Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Hi.
Jaka jest podstawowa jednostka pola (s)? Chyba mm2 (kwadratowe)[?], ale nie jestem pewien.
Podobnie sprawa ma się z gęstością... czyżby d=g/dm3 (sześcienny)?
Może ktoś z was zna stronę gdzie jest to wszystko wypisane? Pilnie potrzebuje a nie mogę znaleźć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 16:08, Forgotten napisał:

Hi.
Jaka jest podstawowa jednostka pola (s)? Chyba mm2 (kwadratowe)[?], ale nie jestem pewien.

Podobnie sprawa ma się z gęstością... czyżby d=g/dm3 (sześcienny)?
Może ktoś z was zna stronę gdzie jest to wszystko wypisane? Pilnie potrzebuje a nie mogę
znaleźć:(

W jednostakar miar SI zdecydowanie m2 i chyba w ogóle metry, sześcienne też. Poszukaj na google, ono naprawdę nie gryzie ;d
http://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_SI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba jestem w 1 gimnazjum i nie moge sobie poradzić z następującym zadaniem:

Hrabia Barszczyk wezwał swoich poddanych do zbierania grzybów.

Ogłaszam grzybobranie! Za każdy przyniesiony mi grzyb jadalny zapłacę talara, ale za każdy grzyb trujący odbiorę 3 talary.

Antek przyniósł hrabiemu 50 grzybów i zarobił 18 talarów. Ile zebrał grzybów jadalnych, a ile trujących?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 18:17, łehehemati napisał:

Wielka prośba jestem w 1 gimnazjum i nie moge sobie poradzić z następującym zadaniem:

Hrabia Barszczyk wezwał swoich poddanych do zbierania grzybów.

Ogłaszam grzybobranie! Za każdy przyniesiony mi grzyb jadalny zapłacę talara, ale
za każdy grzyb trujący odbiorę 3 talary.


Antek przyniósł hrabiemu 50 grzybów i zarobił 18 talarów. Ile zebrał grzybów jadalnych,
a ile trujących?

y-jadalne x - trujące

y+x = 50
y * 1 + x * (-3) = 18

x=50-y
y+[(50-y)*(-3)]=18 ----> y - 150 + 3y=18
4y=168
y=42 tak więc X= 8

Jesli potrzebujesz bym ci to wytłumaczył to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc w ten sposób że na Wikipedii jest parę ( dosłownie ) zdań o tym, jak potrzebujesz więcej to zapytaj innych / poczekaj trochę bo ja tak średnio w tym temacie jestem obeznany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 18:59, kedzior141 napisał:

Mam pracę domową z religii.
Niech mi ktoś napisze kilka zdań o licznych uzdrowiniach pana Jezusa ok?


( może i nie mam zdań, ale ... ;P )
łap stronkę --- masz tam dłuuuugaśny spis ''Mocy Jezusa'' ...
czyli wszystko co cudem zrobił - uzdrowienia, chodzenie po wodzie, itp. itd. ;PP
Przy każdym np. uzdrowieniu masz przypisane albo o co chodziło, albo adres do fragmentu Ewangelii ;]] - chwilę poszukasz, pozmieniasz zdania i masz zadanie domowe zrobione :)

http://www.whoisjesus-really.com/polish/muscled2.htm

btw. heh ... widzę, że już zadania z religii to "codzienność " :P ... teraz jak się do średniej liczy ( przynajmniej u mnie w szkole ) to się katechetki uczepiły ... ja i tak prawie w ogóle tych zadań nie robię, bo cały czas zapomina sprawdzić ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobić wykres funkcji T=f(l) - zależność okresu drgań wahadła od jego długości. Drugi wykres jest podobny, tylko że zamiast długości jest pierwiastek z długości. W excelu (dokładnie to w Open Office) mam wpisane wartości T i l. Co dalej zrobić, żeby otrzymać wykres funkcji? Dla ułatwienia dodam, że próbowałem wstawić wykres, ale nie mogę zdefiniować osi X. Wychodziły mi dwie linie, a powinna jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadania dla chemika, bardzo proszę o pomoc, koleżanka ładnie prosi;]

1.Oblicz stężenie procentowe roztworu etanolu, w którym na 1 cząsteczkę etanolu przypada 9 cząsteczek wody.
2.Oblicz stężenie procentowe roztworu etanolu, który otrzymano przez rozpuszczenie 8 g etanolu w 12 g wody.
3.Ile gramów jodu należy rozpuścic w etanolu, aby powstało 80 g 3-procentowego roztworu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne zadanie z fizyki do rozwiązania. Jest to zadanie dodatkowe (na ocenę ^^), jednak nie mogę wpaść, jak je zrobić... Czy ktoś mógłby mi zrobić i zapisać te wszystkie obliczenia? :)
Zad. Z jaką siłą człowiek o masie 75 kg naciska na podłogę windy, która rusza do góry z przyspieszeniem 2 m/s^2, a z jaką, gdy z takim samym co do wartości przyspieszeniem rusza w dół?
Z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 16:42, kedzior141 napisał:

Mam zadania dla chemika, bardzo proszę o pomoc, koleżanka ładnie prosi;]

1.Oblicz stężenie procentowe roztworu etanolu, w którym na 1 cząsteczkę etanolu przypada
9 cząsteczek wody.
2.Oblicz stężenie procentowe roztworu etanolu, który otrzymano przez rozpuszczenie 8
g etanolu w 12 g wody.
3.Ile gramów jodu należy rozpuścic w etanolu, aby powstało 80 g 3-procentowego roztworu?



zwykla matma.

1. 1+9=100%, 1=x%, x=1*100/10=10%
2. 8+12=100%, 8=x%, x=8*100/20=40%
3. 80=100%, x=3%, x=80*3/100=2.4g, 80-2.4=77.6g => nalezy rozpuscic 2.4 grama jodu w 77.6 gramach etanolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować