Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2008 o 16:42, kedzior141 napisał:

1.Oblicz stężenie procentowe roztworu etanolu, w którym na 1 cząsteczkę etanolu przypada
9 cząsteczek wody.

To będzie tak. Masz 1 cząsteczkę substancji i 9 rozpuszczalnika. Roztwór ma 10 cząsteczek (9+1). Dzielisz 1 przez 10 i mnożysz przez 100%, czyli masz 0,1*100=10%.

Dnia 13.03.2008 o 16:42, kedzior141 napisał:

2.Oblicz stężenie procentowe roztworu etanolu, który otrzymano przez rozpuszczenie 8
g etanolu w 12 g wody.

Pamiętasz wzór na stężenie procentowe? Cp=ms/mr*100%
ms – 8g
mr – 8+12=20g
Cp=8/20*100%
Cp= 40%
Stężenie procentowe wynosi 40%

Dnia 13.03.2008 o 16:42, kedzior141 napisał:

3.Ile gramów jodu należy rozpuścic w etanolu, aby powstało 80 g 3-procentowego roztworu?

Wzór taki sam ja wyżej
Cp – 3%
mr – 80g
3=ms/80*100 | *80
240 = ms * 100 | /100
ms =2,4 g
Należy rozpuścić 2,4 g jodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 16:50, xbit71 napisał:

...


ech ziom na co ci to gadu skoro nawet go nie czytasz (badz nie odpisujesz)?:)

to bedzie tak. sytuacja pierwsza. winda jedzie w gore z przyspieszeniem a. rozpatrujemy uklad inercjalny ofkorz. to lecim. na czlowieka dzialaja 3 sily - skierowana w dol sila grawitacji m*g, skierowana w gore sila sprezystosci windy o takiej samej wartosci jak Fg wiec m*g, oraz sila skierowana do gory wynikajaca z ruchu z przyspieszeniem w gore a*m. czlowiek dziala na podloge sila nacisku w dol rowna sumie sil sprezystosci i wynikajacej z ruchu w gore a wiec N=m*g+a*g, co wynika z trzeciej zasady dynamiki. w sytuacji drugiej mamy analogicznie, z tym ze sila wynikajaca z ruchu z przyspieszeniem, dzialajaca na czlowieka, jest skierowana w dol (wynika to z kierunku ruchu (w ukladzie inercjalnym:D)). to oznacza ze czlowiek bedzie dzialal sila nacisku rowna roznicy sily sprezystosci i sily wynikajacej z ruchu a wiec N=m*g-a*g.

mam nadzieje ze nie zagmatwalem za bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2x + 2*2/3x=60
2x + 1 i 1/3x = 60
3 i 1/3 x = 60
10/3x = 60 / * 3/10
x = 18

Mam nadzieję, że się w zapisie połapałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 17:29, LuQeMaStEr napisał:

2x + 2*2/3x=60
2x + 1 i 1/3x = 60
3 i 1/3 x = 60
10/3x = 60 / * 3/10
x = 18

Mam nadzieję, że się w zapisie połapałem ;)


chyba niebardzo. bo to rownanie po rozwaleniu ulamka jest funkcja kwadratowa a wyglada tak 6x^2-180x+4=0
no chyba ze to ja sie nie polapalem w zapisie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 17:05, Krakers15 napisał:

> 1.Oblicz stężenie procentowe roztworu etanolu, w którym na 1 cząsteczkę etanolu
przypada
> 9 cząsteczek wody.
To będzie tak. (...)


Niestety, ale nie. W ten sposób policzyłbyś procentową zawartość cząsteczek etanolu wobec cząsteczek roztworu, a to nie to samo co stężenie procentowe roztworu.

Rozwiązanie tego zadania idzie tak:

Skoro na 1 cząsteczkę C2H5OH przypada 9 cząsteczek H2O, to:
na 1 mol C2H5OH przypada 9 moli H2O

Mmol C2H5OH = 2 * 12 + 5 * 1 + 1 * 16 + 1 * 1 = 46 [g/mol]
Mmol H2O = 2 * 1 + + 1 * 16 = 18 [g/mol]

Ms = M C2H5OH = 1 mol * 46 g/mol = 46g
Mr = M C2H5OH + M H2O = 46g + 9 mol * 18 g/mol = 208 g

Cp = Ms/Mr * 100% = 46g/208g * 100% = ~22,12%

_____________
*) Oczywiście wszystkie cyfry w nazwach związków to indeksy dolne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę inaczej, bo z angielskiego. Chciałbym, aby ktoś "kompetentny" sprawdził mi poprawność (głównie gramatyczną) listu. Jest to (teoretycznie) list napisany do przyjaciela z wyjazdu w Budapeszcie.

Dear John,
Sorry I haven''t written for a while, but I''ve just go back week''s holiday in Budapest. We stayed at beautiful Art Nouveau hotels in Belvaros in five days.
Budapest in an exceptional place. It''s the center of Hungary''s culture and industry. There is a nice a river - Dunaj.
There''s plenty to do there too. We spent nice time visitting the Royal Palace and the Muzeum of Fine Arts and we taking The City at Night riverboat tour. When we were a break from sightseeing, we going to traditional coffe houses. It''s the best place to relax! Unfortunately, I forgot credit card and I musted ask my friend to deposit money in my account.
Well, all my news is that, Hope you are OK. See you soon.
Yours sincerely,
Edward

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, pomóżcie!
W 1980 roku zakłady przemysłowe wyemitowały 2338 tys. ton zanieczyszczeń pyłowych, a w ciągu 1997 roku już tylko 323 tys. ton. O ile procent zmniejszyła się emisja pyłów w ciągu 17 lat? (zadanie z użyciem kalkulatora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, dzięeeeki :D

A mała prośba, jakbyś mógł zerknąć, czy pozostałe zadania zrobiłem prawidłowo.

W układzie krwionośnym dorosłego człowieka płynie ok. 6 dm (sześciennych) krwi, w której osocze stanowi 56%. W osoczu woda stanowi 91%. Ile litrów wody zawiera krew dorosłego człowieka? (mi wyszło 2,39l )

Do produkcji zeszytów użyto papieru o 5% lżejszego niż poprzednio. Ile waży teraz jeden zeszyt, jeżeli przed zmianą papieru 20 zeszytów ważyło 3 kg? (mi wyszło 0,14 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 17:53, vBoguSv napisał:

Niestety, ale nie. W ten sposób policzyłbyś procentową zawartość cząsteczek etanolu wobec
cząsteczek roztworu, a to nie to samo co stężenie procentowe roztworu.

Racja, całkiem zapomniałem o molach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 21:36, Jaki Ganh1 napisał:

W układzie krwionośnym...


56% * 6 = 3,36 i teraz 91% * 3,36 = 3,0576 dm^3 czyli litrów

Dnia 13.03.2008 o 21:36, Jaki Ganh1 napisał:

Do produkcji zeszytów...


20 zeszytów - 3kg
1 zeszyt - x

czyli 1 zeszyt waży 0,15 kg

czyli teraz bierzemy wagę 1 razy 95% i mamy 0,1425 czyli dobrze Ci wyszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałabym się ze wszystkimi serdecznie przywitać ;P Witam!
Może mi ktoś powiedzieć jak po angielsku są: wyżyny,niziny,depresja oraz strefa międzyzwrotnikowa? Chodzę do gimnazjum lingwistycznego i mimo,że mamy niektóre rzeczy jak w podstawówce to po angielsku nie jest łatwo, w szczególności, że dopiero w tym roku "przerzucono" biologię z polskiego na anglik oO I chora byłam, a mam jakąś głupią notatkę napisać i niestety nie znam słownictwa,choć z resztą dam sobie radę ^^ Jakby się znalazł jakiś cudotwórca z siódmego nieba jutro to wypisać to byłabym cholernie wdzięczna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyżyny - the uplands
Niziny - the lowlands
Depresja - depression

Strefa międzyzwrotnikowa - nie wiem dokładnie; skojarz coś z tym, że strefa zwrotnikowa, to the tropics, jakbym miał kompletnie wymyślać to bym powiedział, że the mid-tropics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wytłumaczyć założenia logarytmów? To znaczy, dlaczego podstawa ma być większa od 0 i różna od 1 i dlaczego liczba logarytmowana ma być większa od 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie to mogę napisać moje wypracowanie na temat lektury "Zemsta". Tylko że usiałoby kilka osób powiedzieć że chce bo dla jednej osoby pisał nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować