Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2013 o 22:26, Michu94x napisał:

Jaka jest różnica między natężeniem pola elektrycznego, a indukcją pola elektrycznego
(w tym punkcie) ? Pytanko do sprawozdania z laborek (fizyka, "Badanie rozkładu pola elektrycznego").

Jak chcesz to mogę podrzucić Ci pdfa z własnych laborków. Podaj maila, może coś z niego wywnioskujesz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 23:01, nightfaler napisał:

/.../


Nie powiem, chętnie przygarnę -

Spoiler

Michush22@gmail.com

. Z góry dzięki. :)

PS. Pytanie odnośnie pola i indukcji nadal aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś dobrać współczynniki?

KMnO4 + H2SO4 + NaSO3 -> MnSO4 + K2SO4 + NaSO4 + H2O

Reakcja Redox, Mangan jest utleniaczem a Siarka reduktorem.
O ile współczynniki przy Mn i SO3 wiem jak to przy tlenie i wodorze mam problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 15:40, Evertsen_Dante napisał:


2 KMnO4 + 3 H2SO4 + 5 NaSO3 -> 2 MnSO4 + K2SO4 + 5 NaSO4 + 3 H2O


Jak doszedłeś do tego że będzie 3 H2SO4 i 3 H2O ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2013 o 18:02, SeluS93 napisał:

Jak doszedłeś do tego że będzie 3 H2SO4 i 3 H2O ?


Robisz bilans elektronowy dla manganu i siarki. Potem dobierasz tę samą ilość elektronów (10), czyli mangan razy dwa i siarka razy 5.

Masz już załatwione 2 KMnO4, 5 NaSO3, 2 MnSO4, 5 NaSO4 i K2SO4. Dobierasz jeszcze siarkę i stąd masz 3 H2SO4. Potem wodór i masz 3H2O. Tlen zawsze służy tylko do sprawdzania i liczy się go na końcu. Jeśli się zgadza to gites.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się w wolframie sprawdzić czy pochodna z jakiejś funkcji się zgadza? (?).
Chodzi mi o sytuacje gdzie mam policzyć pochodną z jakiejś funkcji y. Mam ją policzoną i jestem ciekaw czy nie popełniłem gdzieś błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 19:31, Rokuto napisał:

Np. d(funkcja)/d(zmienna) = (tutaj wklepujesz to co ty wyliczyłeś). Wolfram wyświetli
TRUE albo FALSE.

Nice, działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 19:31, Rokuto napisał:

Np. d(funkcja)/d(zmienna) = (tutaj wklepujesz to co ty wyliczyłeś). Wolfram wyświetli
TRUE albo FALSE.

Shieeet, ale mi poprawiłeś humor :D. Wszystkie moje wyniki troszku się różnią od tego co miałem w książce,ew tego co pokazywał wolfram. A tu proszę, wpisuje sprawdzam i voilà. Teraz przynajmniej wiem, że coś umiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochodne są bardzo przyjemnym działem. Kilka wzorów na krzyż, praktycznie zero myślenia. Nic tylko klepać zadania. :)
Jeszcze tylko dodam, że jeśli będziesz miał możliwość dorwać gdzieś Maple albo Mathematice to bierz śmiało. Taki Wolfphram offline, plus zawiera o wiele więcej funkcji (i można np. zapisać czytelnie ułamki, macierze itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy faza wynosi 0, mamy dwa identyczne wzory, które różnią się jedynie funkcją harmoniczną. Jakim cudem są one poprawne, gdy w obu wychodzi inny wynik?

20131116174419

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zad 7
Wychodzi mi że zbiega do minus nieskończoności, w odpowiedziach jest, że ma zbiegać do plus nieskończoności nie potrafię znaleźć błędu.

mniej więcej moj wynik:

(-12 x^(1/2))/(sqrt[1-1/x]+sqrt[1+5/x])

Licznik mamy ładnie -12 razy nieskończoność
Mianownik 1+1 czyli 2
Gdzie się mylę?
Pomoc na teraz!

20131125003635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam bardzo ważnę sprawę dotyczącą zadania z matmy.
Treść: "Znajdź równanie prostej przechodzącej przez punkt A(5,2) i takiej, że odległości tej prostej od punktów B(−5,0) i C(13,−18) są sobie równe." Pojawia sie pytanie. Otoz, robilem to rozpatrujac przypadki, gdy jedna prosta bedzie rownolegla i gdy druga bedzie przechodzila przez A i punkt bedacymi srodkiem (przypadek uzyty z ksiazki Pazdro ze wskazowek z tylu). Tylko jak uzasadnic, ze prosta przechodzaca przez punkt S bedacy srodkiem odcinka BC i A jest rowno odlegla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować