Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2008 o 13:34, Talionis napisał:

wielkie dzięki! i miłego weekendu życzę


Proszę bardzo ;). Cieszę się że mogłem pomóc ....

Nawzajem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadane z Polaka wykonanie rysunku bądź plakatu przedstawiającego wizję "kraju tego" (przekaz symboliczny) i "rzeczy innej"(ujęcie abstrakcyjne". Moglibyście mi podopowedzieć co miał bym narysować?
PS. jest to wiersz Norwida : Moja Piosnka II"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? :)
Jak się rysowało te "kubełki" (metoda kubełkowa) ?

W wiadrze jest 10% solanka, a w beczce solanka 2%. Gdybyśmy przelali połowę zawartości wiadra do beczki, to otrzymalibyśmy 40kg solanki 3%. Ile solanki jest w wiadrze, a ile w beczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i napisze mi ktoś gdzie mogę znaleźć coś o II wojnie światowej w Inowrocławiu?
Trochę znalazłem na stowarzyszenie.bastion.com, ale nie może być z jednej strony...
Odp szybko, please :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się myśleć :P
Jeszcze jutro egzamin z bierzmowania...

Może ktoś mi zrobić jeszcze to:

Liczba uczniów klasy 3i i liczba uczniów klasy 3j są w stosunku 5:6. Jeśli z klasy i do klasy 3j przejdzie 2 uczniów, to w obu klasach będzie tyle samo uczniów. Jaka jest obecna liczba uczniów kl3i?

Przyrodnicy muszą kupić 49 namiotów, mają na ten cal 14000zł. W sklepie znajdują się namioty w dwóch gatunkach. Namioty pierwszego gatunku kosztują 350zł za szt., zaś drugiego gatunku 250zł. Jaką największąliczbę droższych namiotów pierwszego gatunku mogą kupić przyrodnicy?


a to o Inowrocławiu już zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie z historii. Jakie były stosunki polsko-radzieckie po mordzie katyńskim. Może ktoś podać link gdzie dużo o tym pisze? To mają być 3 strony a w książce tego nie ma. Oglądaliśmy w szkole film Katyń ale za dużo już z niego nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc. mam takie zadanie z fizyki i nie wiem jak przeksztalcic wzor.
Oto zadanie:
W jakiej odleglosci od zwierciadla kulistego wkleslego o ogniskowej 0,1 m powstanie obraz rzeczywisty, jezeli przedmiot umieszczony jest w odleglosci 50 cm od zwierciadla? Jakie bedzie powiekszenie obrazu?
prosze niech ktos zrobi. a nawet wystarczy tylko niech napisze przeksztalcenie wzoru.
wzor:
1/x+1/y=1/f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zadanie z majcy prosze o zrobienie bo nie zabardzo kapuje...chodzi o usuwanie nawiasow
(potegi umiescilem miedzy znakami ^np. ^2^

1.(x+y)+(x-z)+(2-y)=
2.(3x^2^-2x-4)-(x^2^-5x-6)=
3.(3x^2^-2xy-y^2^)- (y^2^-2xy+3x^2^)=
4.(a+6)+(2a-6)-(a-26)=
5.(3x-y+1)-(x+y)+(y-x)=
6.-(2a^2^-3ab)-( 26-3a^2^)+(-ab-b)=
7.(-k+my)-(3kx+2my)-(5kx-3my)=

z gory dzieks!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. x+y +x-y+2-y =
i tak rob nastepne
jak jest + przed nawiasem to nic nie zmieniasz w nawiasie tylko przpisujesz tak jak leci z nawiasu
jak jest - przed nawiasem to zmieniasz znaki w nawiasie na przeciwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż szukam niedługiej notatki o Józefie Stalinie. Tylko prosiłbym aby nie była długa (max. 1,5 strony A4) i zawierała główne informacje o nim. Chciałbym też, aby była zrozumiała dla niekumatych tępaków, których jest wielu w mojej klasie, ponieważ nauczycielce bardzo zależy aby choć połowa zrozumiała :-) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apeluje o pomoc do osób które znają chociarz troszkę niemieck. otóż muszę opisać swój wymarzony dzień. np.
8:00- wstaję i jem pizze
10:00-gram 2 godz w CoD 4
12:00-... itd.... ma być mniej więcej co 2- 3 godz i po jednym zdaniu do każdej sytuacji (niech bedzie tak do 22:00) zgóry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 20:00, Jaki Ganh1 napisał:

Witam. Otóż szukam niedługiej notatki o Józefie Stalinie. Tylko prosiłbym aby nie była
długa (max. 1,5 strony A4) i zawierała główne informacje o nim. Chciałbym też, aby była
zrozumiała dla niekumatych tępaków, których jest wielu w mojej klasie, ponieważ nauczycielce
bardzo zależy aby choć połowa zrozumiała :-) Z góry dzięki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Stalin
Sam znajdź to co "tępaki" zrozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 16:04, Piotr 2 napisał:

Mam napisać prace o przeżyciach wewnętrznych z polaka. Czy pomożecie mi dobrać temat?


Możesz napisać o swoich przeżyciach wewnętrznych w momencie zerwania z dziewczyną, śmierci bliskiej osoby, dostania jedynki/piątki z polskego, wygrania w totka albo chociażby picia szklanki herbaty. Jest wiele możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 16:04, Piotr 2 napisał:

Mam napisać prace o przeżyciach wewnętrznych z polaka. Czy pomożecie mi dobrać temat?

Jeśli chodzi o rozdarcie wewnętrzne to napewno Werter albo Makbet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 16:04, Piotr 2 napisał:

Mam napisać prace o przeżyciach wewnętrznych z polaka. Czy pomożecie mi dobrać temat?


Jeśli chciałbyś posłużyć się przykładami literackimi, to zapewne warto by było odwołać się do losów wcześniej wspomnianego Wertera (jego Weltschmerz i swoista alienacja, odizolowanie się od społeczeństwa), Tomasza Judyma (który musiał wybierać pomiędzy pracą u podstaw, tudzież pracą organiczną i rządzącym jego życiem altruizmem, a własnym szczęściem i możliwością stworzenia rodziny z Joasią Podborską). Za dobry przykład postaci targanej wewnętrznymi rozterkami może posłużyć Konrad z "Dziadów" (trzeba by było się w tym miejscu odwołać do Wielkiej Improwizacji). Takowych bohaterów literackich jest mnóstwo i przewijają się w każdej niemalże epoce, najobfitszy jest jednak w nie romantyzm, na nim więc radziłabym się Tobie skupić.
Temat rzeka- więc problemów z napisaniem go mieć nie powinieneś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować