Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dziedzina; Fizyka
Poddziedzina; Ciała Stałe
Treść; Przy rozciąganiupręta o długości L i przekroju poprzecznym S wykonanego z materiału o module Younga E siłą równoważącą siłę sprężystości wykonano pracę W. Bezwzględny przyrost długości pręta jest równy wyrażeniu;
i tu są podane 4 możliwości jednak ja już sprawdziłem która jest poprawna i jest to;
pierwiastek [ (2*W*L) / (E*S) ]
lecz mi wyszło
pierwiastek [ (W*L) / (E*S) ]

Jedyne czego brakuje to 2:/
oto przekształcenia jakie wykonałem (^ będzie oznaczać w tym wypadku deltę)
W = F * ^L
W = p * s * ^L
W = E * ^L/L * s * ^L (i z tego po kilku magicznych przekształceniach wychodzi wynik który uzyskałem)

Gdzie jest mój błąd? Jedyna ewentualność jak dla mnie to fakt iż wzór na pracę może mieć postać;
W= 2F * ^L
jeśli tak to dlaczego tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś dać link do opisu domu po rosyjsku, który byłby w pierwszej osobie napisany w stylu chciałbym mieszkać w domu ... . Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapisz zdanie p jako ''kupię sałatę'' i zdanie q jako ''kupię pomidory'', postaw znaczek jak napisałeś pomiędzy p i q i to rzeczywiście tylko tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 13:31, Probos napisał:

Mam takie pytanko. Czy ktoś z was, ma może "pod ręką" recenzję książki ? Potrzebuję na
jutro, a tak mi się nie chce samodzielnie tego pisać... ;P

przecież masz pod ręką google .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2008 o 13:39, jackass napisał:

przecież masz pod ręką google .


Istnieje duża szansa, że mój nauczyciel akurat posprawdza, czy nie są wzięte z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może głupi pomysł, ale idź do najbliższego fryzjera tudzież przychodni lekarskiej, tam mają gazetki do poczytania, niemal zawsze trafiam na przynajmniej jedną traktującą o filmach czy kinie. a tam recenzji znajdziesz dużo.
jak nie to, pozostaje Ci samemu napisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 13:57, Probos napisał:


> przecież masz pod ręką google .

Istnieje duża szansa, że mój nauczyciel akurat posprawdza, czy nie są wzięte z internetu.

To znajdź po angielsku i sobie przetłumacz.Albo weż się za pisanie na papierze zamiast na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 14:00, pizmak666 napisał:

może głupi pomysł, ale idź do najbliższego fryzjera tudzież przychodni lekarskiej, tam
mają gazetki do poczytania, niemal zawsze trafiam na przynajmniej jedną traktującą o
filmach czy kinie. a tam recenzji znajdziesz dużo.
jak nie to, pozostaje Ci samemu napisać :P


Zobaczymy, coś na pewno znajdę. :)
jackass - Gdybyś pisał tyle tekstów tygodniowo co ja, też nie miałbyś zbyt dużej ochoty, na rozczulanie się nad jakąś durnowatą recenzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Need help ;p
Historia:
Zastanów się i spróbuj wskazać różnicę znaczeniową między pojęciami: kontrreformacji i reforma Kościoła.
Szukam i szukam i niczego trafnego nie znalazłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 18:56, Prince07 napisał:

Need help ;p
Historia:
Zastanów się i spróbuj wskazać różnicę znaczeniową między pojęciami: kontrreformacji
i reforma Kościoła.
Szukam i szukam i niczego trafnego nie znalazłem :/


kontrreformacja, zw reformą katolicką, ruch religijny , polityczny i kulturalny , trwający od połowy XVI do schyłku
XVII w., celem k. było przeciwstawienie sie i zahamowanie szerzącej się reformacji (zapoczątkowanej w 1517r.
przez Marcina Lutra) odnowa Kościoła katolickiego i przywrócenie mu dominującego miejsca w społeczeństwie.
Podstawę k. stanowiły uchwały soboru trydenckiego (1545 - 63).

reforma czyli np. możliwość wyświęcenia kobiety jako kapłana , odpust na jedzenie mięsa w wigilię itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 19:06, kerkas napisał:

reforma czyli np. możliwość wyświęcenia kobiety jako kapłana , odpust na jedzenie mięsa
w wigilię itp.


Dzięki za kontrreformację ale o reformacji potrzebuję jednak czegoś więcej :/
Ale i tak wielkie dzięki, dobry kawałek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źródło google. RECENZJA POTOPU
"Potop" jest drugą częścią "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Jest to najdłuższa część, a oprócz niego w skład "Trylogii" wchodzą "Ogniem i Mieczem" oraz "Pan Wołodyjowski". Tak jak pozostałe części opisuje pewien okres w historii. W tym przypadku jest to najazd Szwedów na ziemie polskie w latach 1655-1660. Przede wszystkim autor przedstawia w swojej książce problem zdrady i wierności. Wiąże się z tym ukazanie dwóch faz konfliktu między Polakami a Szwedami, podczas którego bardzo ważną rolę odegrała postawa szlachty wobec sytuacji oraz ich zdrada. W powieści tej znajdują się zarówno bohaterowie autentyczni (np. Radziwiłł) jak i fikcyjni, czyli przede wszystkim Kmicic, który w czasie trwania akcji powieści przechodzi metamorfozę. W "Potopie" poruszonych zostaje wiele tematów: miłość, zdrada, wierność, rozpacz. Obok opisu wojny, mamy także wątek miłosny.
Sienkiewicz koloryzuje nieco historię, zmienia fakty, mało miejsca poświęca porażkom Polaków, podczas gdy zwycięstwa Polaków zajmują wiele miejsca. Można wręcz powiedzieć, że manipuluje czytelnikiem, aby ten miał wrażenie, że Polska jest potężna, a wiek XVII był wiekiem jej triumfu. Usprawiedliwiają go okoliczności oraz cel w jakim pisał tę niezwykłą powieść. Dlatego mimo wszystko chciałabym gorąco polecić tę książkę, bo mimo iż jest długa i znajduje się na liście obowiązkowych lektur czyta się ją bardzo dobrze i zadziwiająco szybko. Uważam, że jest to jedna z najlepszych polskich powieści.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 19:15, Prince07 napisał:

> reforma czyli np. możliwość wyświęcenia kobiety jako kapłana , odpust na jedzenie
mięsa
> w wigilię itp.

Dzięki za kontrreformację ale o reformacji potrzebuję jednak czegoś więcej :/
Ale i tak wielkie dzięki, dobry kawałek ;]


reformacja, ruch religijno-społeczny w XVI w. w Europie. Początkowo r. ograniczała się do krytyki stosunków
panujących w Kościele katolickim i propagowania jego odnowy i naprawy. Ostatecznie doprowadziła do trwałego rozłamu w zachodnim chrześcijaństwie i postania protestantyzmu. Początki r. wiążą się z husytyzmem w Czechach.
Dopiero od 1517, tj. od wystąpienia M. Lutra, r. stała się ruchem ogólnoeuropejskim: objęła Niemcy, kraje skandynawskie , Czechy , Węgry , Polskę , Szwajcarię , Francję i Wielką Brytanię.
W tych krajach pod wpływem r. powstały niezależne od papiestwa organizacje kościelne lub kościoły narodowe z królem jako zwierzchnikiem , bądż skrajne grupy wyznaniowe radykalnej r. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować