Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2008 o 19:48, kedzior141 napisał:

Help! Musze na jutro napisac bibliografie Jakiegos polskiego poety. Ma byc w niej zawarte
data wydania jakiegos dziela, misjsce, wydawncitwo. Chodzi mi przede wszystkim o to,
zeby mial malo tej tworczosci.

ps: sorry za brak polskich znakow, ale cos mi sie z klawiatura zrobilo.

Krzysztof Kamil Baczyński?? Za wiele to on nie zdążył napisać, a żył w czasie II wojny, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2008 o 19:51, Erton napisał:

Krzysztof Kamil Baczyński?? Za wiele to on nie zdążył napisać, a żył w czasie II wojny,
więc nie powinno być problemu ze znalezieniem informacji


Dzieki, mam nadzieje ze bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bartog123, Erton (kolejny raz mnie ratujesz ^^) i Beror. Sam bym musiał trochę nad tym podumać, tym bardziej że czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka ludzie sorki ze przeszkadzam ale Musze DOstac odpowiedzi w ramach pracy na technoligi informacyjnej .:
a pytania sa nastepujace
- co to jest Netykieta????
-co to jest ifnormacja ???
-co to jest Macintosh??

Prosze was o pilna odpowiedz mam tylko 15 min prill pomozcie jak nikt nie iwe to niech napisze nie mam pojecia lub cos w tym stylu .... plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie mogę podać ci po prostu linka więc skopiuję tekst w Wikipedii ... mam nadzieję że pomoże ...
Netykieta:

Netykieta (ang. netiquette) - zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w Sieci (ang. net).

Netykieta, podobnie jak zwykłe zasady przyzwoitego zachowania, nie jest dokładnie skodyfikowana, nikt też nie zajmuje się systematycznym karaniem osób łamiących te zasady, jednak uparte łamanie zasad netykiety może się wiązać z różnymi przykrymi konsekwencjami, jak np.: zgłoszenie nadużycia do działu abuse i odcięcie "niegrzecznego" osobnika od określonej usługi internetowej przez jej administratora.

Zasady netykiety wynikają wprost z ogólnych zasad przyzwoitości lub są odzwierciedleniem niemożliwych do ujęcia w standardy ograniczeń technicznych wynikających z natury danej usługi Internetu.

Zalecenia netykiety

Dla grup i list dyskusyjnych są to:

* zakaz spamowania (m. in. wysyłania niechcianych linków do stron)
* zakaz wysyłania tzw. "łańcuszków szczęścia"
* nakaz zapoznania się z wykazem FAQ przed zadaniem pytania
* stosowanie się do reguł pisania obowiązujących w danej grupie (sposób kodowania polskich liter, zasad cytowania, możliwości wysyłania (lub nie) wiadomości formatowanych w HTML-u, możliwości dołączania (lub nie) plików binarnych, co zwykle jest szczegółowo opisane w FAQ danej grupy
* zakaz nadmiernego cross-postowania czyli wysyłania maili/postów do kilku grup naraz
* zakaz pisania nie na temat (OT - OffTopic)
* zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)

Dla usług interaktywnych (IRC, komunikatory, czaty, fora dyskusyjne na stronach WWW):

* zakaz floodowania
* nakaz zapoznania się z FAQ danego kanału/forum/czatu i przestrzeganie zawartych tam zasad szczegółowych
* zakaz nagabywania (upartego łączenia się z) osób które sobie tego nie życzą
* zasady dotyczące znaków diakrytycznych (użytkownicy wielu kanałów nie życzą sobie używania polskich liter, irc.pl podaje "Polskie litery koduj w ISO-8859-2 lub ich nie używaj", natomiast użytkownicy wielu for internetowych nie tolerują postów bez polskich znaków diakrytycznych)
* zasady korzystania z różnych języków na kanałach wielonarodowościowych
* zakaz ciągłego pisania dużymi literami
* nakaz używania emotikon z rozwagą (mają być dodatkiem do tekstu, a nie główną treścią)

Informacja:

W informatyce podstawowa jednostka informacji to bit, jest to ilość informacji potrzebna do zakodowania, które z dwóch równie prawdopodobnych zdarzeń alternatywnych zaszło. Bit odpowiada ilości informacji zawartej w odpowiedzi na pytanie, na które można odpowiedzieć tak lub nie. Wartości bitu przyjęło się oznaczać cyframi dwójkowymi 0 i 1. Mogą istnieć ułamkowe ilości informacji - np. w zajściu zdarzenia, którego szansa wynosiła 90% zawiera się 0.152 bitów. Własność ta jest wykorzystywana w niektórych algorytmach kompresji, takich jak kodowanie arytmetyczne.

Macintosh:

Macintosh - komputer osobisty firmy Apple, rynkowy następca komputera o nazwie Lisa.

Firma chciała stworzyć łatwy w obsłudze komputer, który będzie w stanie obsłużyć każdy użytkownik bez specjalnej wiedzy informatycznej. W tym celu opracowano intuicyjny system operacyjny Mac OS, znany początkowo pod nazwą wyjaśniającą jego funkcję - "System" (tak był nazywany do wersji 7.5), zastąpiony w 2000 przez nowy system Apple''a - Mac OS X (spotykany także pod krótszą nazwą, OS X).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki nie obraz sie dzieki za pomoc i wogole ale w tej pracy chodzi o to zeby odpowiedziec wlasnymi slowami....
prosze cie pliss. odpowiedz swoimi slowami bo koles chodzi po klasie i sprawdza co piszesz napisz obojetnie co byle by bylo zwiazane z tematem jak nie iwesz jak to napisac to napisz ze nie wiesz .........Dzieki za starania w poprzednim poscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No żesz ... nie mogłeś tak od razu powiedzieć ? Ech ... niech ci będzie ...

Netykieta - zbiór zasad których należy przestrzegać korzystając z Internetu. Ma ona na celu ułatwienie współpracy, komunikacji oraz przesyłania informacji pomiędzy użytkownikami ...

Informacja - ( zależy w jakim sensie ) każda wiadomość którą możemy wysłać lub otrzymać ( np: od innego użytkownika )

Macintosh - komputer osobisty firmy Apple popularny zwłaszcza w USA ...

Pasi ?

EDIT: na przyszłość albo ucz się więcej albo wykaż choć odrobinę samodzielności ... a i ortografię mógłbyś poprawić ... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 17:46, oemi napisał:

Trzeba rozwiązać tg bety.
Mam małe problemy z poniższym zadaniem.


Najpierw policz podstawę trójkąta prostokątnego (czyli 3+x) przy pomocy tw.Pitagorasa
6^2=5^2+(3+x)^2

Jak będziesz miał x (podstawa "małego trójkąta") to obliczysz tangens (5/x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie może stronki z mapą dużą i dokładną mapą fizyczną polski? Bo na jutro z Gegry trzeba sie pouczyć, gdzie co jest (rzeki, góry i takie tam), a w domu nie mam, więc pozostaje mi coś w necie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:39, Ecko09 napisał:

Nie znacie może stronki z mapą dużą i dokładną mapą fizyczną polski? Bo na jutro z Gegry
trzeba sie pouczyć, gdzie co jest (rzeki, góry i takie tam), a w domu nie mam, więc pozostaje
mi coś w necie znaleźć.


http://tnij.org/a377
damn, jakie to było proste.

Forgotten -> skoro napisał, że nie ma w domu mapy, to atlasu raczej też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:39, Ecko09 napisał:

Nie znacie może stronki z mapą dużą i dokładną mapą fizyczną polski? Bo na jutro z Gegry
trzeba sie pouczyć, gdzie co jest (rzeki, góry i takie tam), a w domu nie mam, więc pozostaje
mi coś w necie znaleźć.

można w Googlach wpisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:51, Aragloin napisał:

> Nie znacie może stronki z mapą dużą i dokładną mapą fizyczną polski? Bo na jutro
z Gegry
> trzeba sie pouczyć, gdzie co jest (rzeki, góry i takie tam), a w domu nie mam, więc
pozostaje
> mi coś w necie znaleźć.
można w Googlach wpisać:)


No właśnie jedyne co pokazuje to jakieś małe obrazki map do kupienia w różnych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować