Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Musze się przyznać, że mam problem z napisaniem algorytmu działania dla dwóch prostych zadań.

1. Rzut punktu A o współrzędnych xA,yA,zA na prostą w przestrzeni przechodzącą przez dany punkt (o współrzędnych x0,y0,z0) i równoległą do wektora o składowych [A,B,C].
2. Rzut punktu A o współrzędnych xA,yA,zA na płaszczyznę przechodzącą przez dany punkt (o współrzędnych x0,y0,z0) i prostopadłą do wektora o składowych [A,B,C].

Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Jestem w potrzebie. Mam kolezanke, ktora ma do zrobienia cos na informatyke i poprosila mnie o pomoc (akurat mi na niej zalezy, wiec licze na maly bonus, jesli jej to dostarcze). Czas goni, a ja nie za bardzo wiem jak sie za to zabrac. Najprawdopodobniej jest to banalne zadanie i jezeli ktos moglby mi napisac co i jak, byloby supcio. Ewentualnie jezeli moglby ktos to zrobic, to juz w ogole kosmos, bylbym bardzo wdzieczny. Ponizej wklejam tresc zadania i dolaczam plik z fragmentami obrazka.

Przy użyciu dowolnego edytora tekstu (na przykład edytora kED) należy przygotować stronę UKLADANKA.HTML. Strona powinna zawierać poniższy obrazek:

ułożony z fragmentów rozmieszczonych w odpowiednich komórkach tabelki HTML. Fragmenty można znaleźć w katalogu UKLADANKA na stronie głównej kursu. Znajdują się one w katalogu IMAGES spakowanym do pliku IMAGES.ZIP. Podczas pracy nad stroną katalog IMAGES (rozpakowany) umieszczamy w tym samym katalogu, w którym znajduje się plik UKLADANKA.HTML. Gotową stronę w calości, tzn:

plik UKLADANKA.HTML
katalog IMAGES z fragmentami

pakujemy do jednego pliku UKLADANKA.ZIP i wysyłamy do oceny.

UWAGA: Proszę nie przejmować się odstępami pomiędzy fragmentami obrazka. Ważne jest to, aby fragmenty układały się w prawidłową całość.

Folder z fragmentami obrazka: http://www.4shared.com/zip/ZECkB9OG/images.html

Dzieki z gory.

20130603184713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 18:57, I_dont_know napisał:

Witam! Mam problem jutro kartkowka i nie wiem w jaki sposób została rozłożona ta cześć(załącznik)
(x2 - x - 2) do (x + 1)(x - 2) z góry dziękuje za pomoc.

Możesz to zapisać jako: (x^2-2x+x-2)
Potem wyłączasz przed nawias z pierwszej części x a z drugiej 1, czyli masz x(x-2)+1(x-2)
Teraz tylko wystarczy wyłączyć (x-2) przed nawias i masz (x-2)(x+1)
Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak będzie wyglądała reakcja przejścia z benzenu do kwasu benzoesowego? (może się składać z kilku etapów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić jakieś opracowania lektur na maturę z polskiego? Naprawdę, nie mam czasu ani chęci na czytanie i interpretowanie w większości nudnych i nie mających związku z rzeczywistością lektur, a tematy maturalne zwykle obejmują jakiś zakres lektury + odnieś się do całości w jej OGÓLNYM znaczeniu.
Nie jest to spowodowane lenistwem, po prostu przygotowuję się do rozszerzeń, w dodatku pracuję i mam stertę innych obowiązków, a lektury szkole w większości uznaję za chybiony pomysł minionej epoki.

Macie jakieś rady odnośnie lektur? Jakieś własne sposoby, aby szybciej i skuteczniej opanować tematykę, treść utworu wraz z opracowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Po pierwsze, nie tłumacz się. Tłumaczą się tylko winni.

Dnia 22.07.2013 o 14:01, Jaki_Gahn napisał:

Macie jakieś rady odnośnie lektur? Jakieś własne sposoby, aby szybciej i skuteczniej
opanować tematykę, treść utworu wraz z opracowaniem?

Opracowań i streszczeń znajdziesz od cholery w necie, google nie gryzie. Są też, uwaga, biblioteki, albo antykwariaty gdzie znajdziesz je za grosze.

I na koniec moja osobista uwaga. Nie wiem czy w tej kwestii coś się zmieniło, ale jak parę lat temu pisałem matury (próbne też licze) to tak naprawdę do ogarnięcia wystarczał tekst źródłowy w arkuszu. Nie trzeba wcale czytać tych rzeczy żeby sobie nastukać punktów.
I zgodzę się, większość lektur jest nudna. Mi się podabało tylko parę książek Sienkiewicza, i parę wyjątków (człowiek i morze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Winni, niewinni, po prostu zdaję sobie sprawę, że i tak większość wie swoje, więc warto sprostować.

Fakt, tekst źródłowy TEORETYCZNIE wystarcza, bo z reguły trzeba odnieść się do całości utworu, a ciężko to zrobić, nie znając lektury. W tym cały pic. Ale ok, poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , otóż mam ogromny problem z odpowiedzią na pewne pytania z lektur szkolnych " Zdążyć przed Panem Bogiem" , " Trans - Atlantyk " tak samo znajomi nie dają rady , wiec postanowiłem poprosić Was gramowiczów o pomoc , jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć na któreś z tych pytań , bardzo byłbym wdzięczny . Ja niestety nie jestem humanista i ciężko mi jest odpowiedzieć na te pytania ,po drugie robię to dla dziewczyny i zależy mi na tym by było dobrze :) Dziękuje z góry wszystkim za pomoc :)

20130823145415

20130823145500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 14:55, Kamell napisał:

/.../ ,po drugie robię to dla dziewczyny i zależy
mi na tym by było dobrze :) Dziękuje z góry wszystkim za pomoc :)

Dobrze nie będzie nigdy - a to z tego powodu, ze do dzisiaj istnieją rozbieżności, która z żydowskich organizacji była ważniejszą i dokonała więcej. Jeśli chodzi o Żydowską Organizację Wojskową, to większość członków zginęła w walce, nieliczni ocaleni jakoś nie mogli przebić się do swiadomości mediów i właściwie cały splendor spłynął na Zydowską Organizację Bojową. Przedstawicielem ŻOB jest p. Edelman, ale czy słyszał ktoś, jak pan Edelman wspomina Żydowską Organizację Wojskową? A przecież ŻOW tworzyli oficerowie i żołnierze Wojska Polskiego pochodzenia żydowskiego, którzy działalność rozpoczęli już w 1939 roku. Ciężko Ci będzie napisać coś sensownego, zeby nie urazić jednych, pisząc dobrze o drugich. Ja mogę napisać tylko jedno: krew bojowników była zawsze szkarłatna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam do napisania referat na temat zaleznosci miedzy skladem i rozkladem (w ciagu dnia) posilkow, a otyloscia.

moglibyscie wspomoc jakimis artykulami na ten temat ?

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 18:18, Malevyn napisał:

mam do napisania referat na temat zaleznosci miedzy skladem i rozkladem (w ciagu dnia)
posilkow, a otyloscia.


Masz na myśli wartości odżwycze w postaci białek, węglowodanów i tłuszczów a ich trawieniem?

EDIT: Mea culpa, sprzed miesiąca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 21:13, SeluS93 napisał:

Liczby zespolone.
Pisze bo nie wiem czy nawias przemnożyć przez same 3 czy też przez i


Co to jest ta kreska na górze? Nigdy się z nią w zespolonych nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 22:27, Piotrbov napisał:

Co to jest ta kreska na górze? Nigdy się z nią w zespolonych nie spotkałem.


Sprzężenie, czyli odwrócenie liczby zespolonej symetrycznie do osi Re. (sprzężone x+yi to x-yi)

Własnie się dowiedziałem ze ta kreska zastępuje również nawias, czyli równie będzie wyglądało
(3+i)(3-i), a tu taj to już wiadomo ;)

Teraz trochę inny problem ;o

z^4+3z^3-4=0

również liczby zespolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna praca domowa, ale czytam gazetę i trąci mi następujące zdanie:

"(...) gdy narzeczoną oddawano za krowę, a po ślubie trzeba było ją oddać Panu w ramach "prawa pierwokupu"."

"Ją", czyli kogo? Krowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między natężeniem pola elektrycznego, a indukcją pola elektrycznego (w tym punkcie) ? Pytanko do sprawozdania z laborek (fizyka, "Badanie rozkładu pola elektrycznego").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować