Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2008 o 18:50, 332 napisał:

Pomocy! :F

Ależ co tu trudnego, kopiujesz odpowiednią część do Google, ale bez "...." i same wyskakują :F Dawać coś tu, rozumiem ale nie takie błahostki.

Second! -_-'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:53, Sheloi napisał:

> Uzupełnij przysłowia:
Lepiej z mądrych zgubić, ...... niż z głupim znaleźć
Głupich nie sieją,....... sami się rodzą
Mądry głupiemu........ ustępuje
Poznać głupiego po....... po czynach jego
..... jak głupi do sera. śmiać się
..... mądrzejsze od kury. jajko
>Pomocy! :F
Doprawdy google nie gryzie :P



okej, ale mam mało czasu i zanim to wsyzsdtko bym wyszukała to bym nie zdąrzyła zrobić pozostałych kzadań, których jest od licha i trchę.... :/

Ps thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:55, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

Ej pomocy małej mi trzeba mianowicie jak zmienić ułamki nieskończone na skończone i szczerze mówiąc nawet nie wiem o co chodzi XD


Może chodzi o inny zapis? Na przykład 3,33333... i tak dalej w ułamku okresowym przybiera formę 3,3(3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie - obliczyć średnią gęstość Ziemii w g/cm3. Gubię się przy tych potęgach i zamienianiu kg/km3 na g/cm3. Korzystam ze standardowego wzoru rho=m/v. Powinno wyjść 5,515 g/cm3, ale jak do tego dojść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:32, Union Pacific napisał:

Mam takie zadanie - obliczyć średnią gęstość Ziemii w g/cm3. Gubię się przy tych potęgach
i zamienianiu kg/km3 na g/cm3. Korzystam ze standardowego wzoru rho=m/v. Powinno wyjść
5,515 g/cm3, ale jak do tego dojść?


Rz~6370 km = 6,37*10^3 km = 6,37*10^8 cm
V kuli = 4/3*PI*Rz^3 ~ 4/3*PI*258,47*10^24 cm^3
Mz ~ 5,98*10^24 kg = 5,98*10^27 g

ROz = Mz/V kuli = 5,98*10^27 g / (4/3*3,14*258,47*10^24 cm^3) = 5,98/1082,14*10^3 g/cm^3 = 0,005816*10^3 = 5,816 g/cm^3

jak widac nie rowna sie to 5,516 ale rozni sie tylko jedna cyfra - 8:) moze gdzies sie walnalem przy obliczeniach bo robilem na szybko ale powinno to mniej wiecej tak wygladac. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:37, rafekx 12 napisał:

Mam wielka prosbę-niby pytanie banalne a mam problem:D : podaj co najmniej 3 dziedziny
życia w któych wykorzystuje się mapy?Z góry dzięki...

Podam na własnym przykładzie:
1. Sprawdzam na mapie jak dojechac do nowego klienta (praca)
2. W weekend dzięki mapie nie gubię sie podczas górskich wycieczek (hobby)
3. Kupowałem działkę budowlaną i korzystałem z mapy geodezyjnej przy wytyczaniu jej granic (inwestycja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 23:09, Union Pacific napisał:

A standardowym wzorem na gęstość się nie da?


przeca to jest standardowy wzor. RO to gestosc, Mz to masa ziemi, V kuli to objetosc kuli. RO=Mz/V kuli, gestosc ziemi rowna sie jej masa przez objetosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 16:12, Union Pacific napisał:

Jako błyskotliwą ciekawostkę możesz podać wodę królewską ;)

Hmm... chodziloby mi bardziej o cos zwiazanego z organizmami zywymi, najlepiej z ludzmi... Ale dzieki za checi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Niektóre leki zwane diuretykami powodują utratę wody wraz w moczem. Alkohol, herbata i kawa mają również łagodne działanie diuretyczne, i zbyt duże ich spożycie może przyczyniać się do odwodnienia organizmu.

2. Wielbłądy mogą tak długo wędrować przez pustynię bez picia wody dzięki zapasom tłuszczu zmagazynowanym w ich garbach. Gdy tłuszcz ten jest wykorzystywany przez organizm jako źródło energii, powstaje znaczna ilość wody jako produkt uboczny metabolizmu tłuszczu.

3. Każdego dnia tylko z wydychanym powietrzem tracimy od 400 do 500 ml wody, a w trakcie upałów nawet więcej.

4. Jest możliwe spożycie zbyt dużej ilości wody. Wydajność naszych nerek wynosi około 0,6-1,5 l moczu na godzinę. Więc jeśli pije się więcej niż te ilości lub z przyczyn chorobowych nie możemy pozbyć się odpowiednio szybko wody z naszego organizmu, może wystąpić zjawisko przewodnienia organizmu. Symptomy przewodnienia to m.in. nudności, torsje, duszność, obrzęki, narastające zaburzenia świadomości, skurcze mięśni, drgawki a nawet w skrajnych przypadkach śpiączka.

5. Są dowody na to, że twarda woda może być zdrowsza od wody miękkiej, ponieważ na terenach, gdzie ona występuje, zaobserwowano niższą zapadalność na choroby układu krążenia.

6. Woda, która nie spełnia standardów higienicznych, bywa przyczyną rozwoju epidemii.

7. Woda mineralna w porównaniu z wodą kranową jest dużo bardziej czystsza pod względem chemicznym, a ponadto dostarcza dodatkowe ilości składników mineralnych, np. wapnia. Jest także bezpieczniejsza dla zdrowia i ma lepszy smak.

8. Ośrodki nerwowe w mózgu kontrolują uczucie pragnienia oraz ilość moczu jaką wytwarza nasz organizm. Niektórzy eksperci uważają, że w chwili, gdy odczuwamy pragnienie, nasz organizm jest już w stanie nieznacznego odwodnienia. Jeśli zignorujemy te sygnały, mózg wyśle informację do nerek aby zwiększyły wchłanianie zwrotne wody i zredukowały produkcję moczu. Dlatego też, aby napić się wody, nie powinniśmy czekać dotąd aż poczujemy pragnienie.

9. Im więcej w twoim ciele znajduje się tłuszczu, tym zawiera ono mniejszy % wody. Ciało kobiety składa się w około 60% z wody, a mężczyzny w około 65%, ponieważ z natury organizm kobiety zawiera więcej tłuszczu. Udział wody w organizmie może z wiekiem spaść nawet do 50%.

10. Woda z niektórych rejonów ma wysoki poziom fluoru. Nadmiar tego pierwiastka, szczególnie u dzieci, może spowodować pojawienie się charakterystycznych plam na zębach. Woda o bardzo niskiej zawartości fluoru może natomiast sprzyjać rozwojowi próchnicy zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:40, Kolumb95 napisał:

Witam, czy ktoś mógł by mi pomóc w zadaniu z matematyki? Jestem dość cienki z niej. Daje
skana podręcznika. Chodzi o zadanie 11. Dziękuje tym co pomogą. :D

11 a)
2/5 +2/5 + 2/25 = 10/25 +10/25 +2/25 = 22/25
25/25 - 22/25 = 3/25 = odpowiedź
b)
59/100 + 20/100 + 6/100 = 85/100
100/100 - 85/100 = 15/100 = 3/20 = odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować