Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2008 o 18:26, bartog123 napisał:

Sry. ale nadal się z tobą nie zgadzam ;), bo podnoszenie czegoś w górę nie jest pracą
;), ale wiadomo, że moge się mylić. No, ale możemy się przekonać jak Korsaż powie jak
winno być ;)


Praca jest równa 0 gdy kierunek wektora siły jest prostopadły do kierunku wektora przesunięcia jej punktu zaczepienia. W przypadku dźwigu wektor przesunięcia elementu budowlanego ma ten sam kierunek co wektor siły jaką ten dźwig działa na element budowlany. Podnoszenie w górę jest pracą :) Nie jest natomiast pracą gdy np. przenoszenie walizki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2008 o 18:48, Findan napisał:

Praca jest równa 0 gdy kierunek wektora siły jest prostopadły do kierunku wektora przesunięcia
jej punktu zaczepienia. W przypadku dźwigu wektor przesunięcia elementu budowlanego ma
ten sam kierunek co wektor siły jaką ten dźwig działa na element budowlany. Podnoszenie
w górę jest pracą :) Nie jest natomiast pracą gdy np. przenoszenie walizki :)

Nie wiem jak jest z dźwigiem, więc się już nie kłucę, ale co do walizki to na 100% masz 100% racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 18:35, kindziukxxx napisał:

ok to takie proste zadanko mam nadzieję, co jest wykresem funkcji x^2+y^2=1 :)

Jak dla mnie to okrąg o środku w początku układu współrzędnych i promieniu 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 19:01, Erton napisał:

> ok to takie proste zadanko mam nadzieję, co jest wykresem funkcji x^2+y^2=1 :)
Jak dla mnie to okrąg o środku w początku układu współrzędnych i promieniu 1.

nie tylko dla ciebie, ale ok :) chciałem tym zadaniem sprawdzić forumowiczów, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 19:04, kindziukxxx napisał:

nie tylko dla ciebie, ale ok :) chciałem tym zadaniem sprawdzić forumowiczów, :)

No żebym ja Cię zaraz nie sprawdził :) Znajdź wszystkie możliwe liczby całkowite nieujemne, o których można powiedzieć, że suma iloczynu tych liczb i ich ilorazu jest równa 185. No i jedziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 19:07, Erton napisał:

> nie tylko dla ciebie, ale ok :) chciałem tym zadaniem sprawdzić forumowiczów, :)

No żebym ja Cię zaraz nie sprawdził :) Znajdź wszystkie możliwe liczby całkowite nieujemne,
o których można powiedzieć, że suma iloczynu tych liczb i ich ilorazu jest równa 185.
No i jedziesz :)

tylko to nie jest zadanie które za bardzo można przy kompie rozpisać, a na kartce mi się nie che, ale jak wrócę to postaram się mieć zrobione, bo teraz siostra wchodzi :), a ja nie dałem trudnego przykładu tylko podchwytliwy i tam gdzie liczyć nie trzeba, ale zaraz się tym zajmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 18:50, bartog123 napisał:

Nie wiem jak jest z dźwigiem,

Jak to, jak to, gdybyś nie wiedział, nie mógłbyś się wypowiadać!
Na pewno wiesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 15:34, kowboj3 napisał:

Oczywiście problem z fizyki.

1) (rysunek) Po płaszczyźnie poziomej toczy się koło ze stałą prędkością V (w postaci
wektora). Jaki będzie kształt torów pkt. A, B i C koła, jeśli układem odniesienia jest
grunt? (koło toczy się w prawą stronę).
(punkt A leży na krawędzi koła, punkt B w środku koła, punkt C jest środkiem koła).

2) Licząc od Słońca, Ziemia jest trzecią planetą, a Mars czwartą. Jaki jest tor Marsa,
jeżeli przyjmujemy, że:
a) układem odniesienia jest środek Ziemi,
b) układem odniesienia jest środek Słońca.


Ponawiam pytanie, bo odpowiedź jest mi desperacko potrzebna. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 00:52, TYHE napisał:

> Nie wiem jak jest z dźwigiem,
Jak to, jak to, gdybyś nie wiedział, nie mógłbyś się wypowiadać!
Na pewno wiesz!

W sensie kierunku pracy- no, bo jak mówią podnosi do góry, czyli normalnie nie jest to pracą, a mówią, że dźwig wykonuje, więc "już" nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do tych, którzy czytali książkę "How to be an Alien" George''a Mikes''a - jakie zostały tam opisane stereotypy anglików ?
Pytam, bo na poniedziałek mam opisać jeden z przedstawionych w książce stereotypów, w formie krótkiej wypowiedzi, a lektury nie mam :(
Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typ: Fizyka

Kolejne problemy ;] (tym razem kumpla)

1. Oblicz jaką pracę należy wykonać, aby elektron przenieść w polach
a) grawitacyjnym
b) elektrycznym
c) protonu z odległości 2 x 10^-10 m na odległość 2x10^-9 m

2. Oblicz szerokość fotoelektronów emitowanych z powierzchni metalu dla którego praca wyjścia wynosi 0,8 elektronowolta, jeżeli na metal ten pada wiązka promieniowania o długości 400Nm (niutonometrów)

Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 19:07, Erton napisał:

> nie tylko dla ciebie, ale ok :) chciałem tym zadaniem sprawdzić forumowiczów, :)

No żebym ja Cię zaraz nie sprawdził :) Znajdź wszystkie możliwe liczby całkowite nieujemne,
o których można powiedzieć, że suma iloczynu tych liczb i ich ilorazu jest równa 185.
No i jedziesz :)

no i odpowiedzi nie znalazłem, napisz odpowiedz i jeżeli możesz ewentualne działania, bo na jedno równanie trochę lipnie się liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować