Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2008 o 14:05, Tomek1120 napisał:

Znajdź resztę z dzielenia sumy kwadratów trzech kolejnych liczb naturalnych przez 3.

Oznacz sobie jedną z tych liczb jako np. a. Liczba a-1 będzie poprzednią liczbą naturalną, a liczba a+1 - następną. Z tego wynika więc, że trzy kolejne liczby naturalne to: a-1, a, a+1.
Teraz wyznaczasz sumę kwadratów.
(a-1)^2 + a^2 + (a+1)^2 = {teraz wymnażamy za pomocą wzorów skróconego mnożenia} = a^2 - 2a + 1 + a^2 + a^2 + 2a + 1 = {widać, że skraca się nam 2a, czyli zostaje} = a^2 + 1 + a^2 + a^2 + 1 = 3a^2 + 2
Pierwszy wyraz jest podzielny przez 3, więc reszta z niego to 0, a reszta z dzielenia 2:3, to 2 i to jest odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z matmą. proszę żeby ktoś zrobił te zadania.
64 x (-3/8)=
2 1/7 x 1 i 2/5=
(-3) x 5 i 1/6=
2 i 2/7 : 8=
(-6) : 3 i 3/5=
(-4 i 2/3) : (-8 i 1/6)

2.
Przedstaw liczbę 1 w postaci sumy trzech różnych dodatnich ułamków właściwych:
1...

8.
Pojemnik z benzyną waży 18,8 kg. Pusty pojemnik waży 2kg. Ile litrów benzyny jest w tym pojemniku jeżeli wiesz że litr benzyny waży 0,7?

@
Bardzo proszę o pomoc. Mam problemy z tym przedmiotem. Byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2008 o 17:37, dominikańczyk napisał:

2.
Przedstaw liczbę 1 w postaci sumy trzech różnych dodatnich ułamków właściwych:
1...


1 = 1/3 +2/6+3/9

Dnia 07.09.2008 o 17:37, dominikańczyk napisał:

8.
Pojemnik z benzyną waży 18,8 kg. Pusty pojemnik waży 2kg. Ile litrów benzyny jest w tym
pojemniku jeżeli wiesz że litr benzyny waży 0,7?


18,8kg = pojemnik + benzyna
0,7kg = 1 litr benzyny
2kg = pojemnik

18,8kg= benzyna + 2 kg
16,8kg = benzyna
16,8kg : 0,7kg = 24 l

Dnia 07.09.2008 o 17:37, dominikańczyk napisał:

@
Bardzo proszę o pomoc. Mam problemy z tym przedmiotem. Byłbym bardzo wdzięczny


A co do zadania 1, to same obliczenia. Jak to napiszę to tylko ci zaszkodzę, bo sam musisz się tego nauczyć. To podstawa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 17:46, HunterO7 napisał:

A co do zadania 1, to same obliczenia. Jak to napiszę to tylko ci zaszkodzę, bo sam musisz
się tego nauczyć. To podstawa !

Nie zaszkodzisz. Tylko pomożesz. Nie dostanę złej oceny(no dobra... kropki) a na podstawie tego co mi napiszesz będę mógł zrozumieć. No bo właśnie tego najbardziej nie umiem... proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z jednym zadaniem z matmy:

Dany jest trójkąt ABC o bokach 6,8,12. Trójkąt A''B''C'' ma najdluzszy bok rowny 16 i jest podobny do trójkąta ABC.
a) jaka jest skala podobienstwa trójkata ABC do trojkata A''B''C''?
b) oblicz obwod trójkata A''B''C''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:02, szynka140 napisał:

mam problem z jednym zadaniem z matmy:

Dany jest trójkąt ABC o bokach 6,8,12. Trójkąt A''B''C'' ma najdluzszy bok rowny 16 i
jest podobny do trójkąta ABC.
a) jaka jest skala podobienstwa trójkata ABC do trojkata A''B''C''?
b) oblicz obwod trójkata A''B''C''

Skala podobieństwa to stosunek dwóch odpowiadających sobie boków. Zatem porównując 2 najdłuższe boki, skala podobieństawa wynosi 16/12 = 4/3.Stosunek obwodów jest taki sam, stąd obwód tego drugiego trójkąta jest równy 30 * 4/3 = 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odrobiłem już wszystkie lekcje na jutro, oprócz polaka. Polecenie brzmi :

"Do zdania "słońce zachodzi" dopisz rozwinięcie oraz różne typy zdań złożonych. Wykonaj rozbiór gramatyczny i logiczny"

Ma ktoś może jakiś pomysł? Ważne, żeby "coś" mieć ;; Jeśli pokazał bym pustą kartkę, to na "dzień dobry" muszę zgłosić nieprzygotowanie - w przeciwnym razie dostaję pałę... (przynajmniej tak myślę) Wiem, że szanse na czyjąś odpowiedź są marne, ale warto spróbowaćsmiley Jeśli ktoś będzie wiedział choćby jedną rzecz, to proszę pisać. Pomógł by mi ktoś, bo trochę się denerwuję, że dostanę pałę na drugiej lekcji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:18, Mangekou napisał:

Odrobiłem już wszystkie lekcje na jutro, oprócz polaka. Polecenie brzmi :

"Do zdania "słońce zachodzi" dopisz rozwinięcie oraz różne typy zdań złożonych. Wykonaj
rozbiór gramatyczny i logiczny"

Ma ktoś może jakiś pomysł? Ważne, żeby "coś" mieć ;; Jeśli pokazał bym pustą kartkę,
to na "dzień dobry" muszę zgłosić nieprzygotowanie - w przeciwnym razie dostaję pałę...
(przynajmniej tak myślę) Wiem, że szanse na czyjąś odpowiedź są marne, ale warto spróbowaćsmiley
Jeśli ktoś będzie wiedział choćby jedną rzecz, to proszę pisać. Pomógł by mi ktoś, bo
trochę się denerwuję, że dostanę pałę na drugiej lekcji :(

Chyba chodzi o to, żeby po prostu napisać "słońce zachodzi jutro o godzinie 18". A różne typy zdań złożonych to na przykład "Słońce zachodzi, ponieważ Ziemia obraca się wokół własnej osi" albo "Słońce zachodzi, co zwiastuje nastanie nocy" albo "Słońce zachodzi, więc dzieci idą spać". Rozbioru gramatycznego Ci nie zapodam, bo to było dawno i nieprawda, ale już coś będziesz miał i z czystą kartką nie pójdziesz :) Chyba że źle zrozumiałem polecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:02, szynka140 napisał:

mam problem z jednym zadaniem z matmy:

Dany jest trójkąt ABC o bokach 6,8,12. Trójkąt A''B''C'' ma najdluzszy bok rowny 16 i
jest podobny do trójkąta ABC.
a) jaka jest skala podobienstwa trójkata ABC do trojkata A''B''C''?
b) oblicz obwod trójkata A''B''C''


A= 12 A''= 16
B= 8
C= 6

12/16 = 3/4 Skala podobieństwa: 4:3

B'' = 8 * 4/3 = 32/3
C''= 6 * 4/3 = 24/3

Obwód = 16 + 32/4 + 24/3 = 16 +22 = 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:21, Erton napisał:

> Odrobiłem już wszystkie lekcje na jutro, oprócz polaka. Polecenie brzmi :
>
> "Do zdania "słońce zachodzi" dopisz rozwinięcie oraz różne typy zdań złożonych.
Wykonaj
> rozbiór gramatyczny i logiczny"
>
> Ma ktoś może jakiś pomysł? Ważne, żeby "coś" mieć ;; Jeśli pokazał bym pustą kartkę,

> to na "dzień dobry" muszę zgłosić nieprzygotowanie - w przeciwnym razie dostaję
pałę...
> (przynajmniej tak myślę) Wiem, że szanse na czyjąś odpowiedź są marne, ale warto
spróbowaćsmiley
> Jeśli ktoś będzie wiedział choćby jedną rzecz, to proszę pisać. Pomógł by mi ktoś,
bo
> trochę się denerwuję, że dostanę pałę na drugiej lekcji :(
Chyba chodzi o to, żeby po prostu napisać "słońce zachodzi jutro o godzinie 18". A różne
typy zdań złożonych to na przykład "Słońce zachodzi, ponieważ Ziemia obraca się wokół
własnej osi" albo "Słońce zachodzi, co zwiastuje nastanie nocy" albo "Słońce zachodzi,
więc dzieci idą spać". Rozbioru gramatycznego Ci nie zapodam, bo to było dawno i nieprawda,
ale już coś będziesz miał i z czystą kartką nie pójdziesz :) Chyba że źle zrozumiałem
polecenie


Ok, wielkie dzięki, że mi pomagasz :) ważne żebym miał cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:28, HunterO7 napisał:

6+8+12 = 26 a nie 30 Mam nadzieję, że tego nie przepisał :)

O kurde, ale plama :) 2 lata nauki w profilu mat-fiz w jednym z najcięższych liceów w Warszawie i taki błąd. Cicho, może nikt nie zauważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2008 o 19:43, Erton napisał:

O kurde, ale plama :) 2 lata nauki w profilu mat-fiz w jednym z najcięższych liceów w
Warszawie i taki błąd. Cicho, może nikt nie zauważy.


Nie martw się, 3 lata nauki, w nie najlepszym gimnazjum, w klasie o profilu z poszerzonym angielskim (czyli raczej humanistyczny profil) i takie błędy się wykrywa :)

PS: Nie liczę jednego tygodnia nauki w III LO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Udowodnij,że w danym okręgu cięciwy jednakowo odległe od środka są równej długosci.
UWAGA:Odległością cięciwy od środka okręgu jest długośc odcinka,którego jednym końcem jest środek cięciwy,a drugim - środek okręgu.
Pomoże mi to ktoś zrobić i wrzucić zeskanowane rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:59, Dariusz Of Java napisał:

Pomocy! Udowodnij,że w danym okręgu cięciwy jednakowo odległe od środka są równej długosci.
UWAGA:Odległością cięciwy od środka okręgu jest długośc odcinka,którego jednym końcem
jest środek cięciwy,a drugim - środek okręgu.
Pomoże mi to ktoś zrobić i wrzucić zeskanowane rozwiązanie?

Tak na szybko to wynika to z podobieństwa trójkątów bok,kąt,bok. Zeskanować nie potrafię, ale postaram się to ogólnikowo opisać z wykorzystaniem pokracznego rysunku.

BS i BD to odległości cięciwy od środka, które z założenia są sobie równe. SC i SA to promienie okręgu, ktore siłą rzeczy też są sobie równe. Biorąc pod uwagę, że kąty ABS i CDS są kątami prostymi (co wynika z definicji odległości cięciwy od środka okręgu) wiemy, że trójkąty ABS i CDS mają 2 takie same boki i 1 taki sam kąt. Korzystając z podobieństwa trójkątów wnioskujemy wtedy, że AB i CD są sobie równe, co prowadzi do prostej konkluzji, że cięciwy a więc 2AB i 2CD też muszą być sobie równe.

20080907201209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem i potrzebuję pomocy. Chodzi o Excel i funkcję JEŻELI. Wszystko jest super nawet w pomocy Office dokładnie opisane. Ale chodzi o to że jeżeli normalnie pisze się
test logiczny; wartość jeżeli prawda, wartość jeżeli fałsz
(np. =JEŻELI G3>0; G7/(2*G3); NIE
to ja chciałbym zrobić to samo tyle że w "wartości jeśli prawda" oprócz obliczeń wstawić tekst (np. TAK).
Na razie jak próbowałem to albo był błąd albo wyświetlało po prostu G7/(2*G3) zamiast obliczyć.

Proszę o jak najszybsza i jak najskuteczniejszą pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować