Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2007 o 19:41, Jaki Ganh1 napisał:

3. Oblicz 0,6 * 2/3 : 0,1 = | 1 i 1/3 * 0,75 : 1 i 7/8

4. Samochód zużył 38,41 l benzyny pokonując drogę 320km. Na ile km wystarczy jeszcze benzyny
jeżeli początkowo w baku było 47 l paliwa?

5. W dowolny sposób zamień ułamek okresowy na ułamek zwykły

a) 0,(5)
b 1,(7)
c 0,(12)
d 1,(24)

Do trzeciego: 3/5 x 2/3 : 1/10= 18/30 x 20/30 : 3/30= 38/30 x 10= 380/30= 12 i 2/3
Do piątego: Nie jestem pewien: a) 5/10 b) 1 i 7/10 c) 12/100 d) 1 i 24/100 ( upewnij się od jakiegoś kolegi w szkole)
Do czwartego: 38,4 : 3,2=12
12l - 100km
3 x 12l = 36l 47l - 36l= 11l

100:12=25/3 km

25/3 x 11=91,(6) km

Odp. Zostało 11l paliwa i można przejechac jeszcze 91, (6) km.

Sprawdź te zadania od kolegi jakiegoś, ale myślę, że dobrze. :)

Dnia 26.09.2007 o 22:00, Mizioltoja napisał:

kolejna zagadka z matmy myśle ze pomożecie jak z tamtą wam poszło łatwo ;]

Mamy do dyspozycji 2 naczynia: 5 litrowe, 3 litrowe i nieograniczona ilosc wody.
Jak za ich pomocą odmierzyć 4 litry wody?

z góry dziękuje za pomoc

To proste, ale powiem. :)

Wlac do 3l naczynia wodę i przelac do 5l naczynia. Następnie nalac znowu do 3l naczynia (nie wylewac z 5l to co jest) i wlac ile się da do 5l. Zostanie 1l w 3l naczyniu. Wylac to co jest w 5l naczyniu i przelac ten 1l z 3l naczynia do 5l. Następnie nalac wody do 3l naczynia i przelac do 5l naczynia. I tak oto jest odmierzone 4l. :)

Dnia 26.09.2007 o 22:08, dannik napisał:

Wlac do 3l naczynia wodę i przelac do 5l naczynia. Następnie nalac znowu do 3l naczynia (nie
wylewac z 5l to co jest) i wlac ile się da do 5l. Zostanie 1l w 3l naczyniu. Wylac to co jest
w 5l naczyniu i przelac ten 1l z 3l naczynia do 5l. Następnie nalac wody do 3l naczynia i przelac
do 5l naczynia. I tak oto jest odmierzone 4l. :)

wielkie dzięki za pomoc
pozdrawiam

Wiem ze za późnio tu piszę, ale zapomniałem o tym wątku :/
Podaj sposoby obróbki i przechowywania pokarmu zwiększające ich trwałość
zJakby ktos był w stanie to szybko wyszukac i mi podać ;)

Witam. Muszę zrobić poprawkę z polskiego, jezeli ktoś zna polski, to mógłby mi pomóc?

1. Z podanych zdań wypisz osobowe i nieosobowe formy czasowników, nazwij je.

a) Matka, do izby wróciwszy, chwyciła za miotłę i z wielkim rozmachem zamiatać zaczęła.

b) Spostrzeżono, że niektóre przedmioty przypominające kształtem kulę, łatwiej jest toczyć niż przesuwać.

c) Na korytarzu zbito wczoraj wstawioną szybę.

2. Określ formę gramatayczną podanych czasowników:

Niech idzie - ...
Powtórzymy - ...
Poczekaliby - ...
Jest - ...

Bardzo was prosze, pomóżcie.

Witam, mam za zadanie napisać rozprawkę z polskiego na temat : "Współczesne zaginięcia, niepotrzebna śmierć młodych ludzi, którzy giną śmiercią tragiczną lub okrutną." Dziękuję za pomoc ^^

Ludzie dobrej woli wspomóżcie mnie bo mam przewalone zadanie z WOKu.
Otóż mam wypisać 3 definicje słowa "kultura" wraz ze źródłem... Oprócz tej z wikipedi nie moge znaleźć żadnej sensownej ;/ Help me plisss

Kultura jako zbiór zwyczajów, jako zachowanie człowieka i jako ... o takie coś chodzi?
wadik12 > mamy to za ciebie zrobić? łaski bez... poszukaj na ściądze tam powinno coś być.

Dnia 26.09.2007 o 22:02, ko?nik napisał:

Oj tam, to proste jest ;) Trzeba tylko trochę na lekcje chodzić i już nie będziesz miał żadnych
problemów ;P

Tia, ale ja dopiero co zaczynam genetykę ;-)

Dnia 27.09.2007 o 18:03, wadik12 napisał:

Witam, mam za zadanie napisać rozprawkę z polskiego na temat : "Współczesne zaginięcia, niepotrzebna
śmierć młodych ludzi, którzy giną śmiercią tragiczną lub okrutną." Dziękuję za pomoc ^^

Ekhem... Raz, nie jestem idiotą, żeby ci napisać pracę na kilka kartek B5 , dwa, nie mam czasu na odwalanie za ciebie pracy domowej, bo to nie jest tak, jak inne prace, że coś można wytłumaczyć itp., drobne przykłądy, pomoc, ty chcesz po prostu zerżnąć gotowca, którego ci ktoś napisze... Wątpie, że ktoś ci da taką prace, no, chyba ze serio będzie mu się bardzo nudziło...

Sorry za podwójnego posta...

Dnia 27.09.2007 o 18:03, wadik12 napisał:

Witam, mam za zadanie napisać rozprawkę z polskiego na temat : "Współczesne zaginięcia, niepotrzebna
śmierć młodych ludzi, którzy giną śmiercią tragiczną lub okrutną." Dziękuję za pomoc ^^

Jak dobrze pamiętam w rozprawce trzeba podac argumenty za i przeciw. Masz przykłady z internetu, telewizji, prasy... To proste tylko trzeba pomyślec. Możesz zawsze w googlach wpisac i coś Ci pewnie gotowego wyrzuci...

mam chorą nauczycielke od matmy i zadaje mi zagadki ://
a oto ona:
Wokół ogrodu o wymiarach 12x20 stóp chcesz postawić kamienny mur. Ile będziesz potrzebować cegieł na wybudowanie muru szerokiego na 6 cali i wysokiego na 4 stopy, jeśli dysponujesz cegłami o wymiarach: 6 cali wysokości, 6 cali szerokości i 1 stopy długości?

oczywiści jak ktoś umie to zrobić to prosze o odpowiedź

dziękuje za wszelką pomoc

Potrzebuje na jutro (wiec pls dzisiaj) definicji po ludzku: (niektore juz znam)
- ruch drgajacy
- amplituda (znam)
- drgania gasnace i niegasnace (znam)
- polozenie rownowagi (znam)
- wahadlo matematyczne
- okres drgan
- czestotliwosc drgan i czestotliwosc drgan wlasnych (przede wszystkim czym sie roznia)
- wyjasnic na przykladnie rezonans mechaniczny
- rodzaje dlugosc i same fale mechaniczne
- fale akustyczne zjawiska jakim ulegaja + przyklady
- rezonans akustyczny
- natezenie dzwieku, halas - jego skutki i zapobieganie

Wiem ze cholernie duzo, ale mam jutro z tego klasowke i wychodzi na to ze nigdzie nie mam tego zapisanego tak bym zrozumial - zeszyt i podrecznik nie po ludzku, wikipedia - jezyk na pewno nie z Ziemi.

PS. prosze o ew. wzory

Mam problem z zadaniem więc proszę o pomoc.

Plac zabaw dla dzieci ma kształt kwadratu o bokach 40m, wzdłuż przekątnych placu położono chodnik. Wiedząc, że pole tego chodnika stanowi 20% placu oblicz jego szer. Wynik podaj w cm.

Z góry thx :)

20070930155601

witajcie. pytanko: znalazłby się ktoś kto czytał księge Hioba i będzie potrafił potrafił argumenty przyjaciłoł Hioba "na każdy temat" (tak nam pani prof. powiedziała). z gry dziękuje ; )

Dnia 30.09.2007 o 16:46, pizmak666 napisał:

witajcie. pytanko: znalazłby się ktoś kto czytał księge Hioba i będzie potrafił potrafił argumenty
przyjaciłoł Hioba "na każdy temat" (tak nam pani prof. powiedziała). z gry dziękuje ; )

Zapewne chodzi o to, że przyjaciele Hioba uważali, że musiał zrobić coś bardzo złego skoro spotkały go takie nieszczęścia. Na każde tłumaczenia odpowiadali, że musiał zgrzeszyć skoro Bóg tak ko pokarał, a tak nie było.

Dnia 30.09.2007 o 19:31, Adidas66 napisał:

Zapewne chodzi o to, że przyjaciele Hioba uważali, że musiał zrobić coś bardzo złego skoro
spotkały go takie nieszczęścia. Na każde tłumaczenia odpowiadali, że musiał zgrzeszyć skoro
Bóg tak ko pokarał, a tak nie było.

no dzięki. tzn tyle mniej więcej to się domyślałem, a tu chodzi o pare argumentów (to jest tylko 1)...
niemniej dzięki ; )

Czy jest tu jakiś spec od języka niemieckiego? ^^
Was kan man im [Sommer, Herbst, Winter, Frühling] machen?
Po 2 zdania do każdej pory roku. Na jutro

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować