Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2007 o 18:13, przemas15 napisał:

Pewnie dobrze wielkie dzięki musisz być dobry z chemii


?? dobry ? przecie to podstawa jest... wodorotlenek + kwas = sól + woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 17:53, pizmak666 napisał:

2Na OH + H2SO4 ----- 2NaSO4 + H2O
Cu + HCL------- CuCl + H2
3Ca OH+2H Po4----- Ca3(PO4)2 + H2O


Źle. Pomijam stechiometrię. Przede wszystkim Cu nie wypiera wodoru z HCl. Reakcja ta nie zachodzi.
W pierwszej reakcji:
2NaOH + H2SO4 -> Na2SO4 + 2H2O
A reakcja trzecia:
3CaOH + H3PO4 -> Ca3(PO4)2(osad) + 3H2O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 18:25, pizmak666 napisał:

no to nie poszło mi tak źle :P

No nie wiem.. Każda reakcja miała błędy ;]

Dnia 28.11.2007 o 18:25, pizmak666 napisał:

a przemas15 napisał że jestem dobry z chemii :P

Hm. Gratuluję w takim razie -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z angielskim. Tylko się nie śmiejcie ;)

Muszę napisać dialog na 3/4 strony A5, takiej z zeszytu, i dialog ten musi być w czasach Past Simple i Past Continous. Ma być to mieszanka tych czasów. Temat dialogu dowolny, byleby był.
Z racji tego, ze jestem bardzo słaby z angielskiego proszę was o pomoc, nie chciałbym dostać kolejnej jedynki a z moimi możliwościami jest to prawdopodobne.

Z góry dziękuję za pomoc w przygotowaniu dialogu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę znaleźć coś o zamkach w Prudniku, Białej(Dolny Śląsk) i w Karpnie(zamek Karpenstein/Karpień)... po niemiecku:/.

Nie ma to być tłumaczone, ino skopiowane z jakiejś strony. Ale szukałem szukałem, co najwyżej o samych mieścinach znajdywałem, a na forach niemieckich siedzieć niezbyt mam siłę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 19:54, BioZ napisał:

Muszę znaleźć coś o zamkach w Prudniku, Białej(Dolny Śląsk) i w Karpnie(zamek Karpenstein/Karpień)...
po niemiecku:/.

Nie ma to być tłumaczone, ino skopiowane z jakiejś strony. Ale szukałem szukałem, co najwyżej
o samych mieścinach znajdywałem, a na forach niemieckich siedzieć niezbyt mam siłę...


A szukałeś na www.wikipedia.de ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:02, Frytkasis napisał:

> Muszę znaleźć coś o zamkach w Prudniku, Białej(Dolny Śląsk) i w Karpnie(zamek Karpenstein/Karpień)...

> po niemiecku:/.
>
> Nie ma to być tłumaczone, ino skopiowane z jakiejś strony. Ale szukałem szukałem, co najwyżej

> o samych mieścinach znajdywałem, a na forach niemieckich siedzieć niezbyt mam siłę...


A szukałeś na www.wikipedia.de ?


Czy ktoś mi pomoże czego nie ma Tryb Oznajmujący (orzekający)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:20, MiNiKoLo napisał:

Czy ktoś mi pomoże czego nie ma Tryb Oznajmujący (orzekający)

Czego nie ma oznajmujący, a mają dwa pozostałe (pytający i rozkazujący)?? Hmm, może nie mają specjalnego znaku kończącego takie zdanie (pytające ma ? , a rozkazujące !). Albo nie ma adresata (jak zdanie rozkazujące)?? Musiałbyś bardziej uściślić pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:26, Erton napisał:

> Czy ktoś mi pomoże czego nie ma Tryb Oznajmujący (orzekający)
Czego nie ma oznajmujący, a mają dwa pozostałe (pytający i rozkazujący)?? Hmm, może nie mają
specjalnego znaku kończącego takie zdanie (pytające ma ? , a rozkazujące !). Albo nie ma adresata
(jak zdanie rozkazujące)?? Musiałbyś bardziej uściślić pytanie


Znak ma to jest kropka ;) Ale rzeczywiście mógłbyś uściślić pytanie MiNiKoLo ;)


A czy ktoś mi pomoże w moim zadaniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[P] - Peter
[J] - Jane

[P]: Did you see that new film directed by Steven Spielberg ?
[J]: No i didn''t. Was it good ?
[P]: It wasn''t good. It was superb !
[J]: What the plot is talking about ?
[P]: It''s about young man, who was trying to get to the best football team.
[J]: Did he succeed ?
[P]: At the beginning, no, because doctors dedected that he have asthma. He decided not to give up and he was trying to proove, that having an asthma isn''t a big obstacle.
[J]: Did president of this club belive him ?
[P]: He doubt, but finally he decided to let him play. Futhermore he bought him the cures for his disease.
[J]: What is the point ?
[P]: The point is to never give up and to always defend own rightnesses.
[J]: Well, I must see this movie then.
[P]: Can i go with you ?
[J]: Second time ?!
[P]: Of course. It was the best movie i''ve ever seen !
[J]: Ok then. Will monday be good ?
[P]: Yes.
[J]: So we are arranged ?
[P]: It seems we are.
[J]: So, bye.
[P]: Bye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:35, LuQeMaStEr napisał:

[P] - Peter
[J] - Jane

[P]: Did you see that new film directed by Steven Spielberg ?
[J]: No i didn''t. Was it good ?
[P]: It wasn''t good. It was superb !
[J]: What the plot is talking about ?
[P]: It''s about young man, who was trying to get to the best football team.
[J]: Did he succeed ?
[P]: At the beginning, no, because doctors dedected that he have asthma. He decided not to
give up and he was trying to proove, that having an asthma isn''t a big obstacle.
[J]: Did president of this club belive him ?
[P]: He doubt, but finally he decided to let him play. Futhermore he bought him the cures for
his disease.
[J]: What is the point ?
[P]: The point is to never give up and to always defend own rightnesses.
[J]: Well, I must see this movie then.
[P]: Can i go with you ?
[J]: Second time ?!
[P]: Of course. It was the best movie i''ve ever seen !
[J]: Ok then. Will monday be good ?
[P]: Yes.
[J]: So we are arranged ?
[P]: It seems we are.
[J]: So, bye.
[P]: Bye.


Dziękuję ;) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :) Dla pewności poprosiłbym jakiegoś forumowicza o sprawdzenie poprawności gramatycznej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze z angielskiego napisać około strony o jakiejś ulubionej rzeczy/przyjacielu/filmie. Może mi ktoś pomóc ? Mam jeszcze użo zadane z matmy i polskiego ale z tym to sobie raczej poradzę ale z angielskim bym prosił o pomoc bo mam jeszcze kartkówkę i chciałbym się pouczyć trochę ;) Nie jest to takie trudne mam nadzieję że ktoś mi pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:51, 143872 napisał:

Musze z angielskiego napisać około strony o jakiejś ulubionej rzeczy/przyjacielu/filmie. Może
mi ktoś pomóc ? Mam jeszcze użo zadane z matmy i polskiego ale z tym to sobie raczej poradzę
ale z angielskim bym prosił o pomoc bo mam jeszcze kartkówkę i chciałbym się pouczyć trochę
;) Nie jest to takie trudne mam nadzieję że ktoś mi pomoże ;)


Tryby Czasownika są trzy oznajmujący(orzekający) przypuszczający i Rozkazujący, tryb rozkazujący nie ma czasów i rodzajów, tryb przypuszczający nie ma czasów, a niewiem czego tryb orzekający nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One’s of my best films is “How to lose a guy in ten days” with Kate Hudson and Matthew McConaughey. This film is directed by Donald Petrie and written by Michele Alexander. A fairly typical romantic comedy.
The film tells the story of journalist Andie Anderson, who works for Composure magazine. She works as the "How to..." girl and is getting bored of it, wishing that she could write more political pieces. She soon finds herself writing an article called "How To Lose A Guy in 10 Days." Andie is told she will date a man and do all the things that women tend to do wrong when they are in relationships.At the same time, advertising executive Benjamin Barry tells his boss that he can make a woman fall in love with him in just ten days. If he succeeds, he gets to do the advertising for the new diamond company account his boss has power over.As misfortune would have it, Andie and Ben meet that night and start their quests without the other being aware. This leads to strange goings-on in their relationship before the end of the film and all is discovered.
I like this movie very much, because it’s very funny. When I’m depresed I watch it and I laugh then. Thinks which doing Andy to her man are so stuppid and idiotic. She really doesn’t want to be with him.

Nie wiem czy to jest dobrze, ale mógłbyś sprawdzić, nie pisałem tego ja ;) Ale mam nadzięję, ze pomogłem :)

MiNiKoLo: tryb orzekający nie ma rodzaju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować