Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mam pytanie: (pierwiastek) z 50 *(pierwiatek)z 40 * (pierwiatek) z 30 = i wlasnie czy to się rowna (pierwiatek) z 40000 czy (pierwiastek) 3-go stopnia z 40000. Dzieki za pomoc. Aha sorry za niepotrzebny spam z tymi pierwiastkami ale nie mogę znaleźć znaczku na klawiaturze (poza tym nie wiem czy wogóle taki jest:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 15:35, Kogamin napisał:

Mam pytanie: (pierwiastek) z 50 *(pierwiatek)z 40 * (pierwiatek) z 30 =


(pierwiastek) z 60000 = 100 (pierwiastków) z 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 15:45, rob006 napisał:

> Mam pytanie: (pierwiastek) z 50 *(pierwiatek)z 40 * (pierwiatek) z 30 =

(pierwiastek) z 60000 = 100 (pierwiastków) z 6


THX...bez tego nie mogłem zrobić zadania:))...jeszcze raz dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znów mam problem... Otóż mam przynieść na historię 10 cytatów Platona, Sokratesa i Arystotelesa (10 ogółem, np. 2 Platona, 4 Sokratesa i 4 Arystotelesa). Niby takie proste, ale one mają być po łacinie i po polsku! Wszędzie są tylko polskie tłumaczenia... Proszę o szybką pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 17:55, Lamb3rt napisał:

I znów mam problem... Otóż mam przynieść na historię 10 cytatów Platona, Sokratesa i Arystotelesa
(10 ogółem, np. 2 Platona, 4 Sokratesa i 4 Arystotelesa). Niby takie proste, ale one mają być
po łacinie i po polsku! Wszędzie są tylko polskie tłumaczenia... Proszę o szybką pomoc!

Wejdź na www.cytaty.pl i w rubryce autorzy wpisz poszukiwane przez ciebie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam drobny problem z zadaniem z majzy, a konkretniej z geometrią :/ (rysunek) treść zadania: Jaką długosć ma bok BC narysowanego obok rónoległoboku ABCD? Kto pomoże? :) (starałam sie narysowac to w Paincie jak najlepiej ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczy mi ktos zadanko z chemii?? mam klasowke a nie jestem pewien swej wiedzy (czyli nic nie umiem) Otoz:
Na zobojetnienie 10 cm ^3 0.1molowego roztworu H2SO4 uzyto 25cm^3 NaOH. Oblicz stezenie molowe otrzymanej soli. Jakby ktos to powolutku spokojniutko wszystko ladnie wyjasnil moglbym liczyc na serenady w blasku ksiezyca okraszone zapachem udzca cielecego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:06, Arar napisał:

Kurcze. Jak licze to wychodzi mi stężenie 250%. A to chyba za dużo? ;)

no tak cos raczej :)
Poza tym stezenie molowe to sie chyba liczy w molach na demcymetr szescienny ale moze to ja sie myle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 17:55, Magwisienka napisał:

mam drobny problem z zadaniem z majzy, a konkretniej z geometrią :/ (rysunek) treść zadania:
Jaką długosć ma bok BC narysowanego obok rónoległoboku ABCD? Kto pomoże? :) (starałam sie
narysowac to w Paincie jak najlepiej ;P)


proste... z porownania wzorow na pola...

3 x BC = 2 x 4
BC = 8 / 3

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam dość duży problem. Otóż potrzebny mi (najlepiej na jutro) mit o Labdakidach. W internecie szukałam kilka godzin i znalazłam plan wydarzeń do niego albo streszczenie, a mnie jest potrzebny MIT. W bibliotece też niczego nie znalazłam. Czy znacie jakąś stronę, na które może być ów mit? Albo jeśli macie (a mit jest krótki) to moglibyście mi go przepisać, albo cyknąć fotkę kartki z nim?? To bardzo ważne (mamy kropną panią od polskiego, która zawsze pyta się o najdrobniejsze szczegóły). Dzięki za góry za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.zso6.kielce.edu.pl/pol-antygona.htm

"Jedna z wersji dalszych losów Edypa podaje, że dalej żyje i rządzi w Tebach, wyszydzany przez synów. Któregoś dnia znieważają go tak, że przeklina ich: zginą w bratobójczej walce. A przekleństwo ma swoją mroczną moc w starożytnej Grecji – staje się faktem."

Druga wercja mówi, że Edyp dobrowolnie udał się na wygnanie. Poszła z nim Antygona i opiekowała się ojcem do jego śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2006 o 20:16, natkasuper1 napisał:

Dzięki, ale mam wątpliwości. Czy to NAPEWNO jest MIT? Bo mnie się wydaje że opis mitu, ale
moze mi się tylko zdawać :).


Tak, to jest mit o Edypie i reszcie rodu Labdakidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie zadanie:

Wielokąt foremny ma 54 przekątne. Ile ma boków?

Robie to na wyrywke w ramach powtorki. Wydaje mi sie, ze byl do tego jakis ogolny wzor z n, na liczbe bokow v przekatnych v miar katow, ale za chiny nie pamietam. Ktos jest w stanie mi pomoc? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:11, Rayic napisał:

Witam, mam takie zadanie:

Wielokąt foremny ma 54 przekątne. Ile ma boków?

Robie to na wyrywke w ramach powtorki. Wydaje mi sie, ze byl do tego jakis ogolny wzor z n,
na liczbe bokow v przekatnych v miar katow, ale za chiny nie pamietam. Ktos jest w stanie mi
pomoc? ;)


Nie pamiętam, albo nie znam takiego wzoru, ale ponieważ coś takiego lubię, to obejrzałem to i doszedłem do wniosku, że przy trójkącie jest zero przekątnych, przy czworokącie 2 itd.
Zależność to:
3-0
4-2
5-5
6-9
7-14
itd.
z pierwszego wierzchołka wychodzi n-3 przekątnych, gdzie n to liczba kątów,
z drugiego n-3
z trzeciego n-4
z czwartego n-5 itd, aż n-x=0
czyli mamy tutaj z powtórzeń n oraz szereg...
szereg liczymy k(k+1)/2
powtórzeń n mamy n-2
wzór wychodzi n(n-2)-k(k+1)/2 gdzie k=n-1 czyli
wzór to n(n-2)-(n-1)((n-1)+1)/2=n(n-2)-(n-1)(n)/2=(n^2-2n)-(n^2-n)/2=n^2-2n-(n^2)/2+0,5n=(n^2)/2-1,5n

podsumowywując:
dla wielokąta foremnego, o liczbie kątów, czyli też boków równej n liczba przekątnych wynosi (n^2)/2-1,5n

w twoim przypadku 54=(n^2)/2-1,5n
używając delty wychodzi nam:
0,5(n^2)-1,5n-54=0
delta=-1,5^2-4(0,5*(-54))
delta=2,25+108=110,25
x1=1,5+(110,25)^0,5
x1=10,5+1,5=12
dla x2 wyszłaby ujemna liczba boków, więc nie liczę...

Wiem, że to zagmatwane, ale po prostu nie znałem wzoru, ale z założenia nie podaje tylko wyniku, a również jak do tego dojść, bo sam nie znoszę u nauczycieli podawania tylko wzoru ;)

A tak przy okazji, jaki to poziom, bo musiałem się zastanowić nad wzorem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować