Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2008 o 20:19, Egan Wolf napisał:

Hej! Nie zrób tylko czegoś takiego, że zamienisz 25 000 dwa razy i wymnożysz przez siebie.

Nie, bez obawy ;) Po prostu napisałem 25 000 x2, a myślałem już o jakichś innych liczbach, które łatwiej przeskalowac ;) Np: 500 x100.
Ale wiem o co chodzi, jeszcze raz dzięki. Chociaż nie pogniewałbym się gdyby znalazł się jakiś dobry człowiek, który przedstawił by ten drugi sposób ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wyłącz czynnik pod pierwiastek:
>3* pierwiastek 4 stopnia z 0,1;0,2*pierwiastek 3 stopnia z 10;0,3*pierwiastek 3 stopnia
>z 5;0,1*pierwiastek 4 stopnia z 10

Na pewno "wyłącz"? Czy raczej "włącz"? Wyłącza się spod pierwiastka a włącza pod.

Wyłączyć spod pierwiastka możemy na przykład dla:
pierwiastek trzeciego stopnia z 54. Mamy: 54=27*2. Więc pierwiastek możemy zapisać jako iloczyn pierwiastków, jeden z liczby 27 a drugi z 2. Pierwiastek trzeciego stopnia z 27 jest liczbą całkowitą i wynosi trzy, czyli otrzymujemy ostateczny wynik: 3*pierwiastek trzeciego stopnia z 2

A jeśli mówimy o włączeniu pod pierwiastek to popatrzmy na przykład, który podałeś jako pierwszy:
3* pierwiastek 4 stopnia z 0,1. Chcemy to zapisać jako jeden pierwiastek. Żeby się tak dało, musimy zamienić trójkę na pierwiastek tego samego stopnia co ten, który już mamy. Powstaje pytanie: pierwiastek czwartego stopnia z jakiej liczby daje nam 3? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy podnieść 3 do potęgi czwartej. Otrzymujemy 81 pod pierwiastkiem. Iloczyn pierwiastków jest równy pierwiastkowi iloczynów, wymnażamy i mamy pierwiastek 4 stopnia z 8,1.

>Uprość:
>(2 pierwiastki z 8 - 4 pierwiastki z 3 + 5 pierwiastków z 2 - 1/3 pierwiastka z 12)*
>pierwiastek z 6

Tu musisz wymnożyć i sprawdzić co da się zrobić, pamiętając o wyłączaniu spod pierwiastka ile tylko się da.

>Usuń niewymierność z mianownika ułamka :
>3 pierwiastki z 3 - pierwiastek z 5 <-- kreska ułamkowa --> 2 pierwiastki z 5 +
>pierwiastek z 2

W tym przypadku trzeba pomnożyć przez tak zwaną liczbę sprzężoną. Rozszerzasz licznik i mianownik przez to co jest w mianowniku, ale z przeciwnym znakiem między składnikami, czyli:
(licznik) 2 pierwiastki z 5 - pierwiastek z 2
----------- * ---------------------------------------
mianownik 2 pierwiastki z 5 - pierwiastek z 2

Jak wymnożysz mianownik to otrzymasz... 18 :) Jest na to wzór nawet: (a+b)(a-b)=a^2 - b^2

Resztę Ci zostawię, spróbuj jeszcze raz rozwiązać teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś sprawdzić czy to jets dobrze :
Ein Juli ist sehr lengweilig gewesen. Ich bin auf da Land gewesen und ich habe einem Grossvater geholfen.Ein August ist fein gewesen.Ich bin mit den Freunden auf den Masuren auf vier langen gefahren. Ich hatte viel Spass dort. Ich bin in dem See geschwommen. Ein Abend wir sind nach der Stadt gegangen.
Teraz jeszcze jak napisać "Cztery dni szybko minęły i trzeba było wracać" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale z tej nierówności wyszło mi 6,5 :>

pierwiastek (x-4)^2 + pierwiastek x^2 > 9

niby proste ale za razem dziwne :]

Może ktoś wyliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 21:22, lokiju napisał:

pierwiastek (x-4)^2 + pierwiastek x^2 > 9

Jako że dziedzina to x>4, to po potęgowaniu i pierwiastkowaniu dostajesz moduł z x-4 + moduł z x >9, a z dziedziny wynika, że moduły można opuścić czyli masz, x-4 +x > 9, czyli 2x>13, czyli x>6,5, czyli jakby nie patrzeć miałeś rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 21:32, Erton napisał:

Jako że dziedzina to x>4


To zależy czy do kwadratu podnosimy pierwiastek czy to co jest pod nim. Bo jeśli tylko (x-4) to dziedziną jest zbiór liczb rzeczywistych. I wtedy piszemy:
moduł z x-4 + moduł z x >9
i rozważamy przypadki: x<4, 4<x<9, x>9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizycy, poratujcie :)
Jestem na biol-chemie, a rozwiązujemy zadania dla mat-fizu. Mogę powiedzieć, że kompletnie się w tego typu zadaniach nie łapię.
Na jutro mam rozwiązać coś takiego :

Gdy kierowca samochodu zobaczył w odległości s = 30m przed samochodem przeszkodę rozpoczął gwałtowne hamowanie z opóźnieniem o wartości a = -5 m/s^2 ( kwadrat ). Jednak po czasie t = 2s samochód uderzył w przeszkodę. W jakiej odległości przed przeszkodą kierowca powinien rozpocząć hamowanie, aby bezpiecznie się zatrzymać ?

Nie rozumiem w ogóle co i jak mam tu policzyć. Gdyby ktoś był tak uprzejmy i rozwiązał to zadanie z niewielkim opisem, to był bym bardzo, ale to bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 - z wzoru na droge (30m) wylicz predkosc poczatkową.
2 - z wzrou na predkosc koncową (docelowo 0 zeby auto sie zatrzymalo), wstawiajac wyliczoną w pkt 1 wartosc Vo wylicz czas potrzebny do zatrzymania sie.
3 - podstaw ten czas do wzoru na droge wymaganą do zatrzymania auta, czyli tym razem to ona jest niewiadomą.

Nie bylam w mat-fizie tylko w biol-chemie i kontakt z fizyką ostatecznie stracilam z 7-8 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągać liczbę przed pierwiastek i na odwrót? Mama np. 3 pierwiastki z 6 + 3 pierwiastki z 6 . Możecie pokazać na tym i na innych przykładach jak to obliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 pierwiastki z 6 + 3 pierwiastki z 6 to jest akurat 6 pierwiastkow z 6, po prostu dodajesz. Jak masz te same pierwiastki to sie dodaje to co przed pierwiastkiem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 17:06, fifomaniak napisał:

3 pierwiastki z 6 + 3 pierwiastki z 6 to jest akurat 6 pierwiastkow z 6, po prostu dodajesz.
Jak masz te same pierwiastki to sie dodaje to co przed pierwiastkiem i tyle.

Wiem to był zły przykład , a 8 pierwiastków z 2 . A gdy mam np. pirwiastek z 88 jak z tego wyciągnąć całoście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2008 o 17:35, Prateorian napisał:

Wiem to był zły przykład , a 8 pierwiastków z 2 . A gdy mam np. pirwiastek z 88 jak z
tego wyciągnąć całoście?


8 pierwiastków z dwóch to inaczej pierwiastek z 8 do potęgi 2 *2 = pierwiastek z 128. Dlaczego tak, bo pierwiasek z 64 = 8, a więc chcąc wsadzić 8 pod pierwiastek wsadzasz tam 64, a że jest tam 2 mnożysz te liczby przez siebie.

pierwiastek z 88 = pierwiastek z 4*22 = 4 pierwiastki z 22 :)

Simply xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizyka

Hmn...nie mogę w żaden sposób tego zrobić tzn podstawić pod wzór...

jeden z dźwigów podniósł element budowlany o masie 2t na wysokość 10m w czasie 1 minuty,a drugi podniósł element budowlany o masie 4t na wysokość 5m w czasie 30 sekund, który z nich pracował z większa mocą?
a)pierwszy
b)drugi
c)moce obu były takie same
d)zależy od kształtu toru


Zaznaczył bym b bo skoro D1(dźwig1) podnosi 2t na 10m w minutę a D2 podnosi 4t na 5m w 30s ,to D2 w minutę podniósł by na 10m 8t...ale jak to jakoś realnie obliczyć i napisać ;d czy napisać tak jak jest bez wzoru itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chemii mam polecenie: Co oznaczają następujące zapisy, czyli symbole i wzory. I mam podane np. BaO, 3N, 2Mgcl2. I nie wiem co mam napisać, liczbę atomów, cząsteczek a może coś innego?

Z góry dzięki za odpowiedź ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 18:43, Szympek napisał:

Z chemii mam polecenie: Co oznaczają następujące zapisy, czyli symbole i wzory. I mam
podane np. BaO, 3N, 2Mgcl2. I nie wiem co mam napisać, liczbę atomów, cząsteczek a może
coś innego?

Z góry dzięki za odpowiedź ;).


Ja to tam z chemii nie bardzo jestem, ale trochę pamiętam i wydaje mi się, że jak masz BaO to to jest jedna cząsteczka tego czegoś (symboli absolutnie nie pamiętam więc sprawdź sam w tablicach), 3N to są trzy atomy a to ostatnie to dwie cząsteczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować