Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2008 o 17:36, Jaki Ganh1 napisał:

EDIT: I przy okazji, jak poprawnie zapiszemy: Często pada w Anglii latem? (po angielsku
oczywiście)

Wydaje mi się, że w niektórych zwrotach odnoszących się do permanent states, do tych ciągłych trzeba stosować Present Cont. Czyli może to wyglądać tak- It is always raining in England in summer.
Przetłumaczone dosyć po Polskawemu, ale myślę, że gramatycznie jest poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 18:03, Jaki Ganh1 napisał:

Heh, mi nie chodzi o odpowiedź :) Ale powiedz, czy mogłoby to wyglądać tak: How often
it is raining in England during the summer?

To zrobiłem gafę :P Ale podstawa jest taka, jaką podałem i zdanie w moim mniemaniu jest w 100% poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 18:03, Jaki Ganh1 napisał:

Ale powiedz, czy mogłoby to wyglądać tak: How often
it is raining in England during the summer?

Raczej nie. Present Continous używasz gdy podkreślasz swoją irytację, krytykujesz coś. W tym wypadku tylko pytasz jak często pada deszcz, więc napisz "How often does it rain...?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 19:41, Jaki Ganh1 napisał:

Mam kolejne pytanko, jak dla mnie trochę trudniejsze. Dlaczego Sokratesa nazywa się ojcem filozofii? Tylko proszę tak w formie skróconej.


Mam pytanie: do której klasy chodzisz? Pytam dlatego, że niemal banalne zadania wypisujesz w tym temacie i nie mam tu na myśli dwu ostatnich. Zwykłe pytanie, nie traktuj tego jako atak.

Rozwiniesz to sam: Sokrates był bodajże pierwszym znanym filozofem; jego nauka była podwalinami obecnej formy filozofii, a wiele spośród jego twierdzeń jest źródłem przemyśleń po dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzę do I gimnazjum, banalne, wiem, bo sam odpowiedź znalazłem wcześniej, tylko, że myślałem, że może jest nazywany tak za co innego niż to co ja wyszukałem i nie byłem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 21:17, Jaki Ganh1 napisał:

Chodzę do I gimnazjum, banalne, wiem, bo sam odpowiedź znalazłem wcześniej, tylko, że myślałem, że może jest nazywany tak za co innego niż to co ja wyszukałem i nie byłem pewien.


W porządku, ale mam dla Ciebie małą radę: lepiej ostro rusz z nauką, bo im większe zaległości, tym więcej nerwów w kolejnych klasach, o szkole średniej nie wspominając... To tyle tytułem dygresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może zna ktoś jakąś stronę, na której wyjaśnione jest zrozumiale o pierwiastkach i potęgach? Opisane tematy związane z nimi? Jeśli ktoś zna bardzo mi pomoże :P Bo we wtorek praca klasowa, a ja pomimo prób nie mogę jakoś tego pojąć, a podręcznik mam taki genialny, że zamiast tłumaczenia tematów są same zadania -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gumiś2 - z przyzwyczajenia zawsze daje +1 ;-) Poza tym, 13 jest pechową liczbą ^^

DJ Szlafrok - zaległości z nauką nigdy nie mam, ale teraz leżę chory w łóżku i lekcje brałem z dwóch dni, a trochę zadali przez te 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem:
Utwórz arkusz z wykresami dwóch funkcji, liniowej i kwadratowej w tym samym przedziale zmienności zmiennej x.

Jak zrobić taki wykres? Wpisuje wzory funkcji (y=ax+b i y=ax^2+bx+c)i, biorę wykres XY punktowy, ale to wcale mi nie wychodzi. Jak taki wykres zrobić? Może każdy wyraz (a,b,c,x) powinien mieć jakieś konkretne wartości? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 14:17, kowboj3 napisał:

Problem:
Utwórz arkusz z wykresami dwóch funkcji, liniowej i kwadratowej w tym samym przedziale
zmienności zmiennej x.

Erm... Czyli dziedzina od - nieskończoności do + nieskończoności na przykład? ;]
Jeśli tak to zrób sobie pod dowolnym kątem (oczywiście, żeby nie była równoległa do osi y) funkcję liniową i funkcję kwadratową np. y=x^2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla Belegdil''a

Kolejne pytanie: jak wyznaczyć t ze wzoru: Vz*t=Va*t-200?

I jeszcze jedno: Szybkościomierze dwóch samolotów wskazują tą samą wartość. Czy to onzacza, że samoloty mają tą samą prędkość? Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 11:55, Gumiś2 napisał:

Jeżeli na linku, który podał Treant jest niezbyt zrozumiale wyjaśnione, to napisz, chętnie
Ci pomogę ;]

Pozdro.

Na razie to przestudiuje, ale w razie problemów zgłoszę się do Ciebie :)

@ Treant dzięki za link ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 16:36, kowboj3 napisał:

Kolejne pytanie: jak wyznaczyć t ze wzoru: Vz*t=Va*t-200?


Ok na początku przenosisz Va*t na lewą stronę. Wychodzi ci Vz*t - Va*t = -200
Później wyciągasz t przed nawias: t(Vz - Va) = -200
I na końcu dzielisz wszystko przez Vz - Va i wynik końcowy wynosi: t = -200/(Vz - Va)

Dnia 18.10.2008 o 16:36, kowboj3 napisał:

I jeszcze jedno: Szybkościomierze dwóch samolotów wskazują tą samą wartość. Czy to onzacza,
że samoloty mają tą samą prędkość? Dlaczego?


Prawdę mówiąc, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 16:36, kowboj3 napisał:

I jeszcze jedno: Szybkościomierze dwóch samolotów wskazują tą samą wartość. Czy to onzacza,
że samoloty mają tą samą prędkość? Dlaczego?

Teoretycznie nie, bo prędkość jest wielkością wektorową, a szybkość nie. Więc jeśli leciałyby z taką samą szybkością jeden samolot poziomo drugi pionowo, to nie miałyby tej samej prędkości. I myślę, że to pytanie służy ukazaniu tej różnicy, bo inaczej nikt by o to nie pytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 17:25, Erton napisał:

> I jeszcze jedno: Szybkościomierze dwóch samolotów wskazują tą samą wartość. Czy
to onzacza,
> że samoloty mają tą samą prędkość? Dlaczego?
Teoretycznie nie, bo prędkość jest wielkością wektorową, a szybkość nie. Więc jeśli leciałyby
z taką samą szybkością jeden samolot poziomo drugi pionowo, to nie miałyby tej samej
prędkości. I myślę, że to pytanie służy ukazaniu tej różnicy, bo inaczej nikt by o to
nie pytał


Pewnie tak, ale takie zadanie mam z fizyki ;p
Dzięki za pomoc dla Ciebie i Piotrobov''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować