Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 20:53, peryfraz napisał:

Przypomnijcie mi jak się reportaż pisało... wielka prośba...

Przypomnij pierw sobie co to znaczy "google" "wyszukiwarka" "samodzielne myślenie"
Takie trudne?
http://www.sciaga.pl/tekst/80931-81-jak_napisac_reportaz
http://www.bryk.pl/jak_p isa%C4%87/sprawozdanie_reporta%C5%BC_recenzja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:34, Tomek1120 napisał:

Ktoś wie jak to zrobić? Bo ja nie mam pojęcia.

Wszystkie te wektory są równoległe, więc można je ułożyć na jednej prostej. Skoro tak, to można np. ułożyć na prostej wektor a, a tam gdzie jest jego zwrot dołożyć wektor b. Tak nowo powstały wektor (od początku wektora a, do końca wektora b) będzie wektorem a+b.
Reszta analogicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 20:58, wip_01 napisał:

> Przypomnijcie mi jak się reportaż pisało... wielka prośba...
Przypomnij pierw sobie co to znaczy "google" "wyszukiwarka" "samodzielne myślenie"
Takie trudne?
http://www.sciaga.pl/tekst/80931-81-jak_napisac_reportaz
http://www.bryk.pl/jak_p isa%C4%87/sprawozdanie_reporta%C5%BC_recenzja.html


Dziękuje... Za pomoc, wiem co to google... ale nie wpadłem na to, potrzebowałem szybiej pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa no to będę miał roboty na całą noc... do napisania mam reportaż. Ma być to reportaż o scenie balkonowej z romea i julii. Najciekawsze jest to, ze nie ma chyba tego w internecie, szukam już pare ładnych godzin pod różnymi hasłami na różnych stronach i nic. Bardzo bym był wdzięczny jakby ktoś naprowadził mnie na to co by można było tam napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:23, trutututu napisał:

Taa no to będę miał roboty na całą noc... do napisania mam reportaż. Ma być to reportaż
o scenie balkonowej z romea i julii. Najciekawsze jest to, ze nie ma chyba tego w internecie,

Sceny balkonowej nie ma w internecie? Ale jest w tekście sztuki.

Dnia 11.11.2008 o 21:23, trutututu napisał:

szukam już pare ładnych godzin pod różnymi hasłami na różnych stronach i nic.

Przez tych kilka godzin trzeba było 3 razy przeczytać scenę, zastanowić się jak mogłaby być odegrana w teatrze, co by było na plus, co na minus i to opisać a potem mieć święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:23, trutututu napisał:

Taa no to będę miał roboty na całą noc... do napisania mam reportaż. Ma być to reportaż
o scenie balkonowej z romea i julii. Najciekawsze jest to, ze nie ma chyba tego w internecie,
szukam już pare ładnych godzin pod różnymi hasłami na różnych stronach i nic. Bardzo
bym był wdzięczny jakby ktoś naprowadził mnie na to co by można było tam napisać.

Yhym...zamiast szukać trzeba było zacząć myśleć. Na pewno wtedy byś więcej miał niż po szukaniu. Co takiego trudnego jest w tym aby przeczytać parenaście razy ten fragment i próbować potem mówić o nim taqk jakbyś tam stał, czyli np. jakbyś był reporterem który to nagrywa i relacjonuje do tv. Myślenie > Szukanie

Huh...Tyhe i jej refleks :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z historii....

Wyobraź sobie, że jesteś przewodnikiem po Akropolu. Napisz, co opowiedziałbyś o nim turystom.

Bardzo proszę o odp... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś w jaki sposób mam to rozwiązać ? xD
Motocyklista wyrusza z miejscowości A z prędkością 15 m/s i goni rowerzyste, który teraz znajduje się 300 metrów od miejscowości. Po jakim czasie dogoni go motocyklista, jeśli rowerzysta jedzie z prędkością 5m/s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:16, nieszczescie napisał:

Powie mi ktoś w jaki sposób mam to rozwiązać ? xD
Motocyklista wyrusza z miejscowości A z prędkością 15 m/s i goni rowerzyste, który teraz
znajduje się 300 metrów od miejscowości. Po jakim czasie dogoni go motocyklista, jeśli
rowerzysta jedzie z prędkością 5m/s?

300+ 5x = 15x //przenosisz iksy na prawo : )
300 = 10x |:10
x = 30

30 * 15 = 450
30 * 5 + 300 = 450

Więcej nauki mniej gry :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zadaniu z fizyki(najlepiej z wytłumaczeniem)
Pocisk o masie 20g lecąc z prędkością 500 m/s uderza w ziemny wał na strzelnicy i zagłębia się w nim. Ile wynosi średnia siła działania pocisku na ziemię ( równa sile hamowania pocisku przez ziemię ), jeżeli czas zagłębiania się pocisku w ziemię wynosi 0,004s.

Mi wyszło 2500000 N, ale nie jestem przekonany co do tego wyniku. Zgóry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 18:49, capral napisał:

Proszę o pomoc w zadaniu z fizyki(najlepiej z wytłumaczeniem)
Pocisk o masie 20g lecąc z prędkością 500 m/s uderza w ziemny wał na strzelnicy i zagłębia
się w nim. Ile wynosi średnia siła działania pocisku na ziemię ( równa sile hamowania
pocisku przez ziemię ), jeżeli czas zagłębiania się pocisku w ziemię wynosi 0,004s.

Mi wyszło 2500000 N, ale nie jestem przekonany co do tego wyniku. Zgóry dzięki

Cóż, z fizyki nigdy mocny nie byłem, ale imo to będzie tak.
m = 0.02kg (reszty nie przeliczam, bo nie trzeba)
W = F*s
W = mv^2/2
s = vt
mv^2/2 = Fvt
mv/2=Ft
F = mv/(2t)
F = 0.02*500/(2*0.004) = 1250N

Ale jak już mówiłem fizyki to zawsze byłem cieńki, więc możliwe, że Twoje rozwiązanie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję PILNEJ POMOCY Z BIOLOGII!!. Otóż mam teścik do rozwiązania i potrzebuję odpowiedzi (tj. rozwiązania testu, mile widziane naniesione od razu na kartkę (Paint, Gimp)) - najpóźniej do jutra do 8.45 rano. Bardzo proszę o pomoc!
Fotografie testu - http://odsiebie.com/pokaz/952790---b90f.html
Z góry wielkie podziękowania zbawcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu... Męczyłem się półtorej godziny i mam w końcu dziennik ojca Laurentego xD. Praca na 4 mi się wydaje... opisałem 4 dni i zajęło mi to tylko 4 strony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować