Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Faktycznie, nie doczytałem.
Osobiście nie wyobrażam sobie jak można nie mieć atlasu, lub jakiekolwiek ogólnogeograficznej mapy polski. W szkole kazali nawet kupić, a gdy kogoś nie było stać - wypożyczyć z czytelni lub od... pani od gegry. Dodatkowo mapa jest dodawana do większości podręczników... od gegry
Aha i "Bo na jutro z Gegry trzeba sie pouczyć" . Zwykle nauczyciel nie zadaje rzeczy niewykonalnych więc dostęp do wspomnianego atlasu/mapy na bank miał(patrz wyżej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:19, Forgotten napisał:

Faktycznie, nie doczytałem.
Osobiście nie wyobrażam sobie jak można nie mieć atlasu, lub jakiekolwiek ogólnogeograficznej
mapy polski. W szkole kazali nawet kupić, a gdy kogoś nie było stać - wypożyczyć z czytelni
lub od... pani od gegry. Dodatkowo mapa jest dodawana do większości podręczników... od
gegry
Aha i "Bo na jutro z Gegry trzeba sie pouczyć" . Zwykle nauczyciel nie zadaje rzeczy
niewykonalnych więc dostęp do wspomnianego atlasu/mapy na bank miał(patrz wyżej)


Gdybym miałdostęp to bym nie prosił. Ale patrzą cna wasze chęci pomocy to moge w ogóle nie podejmowac sie tego, bo na dwóje to ja nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w zadaniu z matmy. Za nic nie mogę się do niego dobrać więc proszę o pomoc:

W graniastosłupie prawidłowym czworokątnym długość krawędzi podstawy wynosi a=6cm. Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość tego graniastosłupa, jeśli przekątna tej bryły jest nachylona do płaszczyzny podstawy po kątem alfa=60*. Rozważ dwa przypadki.

A oto odpowiedzi:
Przypadek l : Pc=72(1+2/6)cm2 V=216/6cm3
Przypadek ll: Pc=72+48/6 V=72/6 { /6 to pierwiastek z sześciu }

Jeśli komuś uda się to rozwiązać to będęwdzięczny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:39, Ecko09 napisał:

Nie znacie może stronki z mapą dużą i dokładną mapą fizyczną polski? Bo na jutro z Gegry
trzeba sie pouczyć, gdzie co jest (rzeki, góry i takie tam), a w domu nie mam, więc pozostaje
mi coś w necie znaleźć.


Jasna cholera, tak teraz patrze i coś mi tu nie gra, chodziło mi o mape świata...omg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opisy małżeństwa Jana Sobieskiego z Marysieńką. W Googlach nie ma praktycznie nic ciekawego. może ktoś posiada jakieś rozbudowane informacje na ten temat? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 18:02, kowboj3 napisał:

Potrzebuję opisy małżeństwa Jana Sobieskiego z Marysieńką. W Googlach nie ma praktycznie
nic ciekawego. może ktoś posiada jakieś rozbudowane informacje na ten temat? Z góry dzięki.


Może to pomoże? http://univ.gda.pl/~literat/listys/index.htm
Listy Marysieńki do króla - nie czytałem, ale może tam coś znajdziesz.

http://www.termedia.pl/magazine.php?magazine_id=5&article_id=7505&magazine_subpa ge=ABSTRACT
To mi znalazło Google :D Obejrzec tego nie mogę, bo trzeba się zalogować. Ale podejrzewam, że jest tu omówione życie małżeńskie Sobieskiego z nieco innego punktu widzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In last holidays I was in Turkey. It was curiously. I walked after sunny beach. I swam in pool sometimes also. I walked morning on field every day. I played with my sister in football. I walked to lounge of games with evenings. I used computer and I played in computer games. I was several in shop also. Last holidays was very great.

Mam pytanie czy to jest dobrze skonstruowane czy nie? Co byście poprawili itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:07, 332 napisał:

In last holidays I was in Turkey. It was curiously. I walked after sunny beach. I swam
in pool sometimes also. I walked morning on field every day. I played with my sister
in football. I walked to lounge of games with evenings. I used computer and I played
in computer games. I was several in shop also. Last holidays was very great.

Mam pytanie czy to jest dobrze skonstruowane czy nie? Co byście poprawili itp.?


Jak poprzednik, to takiej wyliczanki polecam użyć konstrukcji was +verb with ing czyli Past Continuous . Lepiej to wygląda. Część zdań połącz przecinkami lub słowami and, also, and also, neither. Also nie pisz na końcu zdania, nie wygląda to dobrze. Zdanie z komputerem jest niepoprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:07, 332 napisał:

In last holidays I was in Turkey. It was curiously. I walked after sunny beach. I swam
in pool sometimes also. I walked morning on field every day. I played with my sister
in football. I walked to lounge of games with evenings. I used computer and I played
in computer games. I was several in shop also. Last holidays was very great.

Mam pytanie czy to jest dobrze skonstruowane czy nie? Co byście poprawili itp.?

Poprawiam czesc: Last holidays I was in Turkey. It was curiosly. I was walking on the sunny beach. I was also swimming in pool sometimes. I walked on (pole rolnicze na pewno nie jest field, nie wiem jak jest).... every morning. I played football with my sister. (...) I used computer and I played computer games. I was also in several shops. Last holidays was very great.

Jeszcze kilka zdan moze byc do poprawienia i naucz sie, ze w angielskim inaczej sie pisze "gralem w ..." niz w jez. polskim. Poza tym chodzenie po plazy to nie jest after na pewno, bo after tyczy sie czasu (jak cos nastapilo po czyms).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Last holiday I was in Turkey. It was a bit curiously. I was walking through the sunny beach, and sometimes, I was swimming in a pool. Also, i was walking through the fields every day and I was playing football with my sister. As well I was usually walking to games'' lounge on the evenings. In additon i was using the computer. I was also in several shops. Like I said, last holiday was a bit curiously but nice.

Tak wygląda trochę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> In(On) last holidays I was in Turkey. It was curiously(może lepiej zmienić na coś innego np. było fajnie - it was great!). I walked after sunny beach(I was walking on the beach). I swam
> in pool sometimes also
(I also swam in pool). I walked morning on field every day(szczerze mówiąc to zdanie nie ma sensu - najlepiej usunąć) . I played with my sister
> in football
(I was playing football with my sister). I walked to lounge of games with evenings(At the evenings i was walking to games room) . I used computer and I played
> in computer games
(I was playing computer games). I was several in shop also(nierozumiem ?). Last holidays was very great(brilliant).
>
> Mam pytanie czy to jest dobrze skonstruowane czy nie? Co byście poprawili itp.?

Ja bym to napisał od nowa. Po pierwsze częściej uzywaj Past Continues, a po drugie dowiedz się kiedy wstawia się also. I oczywiście nie pisz przed wszystkim in.

Za pomyłki przepraszam trochę sie spieszyłem.

Edit: Jak tak na to spojrzeć to lepszą korektą popisali sie fifomaniak i LuQeMaStEr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:32, fifomaniak napisał:

bo after tyczy sie czasu (jak cos nastapilo po czyms).


After na pewno nie tyczy się tylko czasu. Przykłady :

- to stare after sb
- to call after sb
- to run after sb/sth
- to ask after sb

Jednakże nie zmienia to faktu, że w tym zdaniu "after" nie pasuje zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką pracę na Fizykę: Jakie znaczenie mają siły wzajemnego oddziaływania. Przeanalizuj na 3 przykładach. Mógłby mi ktoś pomóc ^^?
Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomóżcie. Na ala'' konkurs z przyrody mam wydrukować ulotkę. Mam gotowy projekt, ale przy drukowaniu zmieniają mi się kolory! W podglądzie jest wszystko ok, ale potem np. z seledynowego jest niebieski, z żółtego różowy! Proszę, pomóżcie. Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolorowych? Hehe, szczerze, to drukarka jest jedynym nieinteresującym mnie sprzętem komputerowym, więc moja wiedza ogranicza się jedynie to wybrania preferencji druku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować