Ci 4 trójkąty prostokątne, w których jeden kąt to 30 stopni (przekątna dzieli 60 stopni na dwie równe części), a jedna z ściantego trójkąta ma długość 2 (przekątna dzieli drugą przekątną na połowę). Drugi kąt w trójkącie wynosi 180-90-30=60 stopni. Dzięki powstałemu trójkątowi szczególnemu, łatwo obliczyć, że połowa drugiej przekątnej wynosi 2 pierwiastki z 3. Więc cała druga przekątna ma długość 4 pierwiastki z 3.
Dalej już z górki. Liczysz pole podstawy (ze wzoru (e*f)/2 ) a następnie mnożysz je przez dłuższą przekątną podstawy która jest równa wysokości graniastosłupa. Policzyłem to na szybko i wyszło mi 96.
Mam nadzieję, że jakoś udało mi się to wytłumaczyć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję pomocy odnośnie tych poleceń z biologii, z zakresu zmysłów człowieka:

1 Wymień bodzce pobudzające poszczegolne zmysły
2 wymien najważniejsze elementy budowy i funkcje zmysłu wzroku słuchu smaku węchu i czucia skórnego
3. podaj przykłady zachowań z zycia codziennego zmniejszajace i zwiększające ryzyko uszkodzenia narzadów zmysłu

Co do pierwszego, chodzi tu o wzrok - fale elektromagnetyczne, słuch - fale dźwiękowe, węch i smak - cząsteczki chemiczne i skóra - ciepło, zimno, nacisk i ból?

Co do drugiego, tu prosiłbym o odesłanie do jakiejś strony, gdzie jest to konkretnie, zwięźle wytłumaczone.

A trzecie no cóż, może podsuniecie coś od siebie, wszak jednak jest to zadanie dosyć proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://photos-2.dropbox.com/t/0/AADt00t6T_fVU0UXHj6Zk52DOpWydjDAHgpKNPMa5c8eJQ/10/45040093/jpeg/32x32/6/_/1/2/2013-01-22%2017.30.15.jpg/lTPMx5zyaHagr8BB8ISmX9Et5_izb0BvEi2xZYYhtJg?size=1024x768&size_mode=2

28. Mógłby ktoś mi powiedzieć czemu za każdym razem kiedy to policzę wychodzą mi inne wyniki?
Tzn pole mam "5/2"
Z kolei równanie prostej to:
- albo wyliczam punkt D jako środek odcinka (4,5;1,5) i układam równanie do A wychodzi mi, że y=x-3
- albo tworze prostopadłą do |BC| y=1/2x+b (normalna |BC| y=-x+6) i podstawiam do tego wartości z punktu a i wtedy wychodzi mi, że b=-2 i mam y=1/2x-2
Które jest poprawnie i czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować