Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2008 o 18:56, pan buba napisał:

Ładny temat ;) tez potrzebuję pomocy. Informacje o wybitnych polskich kompozytorach.
Albo chociaż nazwiska. Jakaś stronka, czy może sami się tym interesujecie?
tak, tak szukałem w internecie i robię to przez cały czas.


Wikipediai google nie gryzą a z tych co znam to piotr rubik, chyba stanisław moniuszko ( on czasem nie miał nic z teatrem ? )znam tyle xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 19:01, jackass napisał:

> Ładny temat ;) tez potrzebuję pomocy. Informacje o wybitnych polskich kompozytorach.

> Albo chociaż nazwiska. Jakaś stronka, czy może sami się tym interesujecie?
> tak, tak szukałem w internecie i robię to przez cały czas.
Chociaż nie kłam .Nie szukałeś tylko od razu napisałeś .Wystarczyło wpisać w Google "polscy
kompozytorzy" i Wikipedia od razu pomaga .5 sekund szukania .Następnym razem nie zawracaj
gitary skoro to wymaga minimalnego wysiłku
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Polscy_kompozytorzy_muzyki_powa%C5%B Cnej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polscy_kompozytorzy


myślisz ze mnie tam nie było? Ja nie chce kopiować wszystkiego z wiki, chciałem znalesc jakieś porządne strony. To ma byc dobry referat na muzykę, a nie skopiowane z wikipedii. Potrzebuję informacji z wielu źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2008 o 19:07, pan buba napisał:

myślisz ze mnie tam nie było? Ja nie chce kopiować wszystkiego z wiki, chciałem znalesc
jakieś porządne strony. To ma byc dobry referat na muzykę, a nie skopiowane z wikipedii.
Potrzebuję informacji z wielu źródeł.

A wiesz co to samodzielność ? Inspiruj się wiadomościami z Wiki i pisz własnoręcznie referat skoro nie chcesz go kopiować .Wyszukuj informacji o poszczególnych kompozytorach i lecisz .Następnym razem lepiej konstruuj swoje zapytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię pytania Fermiego na matematykę i chcę być pewny że niczego nie spieprze więc :
1) Ile winylowych płyt trzeba do pokrycia całego San Francisco?
San Francisco - 600km2 ---> 6000000000000cm2
Płyta winylowa (r=15cm) - 706cm2
6000000000000:706= 8498583569,4050991501416430594901
Trzeba 8498583570 płyt
2) Ilu ludzi zamieszkiwało by Rosję gdyby miała taką samą gęstość zaludnienia jak Bangladesz?
gęstość w bang''u - 1066/km
rozmiar rosji - 17 075 253km
było by 18202219698 ruskich
3) Ile kostek masła waży tyle, co dorosły słoń?
słoń - 10t ---> 1000000dag
masło - 20 dag
trzeba 20000 kostek
**
sprawdzi ktoś czy nie pomyliłem się gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać wzory przedstawiające fotosynteze faze świetlną i ciemną? Do świetlnej jest 1, do ciemnej 3, pamięta ktoś jeszcze ten materiał z 1 klasy gimnazjum wogóle? :) Pamiętam tylko że do fazy świetlnej zaczyna się Oh- +Oh+ = coś tam, ale wyleciało mi z głowy, jeśli ktoś pamięta niech wspomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 19:32, Vincent Law napisał:

Robię pytania Fermiego na matematykę i chcę być pewny że niczego nie spieprze więc :
1) Ile winylowych płyt trzeba do pokrycia całego San Francisco?
San Francisco - 600km2 ---> 6000000000000cm2
Płyta winylowa (r=15cm) - 706cm2
6000000000000:706= 8498583569,4050991501416430594901
Trzeba 8498583570 płyt


Nie sprawdzałem obliczeń, ale chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół. Ty liczysz pole powierzchni tej płyty winylowej, a następnie dzielisz powierzchnię San Francisco przez pow. tej płyty. Nie uwzględniasz jednak kształtu płyt (które są okrągłe!). Jeśli położysz obok siebie te płyty to między nimi będą szczeliny (a polecenie dotyczy CAŁEGO San Francisco). Musisz tak ułożyć te płyty, żeby cała powierzchnia była pokryta (przynajmniej tak mi się wydaje).

Poniżej zamieściłem rysunek pomocniczy - sam zobacz. Szarym kolorem zaznaczyłem powierzchnię pokrytą płytami. Widzisz różnicę?

Według mnie powinieneś liczyć powierzchnię kwadratów wpisanych w okręgi (masz r, więc wyliczysz przekątną).

20080609142340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem z logarytmów. Wszysko podane jest na screenie. Robiłem z definicji logarytmów i mi nie wychodziło? Może musze to zrobić z wzoru na zamiane podstaw? Prosze o pomoc bo takie zadanie będe miał na klasówce życia:(

Sorry źle przepisałem 8+16=24 a nie 20, ale i tak mi niewychodzi:P

20080609160509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem z zakresu geometrii przestrzennej:

Obwód podstawy graniastosłupa prawidłowego trójkątnego jest równy 27 cm, a ściany boczne są kwadratami. Oblicz sumę długości wszystkich krawędzi oraz pole powierzchni bocznej tego graniastosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 16:09, Jaki Ganh1 napisał:

Obwód podstawy graniastosłupa prawidłowego trójkątnego jest równy 27 cm, a ściany boczne
są kwadratami. Oblicz sumę długości wszystkich krawędzi oraz pole powierzchni bocznej
tego graniastosłupa.

Jeśli prawidłowy to jego podstawami są trójkąty równoboczne czyli :
27 : 3 = 9 (długość krawędzi podstawy)
Jeżeli ściany są kwadratami, które mają wszystkie boki równe, a jedna z krawędzi ściany to krawędź podstawy to długość krawędzi ściany = 9
Wszystkie krawędzie :
3x9 + 3x9 + 3x9 = 27x3 = 81cm
Pole powierzchni bocznej:
P= a x a x 3
P= 9 x 9 x 3
Ppb = 243cm2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!! FIZYKA !!

Niech mi ktoś wytłumaczy co to jest prąd indukcyjny i zjawisko indykcji elektromagnetycznej.
Tylko tak po ludzku bym chciał.
Proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde... kumpel mnie prosił o to żebym mu zrobił stronę internetową - jakąś prostą w notatniku. Mógłby ktoś z was takie ustrojstwo wykonać? Ja nie pamiętam formułek, chodzi o najprostszą jaka może być - tylko bez przesady ;P jakiś obrazek, efekt ruszającego się tekstu itp.

Będę bardzo wdzięczny :) to jest raz i mogę komuś jak gra w plemiona podesłać po 2 mln surowców na piątym świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 20:28, struksik napisał:

Kurde... kumpel mnie prosił o to żebym mu zrobił stronę internetową - jakąś prostą w
notatniku. Mógłby ktoś z was takie ustrojstwo wykonać?

Moze nie wykonam ale mogę polecić dwa sposoby.
1) Ściągnąć program ezHTML, gdzie mozna szybko podstawowa strone zrobić praktycznie a kod potem skopiować.
2) Zrobić w Wordzie, zapisać jako html a potem przez przeglądarkę kod źrodłowy wyciągnąć.
Nie trzeba się bawić z formułkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po krótce i najprościej: Prąd indukcyjny to prąd elektryczny który powstał na wskutek zmian pola elektromagnetycznego. A zjawisko indukcji elektromagnetycznej z tym się wiąże, tzn. zjawisko indukcji elektromagnetycznej polega na powstawaniu prądu na wskutek zmian pola elektromagnetycznego. A taki prąd indukcyjny możemy wytworzyć np. poruszając magnesem w pobliżu przewodnika i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FIZYKA

Mam takie zadanko, i za kij nie mogę go zrozumieć.
Z wysokości 10m spada ciało. Jaką będzie miało szybkość końcową?
h=10m
g=10 m/s(kwadrat)
Błagam, pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz energie;P?
Z zasady zachowanie energi mechanicznej... ble, bel i Epmax =Ekmax
Ignorujemy masę
10*10= v^2/2 [m *m/s^2= (m/s)^2]
100=v^2/2
200=v^2
v= pierwiastek z 200 czyli 10 pierwiastków z 2 czyli około 14, 14 m/s
:P
ps: zależ jeszcze jakie weźmiesz g 10 czy 9,81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 18:57, Rumcajs52 napisał:

FIZYKA

Mam takie zadanko, i za kij nie mogę go zrozumieć.
Z wysokości 10m spada ciało. Jaką będzie miało szybkość końcową?
h=10m
g=10 m/s(kwadrat)
Błagam, pomóżcie :)


no to zasada zachowania energii: mgh = mV^2/2, po skróceniu gh=V^2/2, dalej V^2=2gh, a na koniec V= sqrt2gh, po podstawieniu V=sqrt2*10m*10m/s^2, czyli V=sqrt200m^2/s^2, czyli V=10 pierwiastków z 2 m/s, czyli w przybliżeniu 14,14 m/s

I to pisze osoba, która miała zagrożenie na koniec i wyciągnęła się na 2;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z funkcjami? Jeśli jest funkcja f(x) to funkcja -f(x) będzie odbiciem symetrycznym względem osi X? Jeśli tak to jakie są jeszcze możliwości? Tzn. jaki jest wzór na odbicie względem osi Y i jakieś inne przesunięcia (o ile istnieją jakieś inne). Chodzi mi o program z LO. Nie jestem zbyt sumienny ani obowiązkowy i w zeszycie od matmy nie mam zbyt dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 19:43, Radykał napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z funkcjami? Jeśli jest funkcja f(x) to funkcja
-f(x) będzie odbiciem symetrycznym względem osi X? Jeśli tak to jakie są jeszcze możliwości?
Tzn. jaki jest wzór na odbicie względem osi Y i jakieś inne przesunięcia (o ile istnieją
jakieś inne). Chodzi mi o program z LO. Nie jestem zbyt sumienny ani obowiązkowy i w
zeszycie od matmy nie mam zbyt dużo...

f(-x) - odbicie względem ośki oy.
Zdaje mi się (ale lepiej sprawdź na przykładzie), że łącząc te dwa wzorki otrzymujemy -f(-x) - odbicie względem początku układu współrzędnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować