Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Ja mam jeden przykład z matematyki do rozwiązania z ciągów, w zadaniu chodzi o podanie 4 kolejnych wyrazów ciągu (a1, a2, a3, a4) wzór ogólny to an=licznik: n!-1 mianownik: 2nkwadrat +3
Nie wiem co to jest to n!;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 18:21, radosiewka napisał:

Ja mam jeden przykład z matematyki do rozwiązania z ciągów, w zadaniu chodzi o podanie
4 kolejnych wyrazów ciągu (a1, a2, a3, a4) wzór ogólny to an=licznik: n!-1 mianownik:
2nkwadrat +3
Nie wiem co to jest to n!;p

n! to silnia. http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 18:21, radosiewka napisał:

Nie wiem co to jest to n!;p


Wykrzyknikiem oznacza się silnię.
n! = 1*2*...*n-1*n
czyli 1! = 1
2!=1*2=2
3!=1*2*3=6
4!=1*2*3*4=24
I tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 18:26, pkapis napisał:

> Nie wiem co to jest to n!;p

Wykrzyknikiem oznacza się silnię.
n! = 1*2*...*n-1*n
czyli 1! = 1
2!=1*2=2
3!=1*2*3=6
4!=1*2*3*4=24
I tak dalej


Wielkie dzięki za pomoc;) Akurat w poprzedniej klasie nie było mnie na lekcjach o ciągach i nadrabiam zaległości ponieważ mamy nową nauczycielkę od matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie sie ze mnie śmiać, ze z mojego ulubionaego przedmiotu, przez wakacje pozapominałem najprostszych rzeczy, ale to jest prawda, pamięcią nie grzeszę.
A więc chodzi mi o matmę.
Kiedy się mnożyło dwie liczby ujemne, to wychodziła liczba na plusie czy na minusie, bo z dodawaniem to pamiętam jak to było.
A i jeszcze, co sie najpierw robiło mnozenie, czy zmienianie znaków? (no chodzi mi o to, ze jest np. 25 + (-10) x (-4)... to się najpier z tego plusa i minusa robiło minusa, czy najpierw mnożyło)
PS żal dla mnei, ze takich rzeczy nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus razy minus równa się minus. A minus razy minus równa się plus. Co do działania to kłania się kolejność ich wykonywania. Najpierw mnożysz w tym przypadku -10 x -4 potem dodajesz do tego 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:11, trutututu napisał:

Kiedy się mnożyło dwie liczby ujemne, to wychodziła liczba na plusie czy na minusie,
bo z dodawaniem to pamiętam jak to było.


Przy mnożeniu dwóch liczb ujemnych wynik wychodzi dodatni. Czyli -2 * -4 to 8, a -2 * 4 albo 2 * -4 to -8

Dnia 04.09.2008 o 15:11, trutututu napisał:

A i jeszcze, co sie najpierw robiło mnozenie, czy zmienianie znaków? (no chodzi mi o
to, ze jest np. 25 + (-10) x (-4)... to się najpier z tego plusa i minusa robiło minusa,
czy najpierw mnożyło)


Zawsze najpierw mnożysz i dzielisz, potem odejmujesz albo dodajesz.

Dnia 04.09.2008 o 15:11, trutututu napisał:

PS żal dla mnei, ze takich rzeczy nie pamiętam.


Ano, żal. Pociesz się, że nie takie rzeczy będziesz jeszcze zapominać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Otrzymałem na dniach jedna treść zadania z geografii, które mnie nadal męczy (bo nadal go potrzebuje). Otóż brzmi ono tak: Jakie osiągniecia nauki dokonane w ostatnim dziesiecioleciu wpłynęły na rozwój wiedzy na temat naszej planety? Podaj konkretne przykłady.
No i jakos nie mam pomysłu co można napisać. Jakby ktos tak mógł z jakieś 3-5 przykładów podać. Byłbym wdzieczny i to bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zadanie z matematyki, niewiem jak je rozwiązać, proszę o szybką pomoc

Oblicz sredni czas trwania jednego utworu na poniższej płycie (pamietaj,ze obliczenia dotyczą jednostek czasu)
1Walc=10;03
2Szybka polka=2;55
3Róze południa=9;16
Odgłosy Wiosny=6:58
5Marsz Perski=2:20
6 Zycie Artysty 9;35
7 Szybka wegierska polka 2:49
8wiedenska krew walc 9;27
9 marsz 2;52
łaczny czas to 56;15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łączny czas zamień na liczbę z ułamkiem czyli 56 i 15/60 ew. od razu 1/4. Taką liczbę podziel przez ilość utworów, czyli:
56 1/4 : 9 = 6 1/4
6 1/4, czyli 6 15/60, czyli 6 minut, 15 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:27, szynka140 napisał:

Witam, mam zadanie z matematyki, niewiem jak je rozwiązać, proszę o szybką pomoc

Oblicz sredni czas trwania jednego utworu na poniższej płycie (pamietaj,ze obliczenia
dotyczą jednostek czasu)
1Walc=10;03
2Szybka polka=2;55
3Róze południa=9;16
Odgłosy Wiosny=6:58
5Marsz Perski=2:20
6 Zycie Artysty 9;35
7 Szybka wegierska polka 2:49
8wiedenska krew walc 9;27
9 marsz 2;52
łaczny czas to 56;15

56 minut 15 sekund to jest to samo co 3375 sekund, co po podzieleniu przez 9 piosenek daje 375 sekund na każdą piosenkę, czyli 6 minut i 15 sekund na każdą piosenkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Trzeci dzien w pierwszej klasie liceum i juz zadanie na myslenie. Oczywiscie z Logiki. Juz rozwiazalem, ale nie jestem pewny co do rozwiazania.

Piecie ludzi zamieszkuje 5 domow w 5-u roznych kolarach, wszyscy pala papierosy 5-u roznych marek i pija 5 roznych napojow, hoduja zwierzeta 5-u roznych rodzajow.
Norweg zamieszkuje pierwszy dom.
Anglik mieszka w czerwonym domu.
Zielony dom znajduje sie po lewej stronie domu bialego.
Dunczyk pije herbate.
Palacz ,,R" mieszka obok hodowcy kotow.
Mieszkaniec zoltego domu pali ,,Dunhile"
Niemiec pali ,,Malboro".
Mieszkaniec srodkowego domu pije mleko.
Palacz ,,R" ma sasiada, ktory pije wode.
PAlacz ,,Palmali"hoduje ptaki.
Szwed hoduje psy.
Norweg mieszka obok niebieskiego domu.
Hodowca koni ieszka obok zoltego domu.
Palacz ,,PM" pije piwo.
W zielonym domu pija sie kawe.

Kto hoduje rybki?

Tak naprawde to nie zgadza mi sie tylko jedna informacja. Moze ktos mi pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, no to zaczynają się dla mnie prace domowe ;(

Na jutro mam opisćc wzajemne relacje pomiędzy Damisem a Tartuffem ze "Świętoszka" Molier''a. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o pomoc (przydałaby się raczej szybko :)). Fizyka. Czy woda wypuszczona w próżni przyjmie kształt kuli? Odpowiedź uzasadnij. Mam to napisać na jedną stronę A5, a jakoś nie mogę niczego znaleźć. :/ Dlatego byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź lub podanie jakiegoś adresu, gdzie jest to opisane, a ja to sobie sam przetrawię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:35, matiz123 napisał:

Ja też proszę o pomoc (przydałaby się raczej szybko :)). Fizyka. Czy woda wypuszczona
w próżni przyjmie kształt kuli? Odpowiedź uzasadnij. Mam to napisać na jedną stronę A5,
a jakoś nie mogę niczego znaleźć. :/ Dlatego byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź lub
podanie jakiegoś adresu, gdzie jest to opisane, a ja to sobie sam przetrawię. :)

Proszę bardzo:
http://www.google.pl/

:P

PS
Znalazłem takie coś, ale nie ręczę za wiarygodność: http://www.niewyjasnione.pl/woda_w_próżni-t3115.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować