Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2012 o 15:48, wojcio102 napisał:

Zabrałem się za uzupełnianie ćwiczeń z historii. Całe 33 strony wypełnione, wszystko
jest. Mam tylko problem z jedną, pewnie banalną dla wielu z Was, rzeczą. Szukałem w internetach
i nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Trzeba podać do jakiego stylu należy zamieszczony
poniżej obraz.
Wiem tylko tyle, że owy styl: charakteryzował się bogatymi elementami zdobniczymi, dominował
w pierwszych dziesięcioleciach XVIII wieku i podejmowano w nim tematykę związaną z zabawami
i wydarzeniami na łonie natury.

Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Z góry dzięki :)


Obraz to "Huśtawka" Jean-Honore Fragonard, styl rokoko (ale sprawdź czy malarstwo z tego okresu nie ma jakiejś osobnej nazwy bo już nie pamiętam)

Edit: ha to stare pytanie, coś mi sfiksowało i pokazało że to najnowsza strona, a na datę nie spojrzałam, no nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi powiedzieć, czy są jakies charakterystyczne utwory muzyki klasyczne dla naturalizmu? Wydaje mi sie, że nie, google nawet nic nie podpowiadało, ale chce sie upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się dobra dusza która pomoże w zadaniu? Pewnie proste :-)

Producent przyborów szkolnych zamawia papier w belach o szerokości 2,1m oraz bele o szerokości 4,2m. W produkcji wykorzystuje arkusze papieru o szerokości 0,5m oraz 1,4m. Plan produkcji wymaga zużycia 12,000m papieru o szerokości 0,5m oraz 18,000m papieru o szerokości 1,4m.
Jak należy pociąć zamówione bele aby odpad powstały przy cięciu był najmniejszy. Jaka będzie wielkość odpadu przy cięciu optymalnym.
Zbudować model matematyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jest tu ktoś na budowie maszyn lub pokrewnym kierunku?

Mam problem z zadaniem:

Spoiler

wyprowadź wzór na częstotliwość defektu punktowego stukania paska klinowego dla następujących danych: d1,d2 - średnice podziałowe kół pasowych, l - długość paska klinowego, n1 - prędkość obrotowa koła d1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwość ochrony gatunków za pomocą turystyki przyrodniczej na przykładzie wybranego gatunku zwierząt (lub grup taksonomicznych zwierząt)

Muszę zrobić prezentację na ten temat, a za cholerę tego nie rozumiem. No już mnie ***** trafia. Jakieś wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pisał o żubrach w Białowieży i Spale. Chociaż to nieco oklepane.

Ale ja tu też potrzebuje pomocy :) Panie i Panowie - jak w Mathcadzie ustawić asymptotę na wykresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na naszym forum jakiś specjalista od rysunków technicznych? :D
Wiecie może czy przy zastosowaniu podziałki powiększającej wymiary, które zapisujemy pozostają rzeczywiste, czy powiększamy je zgodnie z tym jaką zastosowaliśmy podziałkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 14:51, Gorn7 napisał:

Jest na naszym forum jakiś specjalista od rysunków technicznych? :D
Wiecie może czy przy zastosowaniu podziałki powiększającej wymiary, które zapisujemy
pozostają rzeczywiste, czy powiększamy je zgodnie z tym jaką zastosowaliśmy podziałkę?


Skaluje się wielkość rysunku, same wymiary pozostają niezmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 15:13, Mysterum napisał:

> Jest na naszym forum jakiś specjalista od rysunków technicznych? :D
> Wiecie może czy przy zastosowaniu podziałki powiększającej wymiary, które zapisujemy

> pozostają rzeczywiste, czy powiększamy je zgodnie z tym jaką zastosowaliśmy podziałkę?


Skaluje się wielkość rysunku, same wymiary pozostają niezmienione.

Tak myślałem, dzięki.
Jakbym wrzucił zrobiony rysunek byłbyś w stanie ocenić czy jest on dobrze narysowany?
Chodzi mi głównie o sprawdzenie linii wymiarowych i może jakieś wskazówki co można poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2013 o 20:49, Gorn7 napisał:

Tak myślałem, dzięki.
Jakbym wrzucił zrobiony rysunek byłbyś w stanie ocenić czy jest on dobrze narysowany?
Chodzi mi głównie o sprawdzenie linii wymiarowych i może jakieś wskazówki co można poprawić.


Spoko, nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przedstawić przedmiot, którego niewyraźne zdjęcie jest poniżej. Użyłem do tego rzutów przodu i tyłu tego przedmiotu oraz przekroju przez środek.
Rysunek jest nieuzupełniony, bo zabrakło mi odpowiedniego ołówka (grubość linii nie jest zachowana, strzałki trzeba poprawić i wymiary dopisać), więc ogólnie będę go musiał zrobić od nowa.
BTW: Na zdjęciu widać zaokrąglenia przedmiotu na dole, ale mogę je pominąć na rysunku co też zrobiłem.

http://imageshack.us/a/img694/1944/rysunek001e.jpg - link do rysunku, bo za duży plik żeby tutaj dało się wrzucić.
Przede wszystkim chciałem się dowiedzieć czy liczba wymiarów jest wystarczająca i czy nie ma błędów pomijając te, które wymieniłem wyżej.

20130512230200

20130512230211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie wiem, czy nie za późno odpowiadam, ale rysunek jest w miarę poprawny. Osobiście dodałbym podziałkę na profilu koła na środkowym rysunku i ewentualnie promień małego koła na rysunku 1, zamiast jego średnicy na rysunku 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję znaleźć ilość galerii handlowych w największych miastach Polski (16 stolic województw). Do niektórych znalazłem np Kraków - 11, Wrocław - 18, ale reszta sprawia trudność. Pomoże ktoś?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 14:15, Nightdew napisał:

Potrzebuję znaleźć ilość galerii handlowych w największych miastach Polski (16 stolic
województw). Do niektórych znalazłem np Kraków - 11, Wrocław - 18, ale reszta sprawia
trudność. Pomoże ktoś?;)

Tutaj wpisujesz nazwę miasta, wciskasz Szukaj i masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 11:31, Mysterum napisał:

/.../

Nie wiem, czy nie za późno odpowiadam, ale rysunek jest w miarę poprawny. Osobiście dodałbym
podziałkę na profilu koła na środkowym rysunku i ewentualnie promień małego koła na rysunku
1, zamiast jego średnicy na rysunku 2.

Nie za późno. Ten promień jest koniecznie potrzebny? Trochę mało miejsca mam żeby go tam wpisać, a imo można go odczytać dzieląc średnicę na pół.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.05.2013 o 17:18, Gorn7 napisał:

Nie za późno. Ten promień jest koniecznie potrzebny? Trochę mało miejsca mam żeby go
tam wpisać, a imo można go odczytać dzieląc średnicę na pół.
Dzięki za pomoc.


Nie jest konieczny, Twój sposób też jest dobry. Ja jestem po prostu za trzymaniem się pewnej konwencji, czyli wszystkie elementy staram się wymiarować jednym, ustalonym dla nich sposobem. Jednak jeżeli nie masz miejsca to tak może zostać. Czytelność rysunku jest niesamowicie ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wymienić problemy współbieżności, bo boje się, że mogę coś ominąć? Gdyby do każdego jedno zdanie tłumaczenia dodać, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować