Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Się zgadzam. Raz chciałem się poduczyć niemieckiego więc wszedłem na jakąś polską stronę. Tam były opisane działy po... niemiecku (w sensie nazwy działów) i kompletnie nie wiedziałem czego chce się uczyć... musiałem kilka działów przejrzeć żeby znaleźć to co przerabiam. Obecnie moja średnia z niemieckiego się podnosi tylko dla tego że...mam pomoce naukowe na kartkówkach ;)
Master Miroy -->
http://pl.wikipedia.org/wiki/Esej
http://sciaga.szkola.net/?tree=4&id=2
http://portalwiedzy.onet.pl/55826,,,,esej,haslo.html
http://www.bryk.pl/jak_pisa%C4%87/esej.html
Mam nadzieję iż pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy...
Szukam scenariusz jasełek... Nie musi być zbyt skomplikowany, jak by ktoś miał po niemiecku bo byłoby super...
Ale chociaż, żeby ktoś mi poradził gdzie to można znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 19:43, .Sabina. napisał:

Potrzebuję pomocy...
Szukam scenariusz jasełek... Nie musi być zbyt skomplikowany, jak by ktoś miał po niemiecku
bo byłoby super...
Ale chociaż, żeby ktoś mi poradził gdzie to można znaleźć...


W google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 19:46, Robert'cik napisał:

W google.


Tyle to ja wiem - po prostu myślałam, że ktoś miał już takie coś i ma sprawdzony scenariusz... A nie mam za bardzo czasu żeby każdy w necie czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:20, Los Emilos napisał:

Potrzebuje pomocy z sprawdzeniem czy ten algorytm nie zawiera żadnego błędu http://img132.imageshack.us/img132/9776/schemat1pb5.jpg


to nie zadziała, załóż że a jest większe od b i c ale mniejsze od d i zdaniem tego algorytmu największe będzie a.
To samo będzie jeśli b jest większe od a i d ale mniejsze od c to i tak b będzie zdaniem algorytmu największe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:20, Los Emilos napisał:

Potrzebuje pomocy z sprawdzeniem czy ten algorytm nie zawiera żadnego błędu http://img132.imageshack.us/img132/9776/schemat1pb5.jpg

Najlepszą metodą na sprawdzenie poprawności algorytmu jest jego wykonanie. Możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy w programie - po prostu zbuduj schemat blokowy (program powinieneś mieć na płycie dołączonej do podręcznika) taki jak narysowałeś. Następnie wybierz kilka kombinacji liczb i sprawdź, czy działa. Drugi na kartce - podobnie jak w programie, tylko że w tym wypadku to Ty jesteś programem. W oby przypadkach zwróć uwagę na kombinacje typu 1,2,3,4; 1,2,4,3; 1,2,2,4,3 itp. Im więcej kombinacji sprawdzisz tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze, może ktoś mi pomoże z pewnym zadankiem, mianowicie potrzebuję artykułu o powiązaniach kultury jakiegoś kraju z biznesem, tzn. co trzeba wiedzieć o kulturze danego państwa aby przy spotkaniu biznesowym nie strzelić gafy, np. w Emiratach Arabskich nie można jeść lewą ręką itp. oraz w ogóle różne ciekawostki o kulturze związane oczywiście z biznesem. :) Może być po angielsku, a nawet fajnie jakby było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już poprawiłem i 5 dostałem. Mam jeszcze taki problem ponieważ chcąc obliczyć pierwiastek z jakieś liczby to wpisuje się w bloku operacyjnym np. C:=sqrtA a jak to wygląd chcąc obliczyć potęgę n-tego stopnia? Jak by wyglądał schemat aby obliczyć potęgę z dowolnej liczby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trudne zadanie z angielskiego :/ Muszę zrobić zadanie 6 i napisać w podobnym stylu jak jest zadanie 5 powyżej. Załączam zdjęcie, proszę o pomoc.

20071119161110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:11, 143872 napisał:

Mam trudne zadanie z angielskiego :/ Muszę zrobić zadanie 6 i napisać w podobnym stylu jak
jest zadanie 5 powyżej. Załączam zdjęcie, proszę o pomoc.


Banał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehkem, otóż mam jakieś zwalone zadanie z Polskiego...

4. Przymiotniki z grupy (a) połącz z rzeczownikami z grupy (b), tworząc poprawne związki wyrazowe.:
a) pasażerski, przybrzeżny, handlowy, żeglowny, wojenny
b) flota, statek, szlak, okręt, żegluga.

No normalnie nienormalne, bo nie da się tego złożyć, może wy coś z tego sklecicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:17, Bluray napisał:

Banał...


Zgadzam się w 100%, że to banał. Nic w tym trudnego. Ja w LO miałem na każdą lekcję pisać jakieś krótkie wypracowanie (ale znacznie trudniejsze niż takie coś) i jakoś sobie radziłem. Każdy może to zrobić, wystarczy chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę pomóżcie mi to zrobić z maty bo już zapomniałem pierwsze to jest
Rozwiąż nierówności i zaznacz je na osi
-2/3x >/ 2
odrazu wytłumaczę -2/3 to ułamek >/ to jest znak większe bądź równe

2x-3/6 - 2x-1/2 </ 1
I I I
ułamek ułamek większe bądź równe

9(x-2)(x+3) < (3x-2)2 +5
I
to jest do potęgi (3x-2)2 a nie mnożenie


i rozwiąż układ równań metoda graficzną

2x-y=7
4x-2y=14


Proszę pomóżcie mi bo już wszystko zapomniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statek pasażerski,
Szlak przybrzeżny,
Żegluga przybrzeżna,
Okręt handlowy,
Statek handlowy,
Okręt żeglowny,
Szlak żeglowny,
Okręt wojenny,
Statek wojenny,
Flota wojenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 17:04, Jaki Ganh1 napisał:

Ehkem, otóż mam jakieś zwalone zadanie z Polskiego...

4. Przymiotniki z grupy (a) połącz z rzeczownikami z grupy (b), tworząc poprawne związki wyrazowe.:
a) pasażerski, przybrzeżny, handlowy, żeglowny, wojenny
b) flota, statek, szlak, okręt, żegluga.

No normalnie nienormalne, bo nie da się tego złożyć, może wy coś z tego sklecicie.

Ja jedynie mogę powiedzieć, że "okręt wojenny" jest poprawnym związkiem (nie ma statków wojennych chyba, ani okrętów handlowych/pasażerskich).
Wydaje mi się, że będzie tak:

-okręt wojenny
-szlak handlowy
-statek pasażerski
Te 3 są dość utarte i często je widziałem, więc raczej będzie OK
-żegluga przybrzeżna? Nie jestem pewien, tak samo jak tego co zostanie - flota żeglowna? Może w słowniku sprawdż

Zależy też, czy można powtarzać słowa? Choć i jednych i drugich jest 5, więc wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 17:23, mattex napisał:

mam prośbę pomóżcie mi to zrobić z maty bo już zapomniałem pierwsze to jest
Rozwiąż nierówności i zaznacz je na osi
-2/3x >/ 2
odrazu wytłumaczę -2/3 to ułamek >/ to jest znak większe bądź równe

Podziel obie strony równania przez współczynnik przy X (innymi słowy - pomnóż przez odwrotność).
>= (lepiej tak to zapisać niż >/) zaznaczasz zamalowaną kropką na osi (samo > - pustą kropką)

Dnia 19.11.2007 o 17:23, mattex napisał:

2x-3/6 - 2x-1/2 </ 1
I I I
ułamek ułamek większe bądź równe

Mnożysz wszystko przez 6 (największy mianownik) - potem x na jedną stronę, liczby na drugą, i masz takie samo zadanie jak w pierwszym.

Dnia 19.11.2007 o 17:23, mattex napisał:

9(x-2)(x+3) < (3x-2)2 +5
I
to jest do potęgi (3x-2)2 a nie mnożenie

Wymnóż wszystko i grupuj X^2 osobno, X osobno, liczby - osobno. X^2 w tym wypadku się skrócą

Dnia 19.11.2007 o 17:23, mattex napisał:

i rozwiąż układ równań metoda graficzną

2x-y=7
4x-2y=14

wylicz y z pierwszego równania i z drugiego. Mają równania linii po prostu rysujesz je obie w układzie współrzędnych i odczytujesz punkt przecięcia się tych linii...

Dnia 19.11.2007 o 17:23, mattex napisał:

Proszę pomóżcie mi bo już wszystko zapomniałem

Mam nadzieję, że taka pomoc Ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 17:04, Jaki Ganh1 napisał:

Ehkem, otóż mam jakieś zwalone zadanie z Polskiego...

4. Przymiotniki z grupy (a) połącz z rzeczownikami z grupy (b), tworząc poprawne związki wyrazowe.:
a) pasażerski, przybrzeżny, handlowy, żeglowny, wojenny
b) flota, statek, szlak, okręt, żegluga.

No normalnie nienormalne, bo nie da się tego złożyć, może wy coś z tego sklecicie.



Statek pasażerski, flota wojenna, szlak handlowy, okręt żeglowny, przybrzeżna żegluga. Chyba tak;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować