Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2008 o 13:19, wip_01 napisał:

A korzystając z okazji ze musiałem to napisać, dopisze coś.
Miałby ktoś może jakieś ciekawe pomysły które mogę zawrzeć w wypracowaniu nt. Co ze szlacheckiej
Polski przetrwało i ma racje bytu (potrzebne)? Mam parę pomysłów ale chciałbym ciut rozszerzyć
to. Moze ktoś będzie wiedział to z góry dziękuję :)


Na pewno słynne polskie pijaństwo :) Wiadomo przecież, jak w dawnej Polsce szlachta i duchowieństwo traktowało alkohol. Na pewno z tych okresów zajadłe żarty i dowcipy (nie mniej na pewno wiele z nich powstało podczas biesiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bryłka lodu (gęstość 0,9 g/cm3) pływa całkowicie zanurzona w naczyniu, w którym nad warstwą wody (gęstość 1,0 g/cm3) znajduje się grubsza od bryłki warstwa nafty (gęstość 0,8 g/cm3). Jaka część objętości bryłki znajduje się ponad granicą woda–nafta?


Oto moja praca domowa ;]
Wytłumaczy ktoś? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzór na pole trójkąta a*h/2 tak więc

a*8/2=32
a=32/4
a=8 - bok KL

Dalej to już Pitagoras
a[2]+b[2]=c[2]

4[2]+8[2]=c[2]
c= pierwiastek z 80

L= 8+2*pierwiatek z 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Mam jutro sprawdzian z zadań,a jednego nie jestem pewien czy mam dobrze zrobione.Prosiłbym o odpowiedz na to zadanie:
Magnez łączy się z chlorem w stosunku wagowym 1:3.Oblicz
A) ile magnezu można spalić w 15 g chlorku,
B) ile powstanie w tej reakcji chlorku magnezu.
Jeszcze jedna prośba,jutro piszemy rozprawkę na lekcji z epoki średniowiecza.Czy zna ktoś z tej epoki przykładowe tematy (może pani nam taki zada) (3 klasa gimnazjum).Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz: 32cm2=1/2 *8*a
32cm2=4a/:4
a=8cm2
Więc jak podstawa (odcinek) może mieć 8cm2 ?? Rozumiem 8cm ale nie 8cm2.
Dlatego nie wiem jak to zrobić, może jakiś ja błąd robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie zadanka 2...
W polsce produkuje się 284 km kwadratowe tkanin bawełnianych rocznie.
Przypuśćmy, że całą roczną produkcję wykonano w postaci jednej tkaniny o szerokości 140cm. Ile razy można by tą tkaniną opasać ziemię? (ob. równika wynosi ok. 40000km).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 18:30, Rutrar napisał:

takie zadanka 2...
W polsce produkuje się 284 km kwadratowe tkanin bawełnianych rocznie.
Przypuśćmy, że całą roczną produkcję wykonano w postaci jednej tkaniny o szerokości 140cm.
Ile razy można by tą tkaniną opasać ziemię? (ob. równika wynosi ok. 40000km).


Można by opasac ziemię 4 razy.

Napisac obliczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoc pilnie potrzebna. Muszę na jutro napisać notatkę n.t " Na czym polega tragizm Boksera" na podstawie książki G. Orwella " Folwark Zwierzęcy". Za nic nie wiem jak i o czym napisać. Możecie mi dać chociażby jakąś poszlakę. Z góry dziękuję.

PS : To ma być notatka, a nie jakieś obszerne wypracowanie ;) Mówię, aby nikt się do mnie nie rzucał, że wypracowania nie będzie pisał ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 18:58, LuQeMaStEr napisał:

Pomoc pilnie potrzebna. Muszę na jutro napisać notatkę n.t " Na czym polega tragizm Boksera"
na podstawie książki G. Orwella " Folwark Zwierzęcy". Za nic nie wiem jak i o czym napisać.
Możecie mi dać chociażby jakąś poszlakę. Z góry dziękuję.

PS : To ma być notatka, a nie jakieś obszerne wypracowanie ;) Mówię, aby nikt się do
mnie nie rzucał, że wypracowania nie będzie pisał ... :D


Boxer zasłużył się dla folwarku ciężką, często wyczerpującą jego siły pracą za czasów panownaia Snowballa. Był poważany wśród zwierżąt i bardzo ciężko pracował dla ogółu. Kiedy Snowballa na stanowisku szefa folwarku zastąpił Napoleon, wszystko się zmieniło. Owszem Boxer wciąż ciężko pracował, lecz nie zostawał hojnie wynagradzany przez Napoleona. Gdy po raz kolejny zburzono wiatrak, Napoleon zaczął usuwać niepotrzebne i stare zwierzęta. Wśród nich znalazł się Boxer, który mimo swojej pracy, poświęcenia dla folwarku i zasług został wywieziony na końską jatkę.

To tak z grubsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Uratowałeś mnie :) Biorę sie za pisanie ... :D

PS : Wszedłem na Twojego GS'a i ... zauważyłem, że masz tą samą datę urodzenia co ja :) Pewnie też to niedawno omawialiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 19:09, LuQeMaStEr napisał:

Wielkie dzięki. Uratowałeś mnie :) Biorę sie za pisanie ... :D


Spoko, od tego tu jesteśmy :D

EDIT: Hoho :D Jedyni(prawie) i niepowtarzalni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 18:58, LuQeMaStEr napisał:

Pomoc pilnie potrzebna. Muszę na jutro napisać notatkę n.t " Na czym polega tragizm Boksera"
na podstawie książki G. Orwella " Folwark Zwierzęcy". Za nic nie wiem jak i o czym napisać.
Możecie mi dać chociażby jakąś poszlakę. Z góry dziękuję.

PS : To ma być notatka, a nie jakieś obszerne wypracowanie ;) Mówię, aby nikt się do
mnie nie rzucał, że wypracowania nie będzie pisał ... :D


O ile dobrze pamiętam Bokser to był koń. Z tego co pamiętam pracował on przy budowie młyna, który został zniszczony, a później znów go odbudowywał. Pracował tak ciężko, aż padł z wycieńczenia i na koniec zamiast do szpitala jak zapewniały świnie został zabrany do rzeźni. Ten tragizm polega chyba na wyzyskiwaniu go przez świnie i niepotrzebnym wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 18:05, Sebaal napisał:

Dzień dobry.Mam jutro sprawdzian z zadań,a jednego nie jestem pewien czy mam dobrze zrobione.Prosiłbym
o odpowiedz na to zadanie:
Magnez łączy się z chlorem w stosunku wagowym 1:3.Oblicz
A) ile magnezu można spalić w 15 g chlorku,
B) ile powstanie w tej reakcji chlorku magnezu.
Jeszcze jedna prośba,jutro piszemy rozprawkę na lekcji z epoki średniowiecza.Czy zna
ktoś z tej epoki przykładowe tematy (może pani nam taki zada) (3 klasa gimnazjum).Z góry
thx.


My mieliśmy coś takiego, tyle że to była charakterystka z elementami rozprawki: Który historyczny władca mógłby być przykładem dla współcześnie rządzących. Podaj przynajmniej dwa argumenty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 18:58, LuQeMaStEr napisał:

Pomoc pilnie potrzebna. Muszę na jutro napisać notatkę n.t " Na czym polega tragizm Boksera"
na podstawie książki G. Orwella " Folwark Zwierzęcy". Za nic nie wiem jak i o czym napisać.
Możecie mi dać chociażby jakąś poszlakę. Z góry dziękuję.

PS : To ma być notatka, a nie jakieś obszerne wypracowanie ;) Mówię, aby nikt się do
mnie nie rzucał, że wypracowania nie będzie pisał ... :D


Jeśli można spytać to w której Ty jesteś klasie? ;>

Tragizm Boksera polegał mniej więcej na tym, że pracował całym sercem i ciałem
dla swojego "kraju" (znaczy Folwarku). Nie zważał na to, że może sobie zdrowie
uszkodzić ciągle "pracując coraz więcej" (jego głównycm hasłem było: "Będę pracował jeszcze
więcej"). Głównie jego praca przyczyniała się do rzekomego dobrobytu w Folwarku, a zwłaszcza
przy budowie wiatraka. A kiedy "zachorował" (bo się przewrócił pod ciężarem kamieni) Napoleon
bez skrupułów sprzedał go do końskiej jatki. Mimo wszystkiego co zrobił i tak go sprzedali. I oto
tragizm boksera. Nie będę Ci wypracowania pisał, ale masz wszystko co trzeba w nim zawrzeć.
Ponaciągaj trochę i ładnie zapakuj co Ci napisałem. A tak w ogóle to na ile masz to napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 19:13, lordrafalf napisał:

Jeśli można spytać to w której Ty jesteś klasie? ;>


Ja chodzę do III gimn. ;)
A co do pracy - to ma być notatka na 0,5 - 1 stronę

Amadeusz1, dannik, lordlafalf - wielkie dzięki wam wszystkim za pomoc. Teraz tylko to posklejam i 5 murowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować