Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2008 o 22:17, Mightmare napisał:

np. 200 dag/dm3 zamienic na kg/m3


200dag to inaczej 2000g czyli 2kg. masz więc 2kg/dm3. Ponieważ w metrze mieści się 10 decymetrów i to podnosisz do potęgi trzeciej, czyli 1m^3 = 1000dm^3.
Skoro w jednym decymetrze jest 2kg, to w 1000 decymetrów jest 2kg/1000 = 0,002kg.
Ostateczny wynik: 0,002kg/m^3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thnx napisze jak podales :D
Ale mam jesze te 5 ostatnie polecenie,
napisz historię książkową (jakies krótkie opowiadanie czy cos)
Czy mógłbyś/mogłabyś mi napisać je krótkie jakies a temat obojetnie jaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:10, 143872 napisał:

Pomoże mi ktoś uzupełnić angielski? Zadanie 4 i 5 i 8.

4.
2 - came
3 - got
4 - dobrze
5 - had
6 - dobrze
7 - found
8 - dobrze
9 - didn''t like
10 - dobrze
5.
2 - worn tylko zamiast eee.. woren?
4 - ..., if the shoes hadn''t been so high.
5 - apostrof w wouldn''t. ;]
8.
About half of the students would like to travel.
A few students would like to get a job in the country/stay at home and relax with friends.
Nobody would like to stay at home and study for the next year.
I tak dalej... (bo mnie się już nie chce).
Tylko jedna sprawa - ja jestem jeszcze gówniarz i mogłem się pomylić (ba, wręcz na pewno się pomyliłem), toteż poczekałbym na innych "konsultantów". Szczególnie w tym ostatnim mogłem poprzekręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:33, VBone napisał:

4 - dobrze

Ale czemu dobrze skoro zaznaczone że źle?

Dnia 13.05.2008 o 20:33, VBone napisał:

6 - dobrze

Tak samo, jak wyżej.

Dnia 13.05.2008 o 20:33, VBone napisał:

4 - ..., if the shoes hadn''t been so high.

A początek taki sam ?

Dnia 13.05.2008 o 20:33, VBone napisał:

5 - apostrof w wouldn''t. ;]
8.

Wydaje mi się że jest dobrze, ale może ktoś jeszcze sprawdzić lub poprawić, w każdym razie dziękuję, kolega mi też pomagał i mówi że dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:51, 143872 napisał:

> 4 - dobrze
Ale czemu dobrze skoro zaznaczone że źle?

Wydaje mi się, że to zero się do numeru piątego odnosi. Ja tu błędu nie widzę.

Dnia 13.05.2008 o 20:51, 143872 napisał:

> 6 - dobrze
Tak samo, jak wyżej.

Powiem szczerze - nie mam pojęcia, dlaczego jest oznaczone jako błędne.

Dnia 13.05.2008 o 20:51, 143872 napisał:

> 4 - ..., if the shoes hadn''t been so high.
A początek taki sam ?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, moja nauczycielka ma czasem lagi, raz zamiast 4+ dostałem 3- :D Dobrze że sprawdziłem. Ja nie jestem słaby z angielskiego tylko miałem miesięczną przerwę i nie byłem na lekcjach, a jutro muszę napisać :/ Jeszcze raz dziękuję :)
Mógłby mi jeszcze sprawdzić czy to co VBone napisał w 8 jest poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć na język angielski ? Potrzebne jak najszybciej ;)

Egipt to bez wątpienia kraj przygody. Wielkie połacie pustyni urozmaicone zielonymi oazami, kolorowy podwodny świat, oraz grobowce pełne labiryntów zachęcają do odkrywania tego kraju. W Egipcie każdy może w sobie odkryć coś z Indiany Jonesa.

Kiedy myślę o Egipcie, przed oczami najczęściej stają nam faraonowie, monumentalne piramidy, piękne plaże oraz potężny Nil. Egipt ma tak fascynującą i znaną przeszłość, że większość odwiedzających go turystów zapewne mogłoby więcej powiedzieć o kraju sprzed 3 tysięcy lat, niż o współczesnym Egipcie.

Z wielkiej liczby zabytków szczególnie warto zobaczyć piramidy w Gizie, monumentalną świątynię w Abu Simbel wzniesioną przez Ramzesa II, czy też bogaty w starożytne budowle Luksor.

Egipt posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę hotelową i gastronomiczną, zarówno jeśli chodzi o obiekty luksusowe, jak i urokliwe hoteliki położone nieco na uboczu, z dala od dużego zgiełku. Złociste plaże Morza Śródziemnego i Czerwonego należą do najpiękniejszych na świecie.
Bardzo proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 20:43, Prateorian napisał:

Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć na język angielski ? Potrzebne jak najszybciej ;)

Egipt to bez wątpienia kraj przygody. Wielkie połacie pustyni urozmaicone zielonymi oazami,
kolorowy podwodny świat, oraz grobowce pełne labiryntów zachęcają do odkrywania tego
kraju. W Egipcie każdy może w sobie odkryć coś z Indiany Jonesa.

Kiedy myślę o Egipcie, przed oczami najczęściej stają nam faraonowie, monumentalne piramidy,
piękne plaże oraz potężny Nil. Egipt ma tak fascynującą i znaną przeszłość, że większość
odwiedzających go turystów zapewne mogłoby więcej powiedzieć o kraju sprzed 3 tysięcy
lat, niż o współczesnym Egipcie.

Z wielkiej liczby zabytków szczególnie warto zobaczyć piramidy w Gizie, monumentalną
świątynię w Abu Simbel wzniesioną przez Ramzesa II, czy też bogaty w starożytne budowle
Luksor.

Egipt posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę hotelową i gastronomiczną, zarówno jeśli
chodzi o obiekty luksusowe, jak i urokliwe hoteliki położone nieco na uboczu, z dala
od dużego zgiełku. Złociste plaże Morza Śródziemnego i Czerwonego należą do najpiękniejszych
na świecie.

Bardzo proszę o pomoc ;)



Troche skomplikowane słownictwo użyłeś, nie sądzę zeby Ci ktoś tak szybko przetłumaczył, lepiej napisz jeszcze raz, tylko tym razem używaj więcej spójników a mniej jakichś dziwnych rzeczowników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to z angielskiego:) Research investigate obtain information on the best conditions needed for plants to grow.Write them down.name and draw two other types of sensor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 20:43, Prateorian napisał:

Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć na język angielski ? Potrzebne jak najszybciej ;)

>

Dnia 14.05.2008 o 20:43, Prateorian napisał:

Egipt to bez wątpienia kraj przygody. Wielkie połacie pustyni urozmaicone zielonymi oazami,
kolorowy podwodny świat, oraz grobowce pełne labiryntów zachęcają do odkrywania tego
kraju. W Egipcie każdy może w sobie odkryć coś z Indiany Jonesa.


Egypt is undoubtedly the land of adventures. Wide deserts, colorful underwater world and tombs full of labyrinths encourages us to discover secrets of this country. In Egypt everyone could find a piece of Indiana Jones in themselves.

Dnia 14.05.2008 o 20:43, Prateorian napisał:

Kiedy myślę o Egipcie, przed oczami najczęściej stają nam faraonowie, monumentalne piramidy,
piękne plaże oraz potężny Nil. Egipt ma tak fascynującą i znaną przeszłość, że większość
odwiedzających go turystów zapewne mogłoby więcej powiedzieć o kraju sprzed 3 tysięcy
lat, niż o współczesnym Egipcie.


When I''m thinking of Egypt, I mainly see pharaohs, monumental pyramids, beautiful beaches and tremendous Nile. Egypt has such a fascinating and well known past, that most of tourists visiting it could surely say more about the nation from three thousand years ago, then about the modern Egypt.

Dnia 14.05.2008 o 20:43, Prateorian napisał:

Z wielkiej liczby zabytków szczególnie warto zobaczyć piramidy w Gizie, monumentalną
świątynię w Abu Simbel wzniesioną przez Ramzesa II, czy też bogaty w starożytne budowle
Luksor.


From huge amount of monuments, the ones that one should see in the first place, are the pyramids in Giza, monumental temple of Abu Simbel build by Ramesses II, and Luxor full of ancient constructions.

Dnia 14.05.2008 o 20:43, Prateorian napisał:

Egipt posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę hotelową i gastronomiczną, zarówno jeśli
chodzi o obiekty luksusowe, jak i urokliwe hoteliki położone nieco na uboczu, z dala
od dużego zgiełku. Złociste plaże Morza Śródziemnego i Czerwonego należą do najpiękniejszych
na świecie.


Egypt has a well developed hotel and gastronomic branch of touristic industry, both when it comes to luxury facilities, or lovely little hotels, placed off the main track of city life. The golden beaches of Mediterranean and Red Seas are among the most beautiful in the world.

Może nie najładniej, ale zawsze to coś :) Jadę na żywca bez słownika, w dodatku miejscami improwizuję, więc radzę posprawdzać czy nie narobiłem jakichś błędów w pisowni i stylistyce, żeby później nie było szopki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 00:02, Emeraldar napisał:

<ciach>


Przepisałem to i dałem nauczycielce , nie doszukała się żadnych błędów . I nie oceniła pracy ponieważ to nie było w Presten Prefect (dopiero od niej się dowiedziałem , że to ma być w PP) . Jak by to wyglądało z użyciem czasu Present Perfetc?
I wielkie dzięki za przetłumaczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 12:52, Paweł10 napisał:

Jakie są teraz wojny (kto z kim walczy) ???

Od 1995 Rosja kontra Czeczenia . O dostęp do ropy i politykę .
Od 2003 Operacja Trwała Wolność . Irak kontra USA , W. Brytania , Australia i Polska . Przyczyny: polityka
Od 1993 Burundyjskie plemiona kontra Tutsi i Hutu . Przyczyny: konflikt etniczny

P.S. Sorry za doublepost'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak by to wyglądało z użyciem czasu Present Perfetc?

Zaraz po osobie byłoby have lub has, a później czasownik w trzeciej formie. Ale Twojego tekstu nie dało się przetłumaczyć na Present Perfect bez totalnej przebudowy.

>I wielkie dzięki za przetłumaczenie ;)

Spoko :) Nie ma to jak sobie potłumaczyć przed snem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować