Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Nie no, oczywiście, jestem Ci bardzo wdzięczny :D Dałeś mi niezłe przykłady, które zamierzam wykorzystać ... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę... oczywiście ukazuje ona moje totalne lenistwo. Możecie mnie zbluzgać, możecie olać, bądź możecie ugościć i przyjąć. Jak ktoś chce to może potrenować język niemiecki ^^. Mam zadanie... 30 zdań w czasie przeszłym o moim przebytym weekendzie. Dopiero przeszły zaczynamy więc same najprostsze przykłady.. np jeździć na rowerze, grać w komputer, pójść do..kina alboco. Jakbyście przynajmniej pare wymyślonych zdań zamieścili to by mi to pracę ułatwiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:55, Unser Fuhrer napisał:

Mam prośbę... oczywiście ukazuje ona moje totalne lenistwo. Możecie mnie zbluzgać, możecie
olać, bądź możecie ugościć i przyjąć. Jak ktoś chce to może potrenować język niemiecki ^^.
Mam zadanie... 30 zdań w czasie przeszłym o moim przebytym weekendzie. Dopiero przeszły zaczynamy
więc same najprostsze przykłady.. np jeździć na rowerze, grać w komputer, pójść do..kina alboco.
Jakbyście przynajmniej pare wymyślonych zdań zamieścili to by mi to pracę ułatwiło :)

No nie ładnie masz takiego nicka i nie chcesz robić zadań z niemca?
Jak dasz te zdania po polsku to Ci napiszę je po niemiecku. Nie chce mi się wymyślać jeszcze po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać na WOS prasówkę. A właściwie dwie ;) Wie ktoś jak to napisać? Podpowie ktoś jakiś temat? Jednym pewnie mogłyby być wybory parlamentarne, a drugim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:33, Damian14BO napisał:

Muszę napisać na WOS prasówkę. A właściwie dwie ;) Wie ktoś jak to napisać? Podpowie ktoś jakiś
temat? Jednym pewnie mogłyby być wybory parlamentarne, a drugim?


prasówkę pisze się z reguły z danego okresu czasu, np. z tygodnia :) To zależy od nauczyciela, ale głównie trzeba to jakoś zwęzić konkretnie i potem np. w 5 minut przeczytać/zaprezentować :)
Po drugie, prasówki pisze się np. na temat polityki krajowej, zagranicznej, gospodarki w kraju i poza nim, takie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:33, Damian14BO napisał:

Muszę napisać na WOS prasówkę. A właściwie dwie ;) Wie ktoś jak to napisać? Podpowie ktoś jakiś
temat? Jednym pewnie mogłyby być wybory parlamentarne, a drugim?


Ja pisząc prasówki zawierałem w nich po trzy najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, oczywiście najbardziej w cenie były informacje o polityce, ale i innymi też nikt nie gardził ;) Tylko nie pisz o sporcie...
Apropo tematu, wejdź na jakąś stronę z informacjami i zobacz o czym piszą, na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wchodziłem na Onet czy inna Interię następnie do archiwum i brałem po najważniejszej informacji z każdego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 17:34, Forgotten napisał:

Mam problem ze znalezieniem wzoru na średnie przyspieszenie;P pomoże ktoś?


a=(zmiana*)V/t

*tu powinna być grecka alfa

Na ludzki, zmiana prędkości przez czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 17:43, Mr.M napisał:


> *tu powinna być grecka alfa

A nie aby delta? :P Taki "trójkącik" ? :P


Chodziło mi o trójkącik właśnie, nie wiem czemu ostatnio zawsze myli mi się alfa z deltą, tzn. piszę dobrze, tylko źle nazywam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.
"Rano wstałem i umyłem zęby. Zjadłem śniadanie. Poszedłem do kina. Obejżałem film. Poszedłem do parku. Wróciłem do domu. Poszedłem na spacer z moim psem. Wróciłem do domu (:P). Odrobiłem lekcje. Jeździłem na rowerze. Jeździłem na koniu. Poszedłem pływać. Biegałem w parku. Poszedłem na spacer. Spotkałem przyjaciół. Rozmawiałem z przyjaciółmi. Grałem w piłkę nożną z przyjaciółmi. Poszedłem do teatru. Wróciłem do domu. Uczyłem się Angielskiego. Uczyłem się matematyki. Uczyłem się biologii. Wypiłem sok pomarańczowy. Czytałem książkę. Oglądałem telewizję. Grałem w komputer. Umyłem się. Zjadłem kolację. Poszedłem spać"
takie coś w zupełności wystarczy. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Morgen bin ich aufgestanden und habe die Zähne geputzt.
Ich habe das Frühstück gegessen.
Ich bin ins Kino gegangen.
Ich habe mir einen Film angesehen.
Ich bin in den Park gegangen.
Ich bin nach Hause zurückgekehrt.
Ich bin mit meinem Hund spazieren gegangen.
Ich bin nach Hause zurückgekehrt.
Ich habe Hausaufgabe gemacht.
Ich bin Rad gefahren.
Ich bin geritten.
Ich bin schwimmen gegangen.
Ich bin im Park gelaufen.
Ich bin spazieren gegangen.
Ich habe Freunde getroffen.
Ich habe mit den Freunden gesprochen.
Ich habe mit den Freunden Fußball gespielt.
Ich bin ins Theater gegangen.
Ich bin nach Hause zurückgekehrt.
Ich habe Englisch gelernt.
Ich habe Mathe gelernt.
Ich habe Biologie gelernt.
Ich habe Orangensaft getrunken.
Ich habe ein Buch gelesen.
Ich habe ferngesehen.
Ich habe Computer gespielt.
Ich habe mich gewaschen.
Ich habe Abendessen gegessen.
Ich bin schlafen gegangen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować