Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

no wiec mam zadanie z anglika opisania zamku wawelskiego.Wszystko juz napisałem tylko nie wiem jak napisać o tej legendzie ze smokiem waweslkim oraz takie zdanie co mi sie najbardziej podobalo czyli skarbiec i jeszcze mam klopot bo nie wiem jak napisac ze powstal , tam iles lat p.n.e

Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z przykładami z Fizyki
II Liceum Ogólnokształcące

Mam opisać przemiany gazowe na podstawie tych przykładów :
5.5
W cylindrze (którego ścianki bardzo dobrze przewodzą ciepło) pod tłokiem znajduje się gaz doskonały. Na powierzchnię tłoku sypiemy bardzo powoli piasek. Tłok obniża się powoli. Ponieważ siła zewnętrzna działa zgodnie z przemieszczeniem, wykonana nad gazem praca tej siły jest dodatnia W> 0. Energia wewnętrzna gazu jednak nie wzrasta, bo ścianki cylindra "na bieżąco" oddają ciepło do otoczenia tak, że temperatura gazu nie zmienia się.

5.6
W klimatyzowanym pokoju hotelowym, w temperaturze 18 stopni C. wypełniono powietrzem piłkę plażową wykonaną z nierozciągającego się plastiku. Piłkę wyniesiono na plażę, gdzie temperatura była znacznie wyższa. Skoro plastik, z którego wykonano piłkę, nie rozciąga się, W=0. Powietrze pobiera ciepło z otoczenia Q>0, a jego temperatura wzrasta. Wynika to także z teorii kinetyczno molekularnej. Skoro rośnie średnia energia kinetyczna każdej cząsteczki, rośnie ich suma, czyli energia wewnętrzna, więc DeltaU > 0.


Z góry Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim.Potrzebuje kilka zadanek z chemii a nie jestem pewien czy dobrze je mam i 1 czy 2 nie umie.
1)) Którego z kwasów nie można otrzymać w reakcji odpowiedniego tlenku niemetalu z wodą:
a) azotowy (V), b) siarkowy (VI), c) węglowy, d) solny.

2)Które zdanie jest prawdziwe:
a) anion reszty kwasowej może być tylko jednoujemny,
b) anion wodorotlenkowy może przybierać ładunek zależny od wartościowości metalu w cząsteczce zasady,
c) kation wodoru ma ładunek równy liczbowo wartościowości reszty kwasowej,
d) anion wodorotlenkowy jest zawsze jednoujemny?

3)Napisz reakcje:
a) otrzymywania kwasów: solnego

4)Napisz reakcje:
a) otrzymywania zasady sodowej i wapniowej,

5)Winogrona zawiera 18%(%masowy)glukozy.Ile kilogramów glukozy można otrzymać z 80kg winogron?
6)Ryboza-składnik kwasów nukleinowych-jest cukrem prostym o wzorze C5H10O5.Napisz równanie reakcji utlenienia rybozy.
7)Oblicz stosunek masy węgla do masy wodoru i do masy tlenu w glukozie
Bardzo bym prosił o te zadania jak najszybciej.Szczególnie mi zależy na 4 ostatnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3
Przemysłowa synteza kwasu solnego jest zawsze zintegrowana z innymi procesami chemicznymi. Znaczne ilości kwasu solnego otrzymuje się jako produkt uboczny, poprzez absorpcję chlorowodoru powstającego przy okazji licznych procesów chemicznych.

Głównym źródłem kwasu solnego jest jednak elektroliza chlorku sodu, w wyniku której powstaje wodorotlenek sodu i przy okazji chlor i wodór. Chlor po oczyszczeniu jest mieszany w kontrolowanych warunkach z gazowym wodorem i spontanicznie z nim reaguje z wydzieleniem znacznych ilości ciepła, wg schematu:

H2 + Cl2 → 2HCl

Otrzymany gazowy chlorowodór jest absorbowany na specjalnych kolumnach w wodzie, w wyniku czego powstaje ok. 15-20% kwas solny, który zatęża się do 36,7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 13:43, Dj Deszczu napisał:

no wiec mam zadanie z anglika opisania zamku wawelskiego.Wszystko juz napisałem tylko
nie wiem jak napisać o tej legendzie ze smokiem waweslkim oraz takie zdanie co mi sie
najbardziej podobalo czyli skarbiec i jeszcze mam klopot bo nie wiem jak napisac ze powstal
, tam iles lat p.n.e

Z góry dzieki za pomoc

Co do powstania : The castle was built (liczba) years ago bc (before christ)
co do reszty zdań musiałbyś je dokładnie podać lub to co chcesz zawrzeć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 19:28, 143872 napisał:

Może mi ktoś pomóc jak to zrobić?

Zrób z własności trójkątów o miarze: 45,45,90 i 30,60,90. Na pewno miałeś skoro Ci zadano :)
Podpowiem, że w przykładzie dwa y=8pier z dwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 17:23, bartek002 napisał:

3
Przemysłowa synteza kwasu solnego jest zawsze zintegrowana z innymi procesami chemicznymi.
Znaczne ilości kwasu solnego otrzymuje się jako produkt uboczny, poprzez absorpcję chlorowodoru
powstającego przy okazji licznych procesów chemicznych.

Głównym źródłem kwasu solnego jest jednak elektroliza chlorku sodu, w wyniku której powstaje
wodorotlenek sodu i przy okazji chlor i wodór. Chlor po oczyszczeniu jest mieszany w > kontrolowanych warunkach z gazowym wodorem i spontanicznie z nim reaguje z wydzieleniem
znacznych ilości ciepła, wg schematu:

H2 + Cl2 → 2HCl

Otrzymany gazowy chlorowodór jest absorbowany na specjalnych kolumnach w wodzie, w wyniku
czego powstaje ok. 15-20% kwas solny, który zatęża się do 36,7%.

Thx :) to teraz mniej zadań jest.Resztę chyba mam dobrze.
5)Winogrona zawiera 18%(%masowy)glukozy.Ile kilogramów glukozy można otrzymać z 80kg winogron?
6)Ryboza-składnik kwasów nukleinowych-jest cukrem prostym o wzorze C5H10O5.Napisz równanie reakcji utlenienia rybozy. <-- te najbardziej potrzebuje
7)Oblicz stosunek masy węgla do masy wodoru i do masy tlenu w glukozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam problem z pracą domową z Polskiego. Chodze do II LO w Krakowie i niestety jest to szkoła na tzw. ,,Wysokim poziomie".
Z Polaka nie jestem az taki zły, lecz to zadanie wgniotło mnie w ziemię...Raz z powodu tematyki, a dwa z powodu trudności.
Oto co mam zrobić:
,,Wypisz informacje na temat charakterystycznego stylu występującego w Potopie".
Ktoś potrafi pomóc? Będę zobowiązany :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ced, było wcześniejsze zadanie zrobić^^
Teraz się pomęcz. Chyba nie chcesz sprawić komuś przyjemności, nie?

A tak na serio, napiszże o szyku zdań naszego wielkiego pisarza, poetycko (znaczy się z laniem wody^^), o sposobie kreowania bohaterów i wspomnij coś, że portrety psychologiczne są porozrzucane po całym tym wspaniałym dziele. Dodaj też coś o jego stosunku do własnych bohaterów i o tym, że bawi się w wzniecanie poczucia pariotyzmu w czytelniku... Dodaj coś od siebie i dokładnie zamieszaj;)
Dop. może będzie;P

edit// Ho ho, status mi skoczył^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać petycję ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, może mi ktoś powiedzieć jak się pisze?
Praca na czwartek więc narazie się nie spieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim musisz pamiętać o odpowiednim, ''urzędowym'' języku, na początku należy wyszczególnić do kogo piszemy petycję, następnie jasno wyjaśnić o co chodzi. im treściwiej tym lepiej. jakbyś podał jakoś temat [na gygy] to Ci mogę na czwartek coś nasmarować, ale nie wiem jak z czasem będzie, więc nic nie obiecuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no wolałbym sam napisać, w końcu przyda mi się, bardziej chodzi mi o formę jak ma to wszystko wyglądać. A nie chce sie wysługiwać a tym bardziej jak nie masz czasu :P Zresztą już mi kiedyś coś pisałeś :P (tak na marginesie 3+ dostałem :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2008 o 20:18, cedricek napisał:

,,Wypisz informacje na temat charakterystycznego stylu występującego w Potopie".

"Potop" to powieść historyczna.
- respektowanie prawdy historycznej
- wyst. postaci historycznych
- postacie fikcyjne jako bohaterowie pierwszoplanowi (ich losy wplecione w prawdę historyczną)
czas akcji umiejscowiony w przeszłości
- oddanie kolorytu (sfery obyczajowej) epoki.
- boh. historyczny wykreowani jako symbole postaw ludzkich (Jan Kazimierz - ojciec narodu, Czarniecki - mąż opatrznościowy, ks. Kordecki - duchowy przywódca i patriota*)
- pozytywne ukazanie sarmatyzmu (wyeksponowanie pozytywnych cech), rycerski kodeks wyznawany przez bohaterów (Bóg, honor, ojczyzna), miarą wartości człowieka są jego zasługi dla ojczyzny.

Dnia 06.04.2008 o 20:18, cedricek napisał:

Ktoś potrafi pomóc? Będę zobowiązany :).

mam nadzieję, że się przyda. X LO pozdrawia ;]


* wtf? notatka przepisana z mojego zeszytu do polskiego, strasznie debilnie to brzmi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to dobra ocena, 3+ imo to święto na cały tydzień. serio mówię ; )
jak coś, jak masz parę tematów petycji, mogę Ci jeden napisać, drugi machniesz sam wzorując się na moim. jak coś gg znasz, pisać możesz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować